Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás pro és kontra:...

Gyerekvállalás pro és kontra: miért vállaljon az ember gyereket, és miért ne?

Figyelt kérdés
Fiktív kérdés, a véleményekre vagyok kíváncsi, írjátok oda azt is légyszi, hogy van-e gyereketek, ha igen mennyi, és mennyi idősek. Ha nincs, miért akartok, vagy miért nem akartok vállalni?

2014. márc. 6. 18:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és lehet vitatkozni is, de csak a kérdésről:)
2014. márc. 6. 18:13
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Nekem nincs nem is kell. Ki nem állhatom a gyerekeket , irritál az artikulálatlan ordítás, a gyerek "aranyos" viselkedése mögött csak még a zsenge kor miatt fejletlen agyat és tudatlanságot látok , a kakipisi korszaktól meg hányni tudnék .


Másrészt teljesen kidobott pénz a gyerek ,nem térül meg a legalább 2 évtizednyi gürcölés ,idegeskedés, anyagi és szellemi és időbeli áldozat. Nem tudom azt csinálni amit akarok és akkor amikor akarom. Le leszek önzözve ,de nem baj ,egy életem van, azt nem mások érdekei alá vetve akarom tölteni.


Kb egyetlen észérvet tudnak mondani a gyerekek mellett ,hogy majd öregkoromban milyen jó lesz ,hogy meglátogatnak,havonta 2x meg majd felmásznak helyettem a meggyfára leszüretelni a termést. Hát kösz ,ennyi miatt nekem nem éri meg az egész. Inkább fizetek bejárónőt a megtakarított pénzemből, meg elmegyek idősek klubjába ,ha unatkozom.


Fajfenntartási elméletekről meg annyit hogy így is van 6-7 milliárd nyomorult a földön ,nem nekem kell még eggyel szaporítani a számukat

2014. márc. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ösztönös vágyból van. Az hogy a vágyat mi táplàlja (fajfenntartás,szerelem) gondolom külön kérdés. Aztán az embert elkapja a gépszíj, nem lehet megunni a babavárás csodáját. Most jön a 3.egyben utolsó,többet nem tervezünk az életkor miatt sem vállalnék többet, most 35el lezárom. Ja es aprocska indok de "2gyerek drágább mint 3"-a jelenlegi adokedvezmény mellett, de természetesen NEM ez volt a döntés alapja,ez is csak addig tart mig meg nem szüntetik.
2014. márc. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
2-es: Hát a te fajtádból tényleg nem kell több! Biztos anyád is úgy gondolja, mint te, csak véletlen becsúsztál.
2014. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es, te mit gondolsz a gyerekvállalásról? Nem kell egyetérteni, kérlek fejtsd ki, hogy mitgondolsz a kérdésről.
2014. márc. 6. 18:48
 6/12 anonim ***** válasza:

"Gyerekvállalás pro és kontra: miért vállaljon az ember gyereket, és miért ne?"


Azért vállaljon, mert szeretne. Ha nem szeretne, ne is legyen.


2. én azért nem hiszem, h ezek lennének az érvem. nekem nincs is cseresznyefám, gyerekem meg mégis van :) lehet, h észérv, h öregkorodban ellát, de szerintem hülyeség, akármennyire is észérvnek tartod. normális ember nem ezért szül gyereket, hanem mert szeretné, ha lenne egy saját gyereke. a szabadság korlátozását, az évtizedes felelősséget aláírom. ezzel együtt vállaltam, mert én akartam ezt a "nyűgöt"

2014. márc. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, oké, akkor tőled úgy kérdezném: mit ad neked az, hogy gyereked van? Mit szeretsz benne? (mármint nem a gyerek személyében, hanem magában az élményben)
2014. márc. 6. 19:10
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
3as vagyok. A gyerek ad értelmet az életnek. Egy csoda ahogy fejlődik,amiket produkál naponta. Én rengeteget mulatok rajtuk. Az önzetlen szeretet érzését adják,ők azok akikért egy percet sem gondolkodnál h feláldozd az életed..érthetjük ezt a napi teendőkre de szó szerint is. Nekik szeretnél többet,szebbet,könnyebbet,boldogabbat mint neked jutott.
2014. márc. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Nos szerintem nem a gyerek az élet értelme,csak színesíti az életet,Ő is egy külön emberi lény,én teljes mértékben elfogadom,ha valaki nem akar,nekem van egy 3 éves fiam és néha bizony teljesen elegem van a visszabeszélésekből ordításokból állandó hisztikből,igaz korábban is jött,mint ahogy terveztük,de ettől függetlenül nagyon szeretem,de ugyanúgy a páromat is,és rengeteg fontos dolog van az életemben a gyerekemen kívül.

Így utólag nem tudom mi lett volna ha nem leszek terhes,meggondoltam-e volna magam,hiszen kicsi korom óta az volt az álmom,hogy lesz gyerekem,persze a számból lejjebb adtam mióta egy van már a max a 2.

Vannak pro és kontra érvek mind a vállalásra és a nem vállalásra is,de ha van akkor sem kell áldozati bárányt,meg háztartási robotot játszani,nem kell mártírnak lenni,az aranyközépút a lényeg,hogy ne csak a gyereknek éljen az ember.

2014. márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy fiam van, és még szeretnék legalább két gyereket. Mellette dolgozom, fejlődöm, tanulok, stb. nem szűntem meg létezni emberként sem. Nekem nem "arra kell" a gyerek, hogy idős koromban ingyen ápolóm legyen. Ezt én nem találom szép gondolatnak, szánalmas inkább. Szeretem nézni, ahogy nyílik az értelme, ahogy egyre jobban megismeri a világot, szimpatikus a személyisége, és szeretek beszélgetni vele. Értékes, aranyos, tehetséges emberkének látom, és remélem, hogy boldog lesz. Többet én nem várok tőle. Miért akartam gyereket? Első kézből látni, ahogy valaki aki belőlem és a szerelmemből lesz, megismeri a világunkat, újra felfedezni minden részletet az ő szemén keresztül. Tanítani és tanulni tőle egyaránt. Magamról is sokat tanultam, mióta anya vagyok. Ezeket a dolgokat más esemény nem hozta volna ki belőlem. Kevesebb önzés, több tanulás.
2014. márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!