Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pozitív teszt – Ötletek...

Pozitív teszt – Ötletek a tökéletes vázoláshoz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

A párommal holnap leszünk 1 éve együtt. Másfél hete pozitívat teszteltem, tegnap pedig a nőgyógyászom is megerősítette, hogy terhes vagyok.

Az örömöm mégsem felhőtlen, mivel a párommal soha nem beszéltünk családalapításról, gyerekről, házasságról, vagy bármi egyébről, csak élveztük a hétköznapokat és most félek, hogy valamit nagyon elszúrok.

De én nem bírom tovább magamban tartani, azt szeretném, hogy ő tudja meg először, még akkor is, ha meghátrál és azt mondja, hogy nincs erre felkészülve – én simán eltudom képzelni ezt a verziót is.

Holnap mondjam el neki? Vagy hogyan hozzam fel a témát? Egy ilyet jó ötlet pont egy évfordulón elmondani? Ötletek?

Nagyon megköszönném, ha segítenétek!



2014. márc. 6. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Először is,hány évesek vagytok?
2014. márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem érdemes ötletelni, mondd ki, és kész. Figyeld meg jól az első reakcióját, és tudni fogod, hogy a szíve mélyén mit is érez ezzel kapcsolatban. Ha rögtön elmosolyodik, akkor szerencsés vagy. De akkor se keseredj el, ha nem, hiszen a férfiak többségének akkor esik le amit mondasz, amikor már a kezükben a gyermekük. Szóval a helyedben nem körítenék, pókerarcos terhesvagyokot vetnék be.
2014. márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben ne kösd semmihez, ne kertelj. Nem beszeltetek róla, nem tudod hogyan reagálna. Mondd el neki őszintén és egyszerűen kertelés nélkül.
2014. márc. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor lenne jó ötlet az évfordulós bejelentés, ha tervezett babáról lenne szó és mind a ketten nagyon vártátok volna. Ha már másfél hete tudod, hogy terhes vagy miért nem szóltál a párodnak róla? Én nem tartom túl szerencsésnek az időhúzást. Állj elé egyszerűen és mondd meg, hogy terhes vagy. Ha túl sokat vársz a bejelentéssel félő, hogy azt fogja hinni, hogy csőbe akarod húzni (férfi logika). Úgyhogy minél előbb őszintén beszélj vele.
2014. márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én sem évfordulós meglepinek adnám, ha nm lenne tervezett a baba.

Egyszerűen fognám a tesztet és odaraknám elé egy nyugodtabb pillanatban.

2014. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ajd írd meg, hogy reagált.
2014. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is kiváncsi vagyok :)
2014. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én 24 vagyok, Ő 27.

És azért nem beszéltem még neki róla, mert én magam sem hittem el, a nőgyógyászomtól akartam hallani, az a biztos.

2014. márc. 6. 18:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne legyen olyan érzésed, hogy te szúrtál el valamit, a gyerekcsináláshoz 2 ember kell. Mivel nem beszéltetek erről, teljesen biztos h meg fog lepődni és azt se tudja majd mit reagáljon, ezt neki is fel kell dolgozni és átgondolni. Szerintem egy romantikus beszélgetés során - akár az évfordulón amikor jobban egymásra hangolódtok - tedd a kezét a hasadra és kérdezz rá, hogy örülne-e egy kisbabának? Aztán a többi majd a reakciójától is függ, de valószínűleg mikor túl lesz a meglepettségen, pár nap múlva ő is örülni fog neki :) Sok sikert, majd írd meg mi volt!
2014. márc. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!