Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki sorban vállal...

Ha valaki sorban vállal mondjuk 3-4 gyereket az tényleg megélhetési gyerekvállaló?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom mennyien meg milyen réteg olvassa ezt az oldalt.

Az egyik kérdés kapcsán valaki ezt írta annak,akinek 28 évesen van 3 gyereke...nem értem mi ebben a baj??

Amúgy azt sem értem mi azzal a baj,ha valaki évekig otthon van mert "sorban szüli" a gyerekeket?Utána nyilván elmegy dolgozni és gürizik is a nyugdíjig,de ha valaki 3 gyereket szeretne akkor minimum 1-2 év megszakításokkal kéne csinálnia?Vagy csak itt az oldalon van ez a hozzáállás?


2014. márc. 8. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez attól függ... ha tisztességesen fel tudja őket nevelni, szerintem nem baj...sőt az lenne az ideális ha mindenki legalább 3 gyereket tudna vállalni. Kettőt maguk helyett egyet a nemzetért, ahogy tartja a mondás. A gond ott kezdődik, amikor jön az ötödik gyerek, de sorban áll a segélyért, amikor nem tud egy tál meleg ételt az asztalra tenni, miközben a hetedik gyerek a pocakban van és kalapáccsal üti hogy beteg legyen és még több pénzt kapjon utána... na az már gond és szerintem megélhetési gyerekvállaló. De lehet ebből lepontozás lesz...
2014. márc. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

értem mire gondolsz,nem pontozlak le!!

csak sajnálom,hogy az a hozzáállás,hogy akinek nincs saját ház,meg nem tudom hány százezres havi fizu az ne vállaljon gyereket,főleg ne többet!

Nekünk is jobb lesz,mikor én is dolgozok majd,de most szeretnénk még 3. babát(sorban),mert később már nem akarom e miatt "megtörni" a munkám.

2014. márc. 8. 12:49
 3/13 anonim ***** válasza:

nem attól lesz valaki megélhetési gyerekvállaló, hogy hány gyereket szül, vagy mennyi időnként, hanem attól, hogy miért szüli.

és igen, sajnos vannak olyanok, akik azért szülik 3 évente a gyereket, mert milyen jó, hogy kap gyest meg csp-t, aztán 3.-nál meg lehet állni egészen 8 éves koráig...


sógornőm is így gondolja valamiért, 8 általánosa van, soha egy napot nem dolgozott, de szépen előadta, hogy ő majd 3 gyereket szül, így meg van oldva, nem is kell majd dolgoznia. csak tudnám miből óhajtja majd felnevelni, mert sógorom is sötét mint az éjszaka, 1 minimálbérből élnének, de persze a család segít nekik...

szóval ez az, vannak ilyenek sajnos

2014. márc. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én azért furcsálom az "azért szülök többedik gyereket, mert nem kell dolgoznom" hozzáállást, mert 2 kicsivel vagyok itthon. Előtte 10 évet dolgoztam, és soha nem voltam olyan kimerült és nem volt annyi teendőm, mint most. Vagy azok, akik így gondolkodnak, nem látják el tisztességesen a gyereküket?? (minden nap normális levegőzés, építő jellegű foglalkozás, főzés, takarítás, éjszakázás stb stb..) Vagy esetleg én csinálok valamit nagyon bénán.. Nem tom.

Mi is 3-at szerettünk volna, de én pont, hogy azért megyek vissza dolgozni, hogy agyilag (és anyagilag) újra helyre álljak, és ha jön az ihlet a kistesóra később bevállaljuk, ha nem, hát örülök a két szép egészséges fiamnak. 33 vagyok amúgy. (37 a max határ, amig még merek szűlni.)

Amúgy meg én is azokat ítélem el, akik úgy vállalnak, hogy közben nem tudnak enni adni a gyereknek. Habár az egy másik kérdés, hogy sokszor látom, hogy lyukas holmiban jár a gyerek, de chipset eszik. Ez is felháborít. :-(

2014. márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"agy csak itt az oldalon van ez a hozzáállás?"

Mivel a világ nagy részén 6-12 hónap amíg az anya otthon lehet állami pénzen valószinűleg igen.

2014. márc. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha 28 évesen 3 gyereke van és nem ikrek, akkor 19 éves korától, tényleg 3 évente szült, előtte semmit nem dolgozott, mert előtte iskolába járt akkor tényleg megélhetési szülő.
2014. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves 4-es,nekem meg azt nem hiszik el sokan,hogy engem igazán boldoggá tesz itthon lenni!Oké,nem azt mondom,hogy nem fáradok el,de 2 gyerekünk van,nagyon vágyunk egy 3. babára,utána mennék vissza dolgozni.

Én is fiatalon szültem,előtte keveset dolgoztam,de mi direkt így akartuk,hogy mikor már a gyerekek tinik,mi még akkor is "fiatalok" legyünk.

Csak úgy bánt,mikor ismeretlenül rámondják ezt az emberre...

2014. márc. 8. 16:34
 8/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Én elhiszem neked. Nem te vagy az első, aki egyhúzamban akar 3 gyermeket vállalni. Semmi elitélendő nincs benne, ha neked és a férjednek ez a jó. Nekem -ahogy írtam - csak az húzza ki a gyufát, aki egyébként sem szülői, sem anyagi szempontból nem alkalmas a gyerekvállalásra.

Sok egészséget kívánok, és szerintem ne tőrödj olyanokkal, akik ilyet mondanak. Ilyen alapon midenkit meg lehetne szólni valakiért.

Pl. sokan mondják, hogy őket meg azért szólják, mert csak 1 gyereket vállal, valaki túl későn, valaki túl korán szül. Nem tök mindegy?? Senkinek semmi köze hozzá. :-)

2014. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
igazad van:)) jaj és tudom ám ezt én is,csak mégis rosszul tud esni az embernek...de mondjuk lehet velem van a baj,túl érzékeny vagyok :D
2014. márc. 8. 19:46
 10/13 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.

Egyetértek az előttem szólóval, jobban elfáradok itthon mint amikor dolgoztam, pedig minden nap emberekkel kellett foglalkoznom... de mi is (ha azt majd a pénztárcánk megengedi) szeretnénk még kicsi korkülönbséggel másodikat. A terv hogy visszamegyek dolgozni és 5-6 év múlva a harmadikat... mert hát két kicsivel (egyik kicsi másik pici szitu) baromi nehéz -ahogy írta itt előttem az egyik hozzászóló- a házi teendőket ellátni, a gyereket szépen nevelni és este még asszonynak is lenni :) szóval azért aki vállalja a három babát kicsi korkülönbséggel... le a kalappal :)

2014. márc. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!