Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek volt valami "komoly"...

Nektek volt valami "komoly" fóbiátok anyaság előtt? És elmúlt miután megszültél?

Figyelt kérdés
Pontosabban arra gondolok, hogy nagyon félek a darazsaktól, egyszerűen elveszítem az eszemet, a kontrollt ha látok x méteren belül egyet, remegek, majd elájulok, kapálózok....stb. aggódok, hogy ez nem fog elmúlni és esetleg a babámat is bajba sodrom így, megütöm véletlenül, vagy elejtem...stb, volt valaki így? köszönöm...
2013. dec. 16. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichológus segítségétől várd a változást, ne a szüléstől. Én klausztofóbiás vagyok, mióta az eszemet tudom, szűk helyek, leszorítás, lefogás, stb., a rosszullétig képes voltam félni. Utánaolvastam, hogy lehet ez ellen tenni és elkezdtem magam tesztelni. Fokozatosan leküzdöttem, mire babát vállaltam, eleinte kis dolgokkal próbálkoztam, majd nagyobbakkal néztem szembe. Mára már liftezem, és császármetszés alatt sem volt gond a lekötés, gerincérzéstelenítés, mert minden fejben dől el. Keress szakembert és kérj segítséget! Megéri, mert mindenkinek jobb, ha nem élsz félelemben tovább!
2013. dec. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a szoptatás,egyszerűen egész terhesség alatt ez volt az egyetlen dolog amiért abszolút nem rajongtam,ez nem múlt el,sőt mivel nehezen ment és a fiamnak sem ment és befelé forduló volt a bimbóm csak még jobban megutáltam a dolgot.
2013. dec. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a babád fontosabb lesz, őt fogod védeni és pont le fogod szarni a darazsat.
2013. dec. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a nőgyógyászoktól féltem rettenetesen, és ez megmaradt. A dokim agyára mentem ezzel, mert mindig az egekben volt a vérnyomásom, amikor mentem hozzá, de befektetni nem akart, mert tudta, hogy itthon jók az értékeim és teljesen jól éreztem magam, de hazudni sem akart a kiskönyvben, így mindig ment a harc, hogy sétáljak, nyugtasson meg a férjem, menjek vissza, újra megméri stb. A szülésnél is "zavart", hogy ott van, pedig tudtam, hogy az én és a babám érdeke, ha bármi gond van, tudjon segíteni. A hat hetes kontrollon ugyanúgy féltem tőle is, és a vizsgálattól is mint előtte. A szavaival élve, sosem javulok meg. Pedig sok mindennel próbálkozott a 9 hónap alatt, hogy ne féljek annyira, viccelődött, beszélgettünk, de semmi sem segített.
2013. dec. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!