Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Holnap megyek először védőnőhö...

Holnap megyek először védőnőhöz. Mit fog csinálni? Mit kell vinnem? Fogok kapni terhességi kiskönyvet? Mindig nekem kell bennem vagy valamikor ő jön ki hozzánk?

Figyelt kérdés
Köszönöm!!!
2014. febr. 24. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Felveszi az adataidat, az apuka adatait, a kartonodra, kitölti a kis könyvedet, mér súlyt, vérnyomást, (nálunk vizeletet is vinni kell mindig a gyorsteszthez, hogy minden rendben van e) beszéltek a terhességről, a terhes gondozásról, elmondja, hogy hova mikor kell menned.

Jó sokáig tart szóval kitartás!

Kimenni majd csak akkor fog hozzád (jó esetben), ha megszületett a babád, addig csak te fogsz járni hozzá.

2014. febr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem először súlyt mért, megbeszéltük a továbbiakat, írt pár beutalót (vérvételeket, meg talán a belgyógyászatit), és megkaptam a könyvet.


Hozzánk nem jött, csak a szülés előtt 2 héttel, akkor is azért, mert megnézte, hogy a babának mindent beszereztünk-e, ami szükséges (adott egy listát). Kb. 10 perc volt. Mondjuk, az én védőnőm nem egy tolakodós, jófej lány.


Majd szülés után megy gyakrabban.

2014. febr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyival egészíteném ki az elsőt, hogy hozzánk kijött egyszer, és állítólag ki fog jönni még egyszer a baba születése előtt.
2014. febr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Csak hozzáteszem, hogy nálunk nem a védőnő adja a beutalókat, hanem terhes gondozóban adnak minden beutalót és ott adnak hozzá időpontot is. De ha jól tudom ez minden városban másként működik, a védőnő majd eligazít, hogy egy kicsit átlásd a helyzetet.
2014. febr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, adatfelvétel, súlymérés, stb. Beutalót és a szükséges vizsgálatokat kérdezd meg, mindenhol másképp van. Nálunk pl vizeletet se kellett sose vinni a védőnőhöz, ezt is megkérdezheted, nálatok hogy van. Elméletileg kapsz egy halom reklámanyagokat meg egy gondozási tervet, abban le kell legyen írva minden.

2x voltam eddig terhes, mindkétszer csak a szülés után jött ki a védőnő. Ez is változó.

2014. febr. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!