Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, hogy...

Kisgyerekes anyukák, hogy telik egy napotok?

Figyelt kérdés
Egész nap csak csinálom a dolgom, nincs 5 perc pihi. Egy babám van, fél éves, mellette itthonról dolgozom heti kb.20 órát kötetlen munkaidőben, mellette levelezőn tanulok, és a szokásos többi tennivaló, háztartás, stb. Vagy én osztom be rosszul az időm, vagy ez tényleg ennyire melós, nem tudom, de tény, hogy folyamatos rohanásban vagyok és kb. este 10 van, hogy végzek a nappal, akkor tanulok. Korán kelek. Napközben babázom, takarítok, dolgozom, ahogy a baba alszik vagy eljátszik egyedül, délután sétálunk kint, aztán főzök másnapra is, mosogatok, elpakolok. Este fürdetés, altatás, és utána tanulás. Segítségem nincs hétköznap, hétvégén igen, itthon van a férjem, ezért tudok most netezni picit. Nektek mi a taktikátok, hogy nyertek időt magatokra? Sportra? Szépségápolásra, vagy csak pihenésre? Valamit még nem jól szervezek, érzem. Meséljetek, nektek hogyan telik egy napotok?
2014. márc. 9. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igy is nagyon jól beosztod az időd, ügyes vagy. Én nekem 3 gyerek van, de csak a 2 éves van itthon napközben mivel a másik kettő iskolás. De igy se birtam tanulni a jogsira.
2014. márc. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem már egy örökmozgó 21 hónaposom van, aki egyébként nem is annyira örökmozgó, mert sokat lehet Vele ülős játékot is játszani,imád könyvezni, kirakózni, rajzolni, festeni. :)

Amikor annyi idős volt, mint a Te babád, sokkal több időm volt, mert Ő többet aludt és elvolt magában is. MÁr ez nehezebb ügy, de szoktatom az önálló játékra is. :)


Mi reggel 7 felé kelünk, Magunk közé vesszük az ágyban és kicsit mesézhet, addig én összekészülök és lemegyek kutyával sétálni, futni. :)

Addig Ők itthon készülődnek, öltöznek esetleg.

Feljövök, és ágyazok, reggelit készítek, öltöztetek, ha az elmaradt, és ha van időm, letusolok gyorsan, majd én is öltözöm. Igyekszünk együtt reggelizni, aztán takarítás, pakolás, rendrakás, főzés ha kell. Ezalatt a lányom vagy segít, vagy közben hintázik, mondókázunk, beszélgetünk, kérdezz feleleket játszunk, vagy lefoglalja magát.

Amíg kisebb volt, a járókából nézett, beszéltem Hozzá, stb.

Utána, kb fáé 10 felé megyünk a játszótérre.

Ott 10 óraizik, aztán 11 felé irány haza, itthon kis játék, ebéd és fél 12 körül már leteszem aludni.

Kb 2-fél 3 ig alszik, majd uzsonna és kutyaséta, aztán ismét játszótér. :)

Amíg alszik, én úgy intézem, hogy tudjak pihenni, netezni, ebédelni, magamra időt szánni, körmözni, stb.

Valahogy ez nekem kell és mivel a házimunkát Vele csinálom, így nincs is ezzel gond. :)

( fontosnak tartom, hogy ne csak azt lássa, az egész nap játékból áll, hanem éljen együtt azokkal a dolgokkal is, amiket az ember nem feltétlen kedvel, pl takarítás. De a főzésből is jó mókát lehet csinálni, szóval Vele már minden egyszerűbb, mert egy nagyon kommunikatív, okos kislány. :)


Este ha jön Apa sétálunk még, vagy feljövünk és játszunk itthon, aztán fél 7 felé pancsi, vacsi közösen és meseolvasás, éneklés, zene, majd teszem le és egyedül elalszik 8 felé :) Pl már csend van vagy 15 perce. :)


Ha dolgozol úgy nehezebb lehet, de a napirend nagyon fontos, na meg az, hogy Vele is végezz sok teendőt és hagyj magadnak lazulós időt is!! ) Ha csak 2 óránként 10 perc, az is jó! A suliban is hogy örültünk anno annak a 10 percnek. :)

Addig pedig adj Neki új játékot, Te meg kávézz egyet nyugisan. :)

Sok boldogságot nektek! :)

2014. márc. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20 hónapos a Kisfiam. Reggel 8 körül kel, öltözés, reggeli. Kávézom, rendbe szedem magam, azután rend rakás, ágyazás, mosogatás. Ha kell mosás, vasalás. Játék, ebéd 12 körül. Aztán megy aludni másfél órát. Addig netezek, pihenek vagy hajat mosok. Felkel, eszik, aztán séta ha az idő engedi, bevásárlás, ha kell. Ha rossz az idő itthon játszunk. Apa hazajön, ha előtte nem voltunk sehol akkor kimozdulunk együtt. Vagy főzök másnapra, mert azt csak akkor tudok ha van segítségem, a fiam mellett nem tudok. Este vacsi, fürdés, játék, alvás. Ezután van még kicsi időm a paromra, tvzni, netezni.
2014. márc. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

nekem mindegyik csodásan :) 9 hónaposom csak társaságban van el, velem is alszik együtt fürdünk...

párom hétköznap max 1 1 órát, hétvégén többet tud babázni, de a házimunka távol áll tőle, az (is) teljesen az enyém.

viszont heti egy két alkalommal jön apukám, illetve egyszer anyósom, így van két nap legalább, amit alapos takarítással és rendrakással tudok tölteni, illetve valami komolyabb "programmal".

a gyereket berakom a kocsiba, és elmegyek vele vásárolni kb. 3 órát kibír, de hosszabb időt nem, nyűgös lesz, viszont ez bőven elég vásárolgatni :) plázába, tescoba, egyéb üzletekbe simán eljárok vele, ahol elfér a babakocsi.

ja, vagy elmegyek valakihez látógatóba gyerekkel együtt :)

dédpapihoz átugrok, vagy kismamabarátnőhöz, tesóhoz munkahelyre... :)


én úgy érzem, így is, hogy a gyerekkel szinte össze vagyok nőve, párom nem házias, és nem sok ideje van, még így is úgy érzem, bármit meg tudok tenni, amihez csak kedvem van.

(kivéve bulizást, esti progit, mert cicin alszik még a kisbabám, és éjjel még párszor ébred) :)


ja, napközben, tán egyszer alszik 60, 120 percet, de ilyenkor csendes tevékenységet űzök (olvasok, netezek, megnézek egy filmet a youtoubeon, piperészkedek, teregetek, eszek) :)


nagyon békés, türelmes kisfiam van, én meg viszem a cicimet, meg egy pár pelenkát magammal, így a gyerekkel bárhová el tudunk kocsikázni, van enni, innivaló (anyatej) mindig nálam, szóval mi más kellhet még? :)


imádok anya lenni :) nem is vágyom másra :)

2014. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es, mikor főzöl?
2014. márc. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!