Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenkeppen kell anyakovezni...

Mindenkeppen kell anyakovezni Mo-on a lanyomat?

Figyelt kérdés
Svedorszagban szuletett az apa is sved es csak sved allampolgarsaga van.Most olvastam hogy ha az egyik szulo magyar akkor kell anyakonyvezteti Mo is.Igaz ez mert en nem akarom neki a magyar allapolgarsagot.
2014. márc. 6. 20:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%
Ha házasok vagytok, neked kettős állampolgárságod van a kicsinek pedig svéd, akkor nem kell.
2014. márc. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

En is magyar allampolgar vagyok,a fiam pedig gorog.En nem hallottam ilyenrol,de ha igaz sem erdekel.Egyaltalan hogy kotelezhetnenek egy olyan szemely anyakonyveztetesere akinek a letezeserol sem tudnak?

En a hazassagomat es a tartozkodasi helyemet sem jelentettem be,ennek mar 10 eve.Erdekes modon eddig nem hianyoztam a kormanynak:D

2014. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%
Nem kötelező. Ha házasok vagytok, de a házasság sincs még hazai anyakönyvezve, akkor először amúgy is azt kellene. Mi pont most intéztük a kicsi születésijét és új dolog, hogy illetékmentes az ügyintézés és nem kell fordítani sem a külföldi anyakönyvi kivonatot. Nálunk a kicsi másik állampolgársága nem épp skandináv "minőség", így gondoltam legyen neki magyar papírja is. Majd egyszer, ha hónapok múlva végre sikerül kinyomtatni egy A4-es papírt rajta a nevével meg a szül. idejével. Mert döbbenet egy bürokráciával csinálják. Elveszik még annak a kedvét is az ügyintézéstől, aki fontosnak tartotta volna a magyar állampolgárságot.
2014. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

"En is magyar allampolgar vagyok,a fiam pedig gorog.En nem hallottam ilyenrol,de ha igaz sem erdekel.Egyaltalan hogy kotelezhetnenek egy olyan szemely anyakonyveztetesere akinek a letezeserol sem tudnak?

En a hazassagomat es a tartozkodasi helyemet sem jelentettem be,ennek mar 10 eve.Erdekes modon eddig nem hianyoztam a kormanynak:D"


Benne van a törvényben, hogy magyar allampolgar házasságkötéset es születését is kotelezo anyakonyveztetni Magyarorszagon, vagy a magyar nagykövetségen.


Magyar szulo gyermeke magyar allampolgar akkor is, ha születése szerint jogosult mas állampolgárságra. Igy a kerdezo gyereke eleve svéd magyar, a tied meg görög magyar.

2014. márc. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Erdekes nagyon, hogy ez valakiknek ennyire nem fontos..en hat hónaposan elinteztem mar.olasz-magyar...Magyarul sem fogod megtanitani?
2014. márc. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Na igen, utolsó.... En pl az életben nem akarok többet Magyarországra visszamenni, de a gyerekemet anyakonyveztettem, hiszen ez a torvény es magyarul is tanítom. Fontos tudnia, hogy honnan jött, hogy az az ország, ahonnan az ősei származnak mit adott a világnak.
2014. márc. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled!!!! Az en lanyom tokeletesen beszeli mindket nyelvet harom es fel eves...ettol csak o lesz tobb!! Nekem honvagyam van..en magyar vagyok.de tudom nem vagyunk egyformak.
2014. márc. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

2-es vagyok,7 eve szerettem volna elintezni en is a magyar allampolgarsagot,de ra kellet jonnom,hogy kg-ra aruljak.Az V.keruleti onkormanyzatnal senki nem volt kepes felvilagositast adni a meneterol.Hosszabb utanajaras utan azt mondtak,hogy csak az iratok leforditasa kerulne 250.000 Ft-ba(2 oldalt 2X5 oldalban akartak nekem leforditani oldalankent 25.000 Ft-ert) majd hivatalos tolmacsot kellett volna fogadnom a ferjem melle,hogy kozjegyzo jelenleteben elismerje,valoban megkaphatja masodszor is a fiam a nevet,mert ha en tolmacsolok az nem hiteles.Termeszetesen + az illetekek.

Ugy iteltem meg,hogy nem erdemes olyan dologert ennyit fizetni,ami csak maceraval jar,ugyanis a kesobbiekben is ugy tudom igazolni kellett volna Mo. fele,hogy a fiam jar iskolaba stb.Ergo folyamatos forditasi koltsegek.

Tavaly megkerdeztem a nagykovetsegen,hogy van-e valami valtozas.Mar csak 2X 130€-ba kerul kovetsegen keresztul elintezni,viszont valtozatlanul nem latom elonyet a dolognak.A fiam egyebkent beszel magyarul,es mielott nagykoruva valna szandekomban all anyakonyveztetni Mo-n is,de jelenleg semmi ertelme.

2014. márc. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"2-es vagyok,7 eve szerettem volna elintezni en is a magyar allampolgarsagot,de ra kellet jonnom,hogy kg-ra aruljak.Az V.keruleti onkormanyzatnal senki nem volt kepes felvilagositast adni a meneterol.Hosszabb utanajaras utan azt mondtak,hogy csak az iratok leforditasa kerulne 250.000 Ft-ba(2 oldalt 2X5 oldalban akartak nekem leforditani oldalankent 25.000 Ft-ert) majd hivatalos tolmacsot kellett volna fogadnom a ferjem melle,hogy kozjegyzo jelenleteben elismerje,valoban megkaphatja masodszor is a fiam a nevet,mert ha en tolmacsolok az nem hiteles."

Nézd. Tolmácsolni közeli családtag hivatalos esetben nem tolmácsolhat, ezt meg kell érteni. Az iratokat is hiteles fordítanak kell fordítania, pecsettel ellátnia. Az ara a leutesek számától függ.


"Ugy iteltem meg,hogy nem erdemes olyan dologert ennyit fizetni,ami csak maceraval jar,ugyanis a kesobbiekben is ugy tudom igazolni kellett volna Mo. fele,hogy a fiam jar iskolaba stb.Ergo folyamatos forditasi koltsegek. "

Ezt nem tudom, hogy honnan szedted. Nem kell igazolnod semmit. Az iskolakötelezettség a gyermek állando lakhelye szerint érvényes es a magyar allam fele akkor kell igazolni, ha nem vegleges kulfoldre távozásáról van szó. Ha a gyereked kulfoldon született es ott is el, neked az anyakonyveztetesen sem kívül semmi mas dolgod nincs. Ráadásul az anyakonyveztetes utan le is mondhatsz a gyerek magyar állampolgárságáról, ha akarsz.

2014. márc. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Egyébiránt a szuletes anyakonyvezese a konzulátuson ingyenes, úgyhogy fogalmam nincs honnan vetted a 2*130 eurós költséget.....Megjegyzem, egyedül a valas honositasa illeték koteles, az kemény 7 euro.....
2014. márc. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!