Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki iskola és/vagy óvoda mellett lakik? Mennyire elviselhető anyuka szemmel?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem itt, mert más szemmel látják az anyukák az ilyen dolgokat és más szemmel akiknek nincs gyerekük. Az iskolánál általános alsó tagozatra gondolok.
2014. febr. 24. 12:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy olyan házban lakunk, hogy közvetlen mellettünk van általános iskola, óvoda és egy saroknyira bölcsi.


Viszont a kérdésed nem értem.


Két lányom van, 3 évesek voltak novemberben.

2014. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Én sem értem a kérdést. Pontosan mire gondolsz? Mi ne lehetne ebben elvilehető?
2014. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nekem két 3 év alatti gyerekem van, úgyhogy csak a jó oldalát látom (közel van, nem kell nagyon korán kelni, hamar hazajöhet már egyedül mondjuk a suliból, ha valamit otthon hagyunk, akkor nem tart sokáig visszamenni érte stb). Viszont mások azt mondták, hogy később eladhatatlan lesz a ház, mert senki nem akar ilyen helyre költözni, hangosak a gyerekek, szemetelnek, ellopják a háziállatainkat stb.
2014. febr. 24. 12:07
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Van gyerekem, de mégsem költöznék se iskola, se óvoda közvetlen közelébe pont az elviselhetetlen zaj, zsibongás miatt.
2014. febr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Kisgyerekesek lesznek akkor majd a potenciális vevők :-)
2014. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Én ovi mellett laktam. Nincs gyerekem, de egyáltalán nem volt zavaró. Mivel napközben dolgozom, ezért a hangoskodás nem zavart. De nem is voltak olyan hangosak, inkább aranyos volt, ahogy kint játszanak és nevetgélnek. Szemetelés egyáltalán nem volt.

És háziállat lopkodás? :S Ilyenről még nem is hallottam :D

2014. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

Az én lakásom az óvoda udvarától 5, az iskola udvarától kb 40 m-re van.

Nem értem, hogy valaki miért gondolja, hogy eladhatatlan ilyen feltételekkel egy lakás. Talán még jobb mint a többi.


A suli ovi, déli pihenésnél, majd kb 16 h-tól és hétvégén teljesen csendes. Nincsenek parkoló autók, nincs hétvégi műszak mint némely cégnél stb.

Szóval teljesen értelmetlen feltételezés ez. Egyáltalán nem zavaró. Amúgy meg a galibát általában nem az oviból és suliból hazafele tartó gyerekek okozzák, hanem azok a kulcsos gyerekek, akik napközi helyett az utcán lézengnek.


Szerintem nincs kockázata egy ilyen lakásnak.

2014. febr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ez egy családi ház lenne. A kert végében a suli, az udvar mellett az ovi. A kisállat lopást ovisokról nem tudnám elképzelni, de mondták, hogy van olyan, hogy odacsalogatják a nagyobbak a kerítéshez mondjuk a pici kutyát és átveszik alatta vagy ilyesmi. Én konkrétan még nem hallottam ilyenről. Meg említették azt is, hogy majd akkor lesz zaj amikor altatni akarom a gyerekeimet... Ez mondjuk alapból lehetetlen, mert kb akkor alszanak ők is amikor az ovisok.

Csak egy kis megnyugtatásért jöttem ide, hogy nem vagyok annyira hülye, hogy ilyen helyen néztem ki egy házat. :D

2014. febr. 24. 12:19
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolával szemben laktam 2 évig gyerek nélkül. semmi zsibongás nem volt. Ahova én jártam általánosban az 2 percre volt tölünk, tök jó volt hogy szünetben haza tudtam szaladni ha valamit otthon felejtettem stb. Mondjuk mostmár nagyon örzik a sulikat igy lehet ez már nem lenne megoldható.
2014. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, 20 hónapig voltam otthon a gyerekekkel nem volt zsibongás. Azaz olyan mértékű nem ami zavaró lett volna, pedig gyakran altattam a csajszikat a függő folyosón.


Épp áruljuk a lakásunkat, nagyon sok az érdeklődő. Inkább előny, hogy közel az ovi, suli, bölcsi, bolt, busz és villamosmegálló.

2014. febr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!