Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2,5 éves elmúlt a fiam,...

2,5 éves elmúlt a fiam, tegnap mire hazaértünk be volt dobva egy papír a védőnőtől, hogy vigyem el hozzá lemérni! Szerintetek minek? Én úgy tudtam, hogy ilyen idősen elég lesz már az éves státuszokra vinni. Köszönöm előre is a válaszokat!

Figyelt kérdés
2014. márc. 4. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:

En felhivnam es elso korben megkoszonnem a levelet de legyen oly szives elmagyarazni miert kel vinned. Milyen okbol, celbol?

Erdekes h nem bir egy telefont megengedni maganak csak vigyed. En is ugy tudom h evente kel vinni mar.

2014. márc. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen a dokihoz vitted státuszra,vagy hozzá is?
2014. márc. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"2" Igen voltunk a státuszon, ezért nem értem mit akar!

Gondolom kíváncsiskodni akar, hogy mennyire beszél már... Mivel kétévesen még nem beszélt mondatokban és akkor én lettem a "fekete bárány", mert biztos nem beszélek hozzá, meg már lehiperaktívozta...ezért nem mennék hozzá szívesen!

2014. márc. 4. 09:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező vinni 2 és fél évesen, de hogy őszinte legyek, mi is voltunk a 2 és 3 éves státuszon egyaránt, viszont én a kettő között, tehát 2 és fél évesen is vittem méretni a védőnőhöz a fiamat, illetve ő most lesz 3 és fél éves és megint fogom majd vinni. Nagyon egyszerű indokból, mivel ott pontos mérleg van és ha a fiam beteg, akkor nyilván kap olyan gyógyszereket, amiket súly alapján kell vinni, tehát annyi cseppet kell adni, ahány kiló vagy a kilója alapján kell a ml-t adni és úgy vagyok vele, hogy hiába van itthon mérlegünk, a védőnőnél pontosabb, így a gyógyszerezésnél a pontos súly alapján fogja számolni az orvos is. Illetve nálunk egy bizonyos időközönként a gyerekorvosnál is frissítik a súlyát és a magasságát a gépben, így ott is tudom ilyenkor a pontos méretet, súlyt mondani.

Szóval azért nem kell akkora tragédiát szerintem csinálni belőle, hogy megkért, hogy vidd el méretni. Így legalább te is fogod tudni a pontos súlyát.

Az meg, hogy 2 évesen még nem beszélt összetett mondatokban, azért az meg nem nagy gond. Nem mindegyik 2 éves beszél még összetett mondatokban. Vannak, akik később kezdenek el beszélni és kb. 3 éves korukra ugyanúgy utolérik a csoporttársaikat, akik már 2 évesen éppenséggel úgy beszéltek. És tény, ha valaki foglalkozik a gyerekével, akkor elősegít bizonyos dolgokat, de ha egy gyerek bizonyos dolgokra nem érik meg, akkor a szülő hiába próbál foglalkozni, segíteni, a gyerek akkor is akkor csinálja meg azt a dolgot, amikor megérik rá. És a beszéd is szerintem egy ilyen. Van olyan gyerek, akivel egész nap foglalkoznak, beszélnek hozzá, mégis csak mondjuk 2 és fél évesen kezd el úgy beszélni, ahogy azt a védőnők "elvárnák".

Szóval nyugi.:)

2014. márc. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es köszönöm a választ:) Szerencsére nem beteg és a méreteivel se vagyok gondba(102 cm és 18,5 kg).
2014. márc. 4. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!