Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Más is van itt rajtam kívül,...

Más is van itt rajtam kívül, aki a létbizonytalanság és napi megélhetési gondok ellenére, szeretne még egy 3. vagy 4. babát?

Figyelt kérdés

3 hónappal ezelőtt elvetéltem az 5 hónapos magzatunkat. Azóta nem bírok magammal, nagyon vágyok egy babára még. Már van két gyerekünk és most kezdhetnénk a próbálkozást ismét, most viszont anyagi gondjaink vannak. És nem is tudjuk meddig fog tartani, de szerintem ezzel sokan vagyunk így. Ésszerű vállalni úgy még babát, hogy fogalmam sincs a jövőt illetően? Egy olyan világba élünk, ahol ma még van munka, de holnap már nem biztos és akkor mit adok enni a gyerekeimnek és hogyan iskoláztatom majd őket? Viszont 35 éves vagyok, nincs időm várni, hogy hogyan alakul a politikai stb helyzet.Hitelt nem kapunk, mert kevésre vagyunk bejelentve, rokonság sem tud segíteni. Magunkra maradunk a bajban. Viszont a házunk saját és autónk is van.

Mi van ilyenkor, ha szív felülkerekedik az ész döntésein?


2010. febr. 17. 09:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Én racionális emberként azt tanácsolnám, hogy ne vállalj még egy babát, ha ilyen bizonytalan a helyzetetek. Én sem mertem bevállalni emiatt. Másrészt, lehet, hogy a szíved azt súgja, amit tenned kell! Gondolom, ezzel nem sokat segítettem.
2010. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
89%

Sajnos sokan vannak ilyen helyzetben.Van aki még egy gyermeket sem mer bevállalni bizonytalan anyagi helyzetére tekintettel.De ennek ellenére azt mondom ahol kettőnek jut ott jut a harmadiknak is.Édesanyámék heten voltak testvérek akkoriban és akkor sem volt rózsás a helyzet.


SZÉP NAGY BOLDOG családot kívánok nektek!

2010. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

Szia!Mi is így vagyunk,hogy nem várt dolog történt és van 2 gyermekünk.Itthon vagyok még gyed-n a kisebbikkel és szerettünk volna ha lenne 3-dik babó is aztán jöttek dolgok ami az anyagi helyzetünket megnehezítette.Lemondtam egyenlőre a 3-dik gyermekről,mert féltem.Aztán múlt hónapban pozítivat teszteltem(védekezés mellett)!Hirtelen azt sem tudtam mit csináljak,hogy lesz tovább???Aztán abba maradtunk jöjjön ha jönni akar,mert megvan minden baba holmi és csak a pelenka fog kelleni.És reménykedem,hogy a helyzetünk 2-3 hónap múlva helyre áll.Nekünk is van ház és autó erre nincs gond.

Remélem jól fogsz dönteni.Úgy gondolom 3 gyermekre több a támogatás és ha ezt nézzük nem igen kerül többe 3 gyerek mint 2.

2010. febr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Én ugyanebben a helyzetben vagyok, nagyon nagyon vágyom egy harmadik babára, de szintén nem állunk fényesen, sőtt! De ÉN úgy gondolom, hogy csak az anyagiak nem szabhatnak határt ilyen szempontból. Mert pl. mi nagyon jól álltunk a válság kirobbanásáig, vígan vállaltuk a második gyereket, most meg épp hogy megélünk, erre akkor nem gondoltam volna. Tehát sosem tudhatjuk, hogy mit hoz a jövő. :( Az is lehet, hogy x év múlva már jobb lesz az anyagi helyzetetek és akkor meg már hiába is vágyakoznál. Én is azon a véleményen vagyok, hogy ahol elfér kettő, ott elfér három is. És ez nagyon csúnyán hangzik, de 3 gyerekre momentán több támogatás jut. Kettőre ugye semmi. Én pl. megnyitottam a startszámlát is a gyerkeimnek és egy nagyon minimális összeget havonta ráteszünk (1-2e). Ha esetleg rosszul állnánk akkor is anyagilag attól ő még tanulhasson vagy elkezdhesse az életét. Nem lesz egy hatalmas összeg, de mégis több, mint a semmi.

Mi még várunk 1-2 évet, hogy mi lesz, mi változik, de a szívemnek nem tudok parancsolni.

Nagyon sajnálom az 5 hónapos magzatotokat. :(

De amikor azt a kis angyalkát bevállaltátok akkor már eldöntöttéktek, hogy lesz harmadik. ;)

2010. febr. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Előzővel értek egyet. A babaholmijaid gondolom még megvannak, ha mégsem, azért az ismerősi körben csak akadnak kölcsön kérhetős holmik. Ha ez sincs, még mindig vannak 1Ft-os aukciók a teszveszen és a vaterán illetve olcsó piac van Pápán és Győrben, ahol használt holmikat lehet venni fillérekért. Valóban a legtöbb a pelenka lesz, de szinte mindig van vaalmilyen akció, olyankor több méretet veszel és már spórolhatsz is. A popsitörlőt meg aztán pláne nem növi ki. :)

Támogatás valóban több van 3 gyereknél, de ezekről bővebbet nem tudok, mivel egy gyerekem van.

Ha van saját autótok és házatok, minek a hitel? A munka bizonytalansága miatt nagyon sokan most mentek el szülni. Olyanok is, akik azt mondták nem kell gyerek. Mióta bejelentették az új GYED-GYES törvényt, azóta annyi terhes nőt láttam, hogy húúúú. Talán most kezd csökkenni, de most meg sok a babakocsis. :D Nem ítélem el őket, de azért ne a törvény miatt szüljünk gyereket, hanem amikor úgy érezzük eljött az ideje. A pénz nem feltétlenül biztosít gondtalan terhességet és babaéveket. Eleve mindenkinek mások az igényei. Van aki csak a legtrendibb holmikat veszi meg kú drágán, de van aki örül a legapróbb kölcsön holminak és vigyáz rá. A gyereknevelés nem trendektől függ. Így a felszerelések összege elég nagy szórást mutat.


Természetesen tisztelet a kivételeknek.

2010. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az előttem szólókkal.Nektek még hatalmas előny,hogy van házatok saját autó ez már nagy biztositék.A többi meg semmi nem biztos.Van aki tuti anyagi jólétben él és egyik napróla másikra elveszthet mindent betegség vagy baleset által.Ez sem tuti biztositék.Természetesen számit a pénz,de ez miatt nem szabad megfosztani magadat a legszebb dologtól.Az életben bármi megtörténhet semmire nincs garancia.Viszont szerintem vagytok olyan felelősségteljesek és talpraesettek,hogy bármi adódik meg tudjátok oldani egy harmadik baba mellett is.Mi is albérletben lakunk van egy kis félretett pénzünk dolgozunk mindketten rendesen.De akkor is nagyon szeretnénk második babát mert még nincs közös.32 éves leszek és olyan túl sok időm nincs már.Viszont az anyagiak miatt nem fogok erről lemondani.Akármi is jön megoldjuk!Úgy még nem volt hogy sehogy nem lett...(na ezt most jól leirtam:))Sok sikert!!
2010. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Annyira aranyosak vagytok, hogy ilyen rövid idő alatt ennyi válasz érkezett. Nekünk a 3. babánk nem volt tervezve, mert akkor csak 9 hós volt a kisfiam, de nagyon örültünk neki. Az anyagi gondjaink meg egyik percről a másikra jöttek. Férjem vállelkozó én már rég itthon vagyok, de most év elején annyira nem volt munka, hogy napi gond volt mit tegyek az asztalra, a csekkekről nem is beszélve. Fogalmunk sincs, hogy ez most csak egyszeri ilyen helyzet, vagy mostmár esetleg sűrűbben fog ismétlődni. Nagyon hétköznapi, egyszerű életet élünk és nincsenek megtakarításaink. Ezért félek. De a baba aki elment, olyan űrt hagyott maga után, amit csak az ért meg, aki átment ilyenen. Ezért szeretnénk annyira megint babát. Köszönöm, hogy megértőek voltatok.
2010. febr. 17. 10:29
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok,Kedves Kérdező!


A szíved diktáljon ne az eszed!Tudom nagyon nehéz nagycsaládot alapítani a mai világban de megéri!

Ahogy már írták,ahol van hely kettőnek ott elfér egy harmadik is.

Én is most vagyok várandós a harmadik gyermekemmel,vannak nekünk is problémáink,de azért nem híd alatt lakunk,nem penészes kenyeret eszünk és nem kell koldulnunk sem:)Ezek mondjuk a legrosszabb példák voltak:)

Mindíg van valahogy,olyan nincs,hogy ne lenne sehogy-na ezt is jól leírtam:)

Szóval nálunk is előjönnek a kérdések,hogy mi lesz HA,mi lesz MAJD stb..De aztán mindíg találunk megoldást.

Tényleg sok kedvezmény és juttatás jár a nagycsaládosoknak,szerintem igenis megéri szülni 3-4 gyermeket is.

Amúgy én rettenetesen szeretem a gyerekeket nem csak az enyémeket,bárkiét,nagyon rajongok értük.Az életemet el sem tudnám képzelni gyerekzsivaj nélkül:)

Én mindíg is nagycsaládot szerettem volna,most valóra válik:)

2010. febr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Jaj bocsi nem előző vagyok,hanem 11:12-es válaszoló aki szépen beolvastam annak az egy gyermekesnek aki olyan gyönyörűen lenézi a nagy családosokat.


bocsi,nem láttam,hogy közben írtak:S :)

2010. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem is érdemes ilyenekkel foglalkozni,nagy az Isten állatkertje mindenhol vannak ilyenek.Gondolom Ő nem véletlenül van egyedül csak szegény gyerekét sajnálom, még ez az egy sem kellett volna neki...
2010. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!