Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenkeppen kell anyakovezni...

Mindenkeppen kell anyakovezni Mo-on a lanyomat?

Figyelt kérdés
Svedorszagban szuletett az apa is sved es csak sved allampolgarsaga van.Most olvastam hogy ha az egyik szulo magyar akkor kell anyakonyvezteti Mo is.Igaz ez mert en nem akarom neki a magyar allapolgarsagot.
2014. márc. 6. 20:49
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De persze h tanitom magyarul is most ket eves es csak svedul beszel a magyart is erti viszont de egy szot se szol.Azert nem akarom Mo-on anyakonyveztetni mert itt fogunk elni es sztem ebben az orszagban kesobb csak hatrany lenne neki a magyar allampolgarsag.Nem vagyunk meg hazasok de jovore mar sved allampolgar lehetek akkor visszaadom a magyar irataim is.Nem felejtettem el h magyar vok es tanitani fogom ot igen de ennyi.Es mi van ha nem anyakonyvezem???En se elek Mo-on 10 eve es sajnos a TB megtalalt de eltudtam intezni de ha valaki nem szol semmit se h eljott akkor se lesz belole semmi ha nem megy haza tobbet.Egyebkent meg amikor a kislalny papirjait itt megkerdeztek h kettos allamolgar lesz es en mondtam h nem mert nem akarom es nem is firtattak tovabb.Koszonom a valaszokat mindenkinek.
2014. márc. 7. 08:58
 12/20 anonim ***** válasza:
Akkor errol legyel szives felvilagositani az itteni nagykovetseget is,ugyanis onnan "szedtem".Elfelejtetted emliteni mikortol dolgozol ott,akkor talan visszamegyek verni az ajtot,hogy "marpedig nekem ez ingyen van!".En tavaly egy egyszeru utlevelert fizettem 40€ illeteket+ 40€ alapdij,mert lajart a szemelyim,aminek igenylesere termeszetesen konzulatoson keresztul nincs lehetoseg.Akkor kerdeztem meg a hazassag bejelenteset es anyakonyveztetest is.
2014. márc. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Na leírtam, hogy ingyenes a konzulátuson keresztül, meg bürökratikus úgy egyébként, erre jól le lettel pontozva:)) Nem tudom van-e esze az ilyennek?! De legalább megvolt a napi legnagyobb öröme:))))


Szerintem nem kötelező a hazai anyakönyvezés, mert honnan is tudnának róla, ha nem teszed meg? Másrészt nincs rá szankció, hogy ha x időn belül nem teszed, akkor ez és az lesz.


A konzulátuson keresztüli születési hazai anyakönyvezés biztos, hogy teljesen ingyenes, ez pár hetes tapasztalat! Azt nem hiszem, hogy egyik országban x euró, másikban y dollár, harmadikban ingyenes. Írj egy mailt a Külügyminisztériumnak, a választ el kell, hogy fogadja bármelyik nagykövetség!


Kedves kérdező, nagyon mérges lehetsz Mo.-ra:( Amúgy semmilyen hátránya nem származik Svédo-ban senkinek egy második állampolgárságból, úgyan is arról ott senki nem tud, ha csak te el nem mondod mindenkinek. Másrészt S.o nem Ukrajna vagy Szerbia, ahol a kettős állampolgárságot olyan kedves, demokratikus, nyugati módon kezelik...

2014. márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

Mindháromnal a 15. pont - INGYENES



[link]


6. pont -INGYENES


Apai elismero nyilatkozatért kell fizetni - ha szukseges a nyilatkozat, az kemény 35 euro.

2014. márc. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem hátrány, ha a gyerek magyar allampolgar. Abban az esetben ugyanis a magyar jog a mérvadó, ami jol jöhet valas/ gyermekelhelyezes eseten. Nem hiszem hogy mindegy, ha anyatigris épp kizárólagos felugyeletet szeretne, a svéd/japán/akarni biróság meg megosztott felugyelet párti..... Persze ilyenre a rózsaszin ködben nem gondol az ember.... Arra se, hogy ha valas utan mégiscsak Magyarországra költözne egyik szulo a gyerekkel, akkor azt az állampolgárságának megfelelő ország siman megakadályozhatja.
2014. márc. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

14-es köszi a linkeket!

15-ös, igazad van!

2014. márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szivesen. Mindket utolso valasz az enyem volt amugy :D
2014. márc. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nem haragszom Mo-ra de latom mi van otthon es azt tudom h en hogy nottem fel mindig nelkuloztunk a csaladban.Szoval Mo-on sztem nincs jovoje egy fiatalnak se es a helyzet csak rosszab lesz sajnos.A nemzetisege megbonyolita az eletet kesobb mondjuk ha munkat keres.Soha nem fog Mo-on lakni az biztos.Svedorszaban valas eseten sem itelik az anyanak a gyermeket en is alairtam h ketten vallalunk felelosseget erte.Tehat valas eseten heti valtasba lenne a gyerek a szuloknel.

Koszonom a valaszt mindenkinek!!!

2014. márc. 7. 19:44
 19/20 A kérdező kommentje:
A Rozsaszin kodben is tud az ember gondolkodni es akkor se mennek Mo-ra ha vege lenne a kapcsolatnak ott csak ehenhalni lehet.
2014. márc. 7. 19:47
 20/20 anonim ***** válasza:
Igazad van, Svédo. vs Magyaro, mindenképp So. a nyerő. Sajnos:( De azt nem értem hogyan bonyolíthatná meg pl. 30 év múlva az álláskeresést az, hogy valaki magyar állampolgár is? Erről senki nem tud, csak akinek elmondod, ezt senki nem kérdezi (vagy legalább is normális országokban nem kötelező rá válaszolni). De ha tudná is a svéd állam/hivatal/vagy mi?, pont So. minta a világnak kisebbségi politikában.
2014. márc. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!