Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SEGÍTSETEK! 2 éves föiskolára...

Bikfic999 kérdése:

SEGÍTSETEK! 2 éves föiskolára járok most végzem el az első évemet, terhes lettem a kérdésem az hogy mivel nem dolgozok, az iskola mellett, milyen támogatásokra számíthatok az államtól? Egy 20/L

Figyelt kérdés
léci ne húrrogjatok le 1 hónapos terhes vagyok elvetettni nem akarom KÉRLEK SEGÍTSETEK kétségbe vagyok esve
2011. ápr. 22. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát én terhesen érettségiztem egy éve és így csak a családit kapom meg a gyest és az egyszeri anyasági támogatást kaptam meg.De szerintem te se kapsz többet,bár lehet hogy rosszul tudom!Gratulálok!
2011. ápr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is csak a gyest kaptam és a családi pótlékot. Az iskolától meg kérhetsz méltányossági alapont egyéni órarendet (pl. házi dolgozatokat írsz zh-k helyett, nem jársz csak beszámolni és vizsgázni).
2011. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
adóvisszatérítésre... :DD
2011. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Csak a Gyest és a családi pótlékot. Mást ne várj sehonnan. Ha nincs jövedelmed,miből fogod eltartani a babát? Amit az államtól kapsz,az még a pelenkára is kevés.
2011. ápr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs adója, miből kapjon visszatérítést???

Ha korábban sem volt munkád és a szülés ideje alatt sincs (tehát nem helyezkedsz el most és nincs meg az elmúlt 2 évben 365 nap biztosított jogviszonyod); akkor csak a gyest, tgyást és a családi pótlékot kapod.

[link]

egyebek:

[link]

Boldog babázást!

2011. ápr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Ha jól emlékszem a mi egyetemünkön (Debreceni) lehetett igényelni egyszeri támogatást. De ebben nem vagyok teljesen biztos.

Talán a DÖK tud neked segíteni, hátha vannak egyéb támogatások is.

Sajnos más nem jut eszembe.

2011. ápr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

"Kétségbe vagyok esve!"

Gondold végig reálisan a lehetőségeidet, a saját jövőd és a baba érdekében:

Mennyire segítenének a szüleid,és az apuka?

Ha megszületik a baba, hol fogsz lakni,miből fogsz megélni? Miből veszel neki ennivalót,ruhákat,gyógyszereket? Egy kisbaba nem csak aranyos,de nagyon sok gond és lekötöttség is. Mellette hogyan tudsz majd továbbtanulni?

Kisgyerekes anyukaként pedig nem fogsz állást találni,még legalább 5-6 évig. Akkor meg majd az iskola kerül sokba.

Elveteted,ami mindkettőtöknek jobb megoldás. Te tudsz tanulni,ő viszont nem születik meg a nyomorba.

Megtartod,és nyomorogtok.

Megtartod,és örökbe adod.

Ne dönts elhamarkodottan.

2011. ápr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Egy forintot sem kapsz a terhesség alatt, hiába nincs kereseted. Én az elején munkanélkülin voltam 3 hónapot,mert volt annyi munkaviszonyom,de december óta semmit sem. A családom és a párom tart el. Majd a baba születése után lesz a gyes meg a családi. Plusz az egyszeri anyasági segély. Tudom nehéz döntés bizonytalan anyagi háttérrel bevállalni,de én már 2 éve ezért elvetettem a babánkat és nagyon megbántam. Azóta sem tudtam feldolgozni és sokáig nem is jött össze. Most 32 hetes vagyok és annak ellenére ,hogy voltak nehéz időszakok anyagilag mégis itt vagyunk és jól vagyunk és boldogan várjuk, hogy megszülessen :)
2011. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Miért nyomorogna?Ne biztos hogy nyomorogna,miért kell egyből tényként kezelni?!?!?!

Ha szeretnéd tartsd meg,megoldjátok ahogy mindenki megoldja,nem lesz könnyű,én is sírtam párszor hogy miért nem "születtem jobb helyre" de megoldottuk mindig pedig én is csak Gyest kapok és családit,férjem dolgozik,megélünk!!!!

2011. ápr. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 haramia ***** válasza:
...a hozzászólónak aki az elvetetést mint, "mindkettőtöknek jobb megoldást" javasolta ajánlon figyelmébe a Néma sikoly c. rövid dokufilmet, youtube-on is megtalálja...valamint számos szakirodalmat arról, hogy milyen maradandó fizikai és lelki sérülést tud okozni egy nőnek az abortusz, főleg ha -mint azt a kérdés feltevője írja- nem akarja elvetetni...
2011. ápr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!