Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elkezdenél 10 hós baba mellett...

Elkezdenél 10 hós baba mellett levelezőn óvodapedagógusi képzést? Levelezőn. Az iskola másik városban van.

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kire bízni a babát, akkor simán. Most szeptembertől akarom elkezdeni az utolsó évemet az egyetemen. Szintén levelező. A kislányom akkor lesz 7 hónapos, amikor a suli kezdődik. Mondjuk nekem nincs segítségem, csak a férjem, így max. a szombati előadásokra tudok majd bejárni. De mivel az előző tanévben kellett volna végeznem, így a csoporttársaimnak megvan minden jegyzet és anyag. Úgy gondolom most, hogy menni fog a dolog. Az államvizsga idejére meg már majdnem másfél éves lesz a lányom, akkor már talán a nagyapjára is rá tudom bízni pár órára, amíg tanulok.
2011. aug. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy tudsz tanulni és meg tudod oldani majd a vizsgázást és gyakorlatot is, akkor igen. Pláne, hogy ingyenes
2011. aug. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
hol tanulnál? (melyik városban?) egyébként igen, elkezdeném, ha jó az időbeosztásod, megoldható, akár van segítséged a Férjeden kívül, akár nincs.
2011. aug. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egy hét a konzultációs időszak szeptemberben, vagyis akkor még csak 9 hós lesz a baba. Ami nehezíti a dolgot, hogy még 90%-ban szopik (nem akar kaját elfogadni). A férjem át tudna velünk jönni abba a városba (Hböszörmény), és vigyázna a kicsire, amíg órán ülök, szünetben meg szopi... Szerintetek?


Nyilván a többi félév már könnyebb lenne.

2011. aug. 8. 10:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem a húgom végezte el a tanítóképzőt levelezőn, munka mellett, úgy, hogy akkoriban együtt éltünk és a gyerekem azon az őszön született.

Nem volt neki egyszerű...

2011. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vállalható. Segítséged is van, a babád sem olyan nagyon pici, szóval nem újszülött már, én így bevállalnám.

Én esti iskolába jártam, és mivel a fiam októberben született, a képzés szeptemberben indult, nem akartam egy évet elvesztegetni (mert pont így végeztem addigra, mire a gyed lejárt), én így is bevállaltam, igaz, nálunk nem ez volt a felosztás, két hetente kellett bemenni, de teljesen rendben, mondhatni gond nélkül el tudtam végezni a képzést, és az otthoni teendőkkel is össze tudtam egyeztetni.

Szerintem vágj bele, károdra nem válhat, ha (új) képesítést szerzel.

2011. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz könnyű, ez tény, de szükséged van más helyzetekre, és az a tapasztalatom (idősebbeknek tanítok nyelvet), hogy ha valakinek sok a teher otthon, szeretne kicsit kiszakadni és mással is foglalkozni, jobban fog az agyuk iylenkor, mert odafigyelnek, számukra ez a kikapcsolódás. Furán hangzik, de így van. Vizsgaidőszakban pedig a pici csak motivál, mert ha sikerül, előrébb tartasz, és ezzel neki is csak jobb lesz. Én végig fogom tanulni a terhességet és babázás(oka)t, terveim szerint. :) Szerintem mindig alaposan szervezd meg a tennivalókat és akkor nyugodtan belevághatsz! :) Sok sikert kívánok!
2011. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!