Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák, mennyi...

Kisgyerekes anyukák, mennyi sikerrel barátkoztok más anyukákkal? Én lihegem túl ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kislányom nemrég múlt fél éves és mivel itt a jó idő egyre inkább barátkozunk. Internetes fórumon van egy csoport aminek tagja vagyok és ott ismerkedtem pár anyukával. Ismertem kb. kettőt, találkozgattunk is de igaz, hogy nagyon kedvesek, az a "valami" hiányzik. Így nézegettem a profilokat és megláttam Kittit. Fiatal anyuka, a babája majdnem annyi idős mint az enyém és nagyon csinos, fiatalos, divatosan öltözködik. Nem is mertem írni neki, mert mi most elég rossz anyagi körülmények között vagyunk, majd később kapjuk meg visszatérítve nagyobb összeget. Így annak ellenére,hogy én is szeretek normálisan öltözködni, szeretem ha "jó a hajam" (ezer éve nem voltam fodrásznál) hát most nagyon nem vagyok önmagam és tudom, hogy egyáltalán nem szép dolog a külső alapján megítélni az embert, de nem is egészen erről van szó... (vagy mégis?) Szóval nem mertem neki írni. Megismertem egy másik anyukát, Hannát, és ő is nagyon fiatalos, divatos, szeret sminkelni ami nekem a nagy kedvencem. Találkoztunk már kétszer de nem igazán volt lehetőségem jobban megismerni, de valahogy rossz érzésem van. Közben megtudtam, hogy Kitti és Hanna ismerik egymást, és facebookon is láttam, hogy kommenteli a képét a másik lánynak. Annyira nevetségesen érzem magam, hogy féltékeny vagyok, de mégis így érzek, rosszul esik, hogy a másik lányt talán valamiért jobban kedveli és én valahogy kiesek a kosárból, vagy nem is tudom. Iskolában régebben nehezen barátkoztam, akkor sem volt sok önbizalmam, aztán ez megváltozott, munkahelyemen már sokkal könnyebben ismerkedtem és most sem esik nehezemre, de valahogy mindig bennem van a félsz, hogy nem fognak kedvelni és most már amiatt is aggaszt, hogy a lányomnak nem lesz kis barátja... Itthon vagyok vele egész nap és nem csak neki, de nekem is hiányzik valaki akivel nem csak ismerősök lennénk akik összejárnak babázni, hanem valaki akivel őszintén tudnék beszélni a dolgokról és aki ugyanúgy kedvelne engem... Valaki akivel lenne bennünk valami közös...


tudnátok nekem segíteni? Privátban is írhattok...


2014. márc. 1. 20:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hova valósi vagy?
2014. márc. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hova valósi vagy?
2014. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

1-es vagyok.

Én is ismerkedtem itt.Megmondom őszintén,nagyon jó anyagi körülmények között élünk.2 anyukával is levelezni kezdtem.Nekem fontos volt,hogy olyan anyukát találjak,aki hasonlóan él,mint mi.Mert nagyon kellemetlen,amikor sétáltok,és megkívánsz vmit,vagy megtetszik vmi,vagy épp meséled merre nyaraltatok,vagy hol vacsiztatok,és a másiknak erre nincs lehetősége,emiatt ő kellemetlenül érzi magát.Így miután megismertem mindkét anyukát,az egyikkel maradtam csak kapcsolatba,akik szintén jól élnek.

Azóta tart is ez a barátság.Már 1 éve lassan. A babáink között 3 hónap van,ők is jól eljátszanak.Átjárunk egymáshoz,sétálunk,vásárolni járunk,wellnesselni.

Hasonlóan élünk,hasonló a gondolkodásunk.

Nekünk így jó. :)

2014. márc. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez az a tipikus gyerekes féltékyenység.

Na meg ez, hogy ne haverkodok vele, mert jobban megy neki mint nekem...

Magadért szeressenek, ne a külsődért, az anyagiakért...

Engem is akkor tag adjanak meg a barátaim, mert mikor megismerték voltam 60 kg, most meg vagyok 100?!

Ennyire direktbe ne haverkodj!

Menjetek le a játszótérre, majd ott megismerkedsz anyukákkal. Nekem is onnét van minden barátnőm!

Ne fogd arra hogy a gyermekednek kell a kisbarát, mert 3 éves korukig a gyerekek egymás mellett játszanak, nem egymással.

Én is akikkel megismerkedtem, átjárnak hozzánk, mi beszélgettünk, a gyerekek a játékokkal játszottak.

Most mi még össze járunk, de a gyerekek nem kedvelik egymást, s más érdekli mindegyiket.

Majd a játszótéren megismered látásból az anyukákat, majd szóba elegyedtek, majd megbeszélték holnap mikor jöttök, hogy megint találkozzatok, majd áthívott őket magatokhoz...

1 hónapja, mindig akkor megyek a lányomért, mikor egy Anyuka a fiáért. Kiderült - szomszéd lépcsőházban laknak, s csak úgy mondta, vigyem át majd néha a lányom játszani.

Na így alakulnak ki a barátságok...

Nem a neten kell keresni, mintha randi vonalon lennél...

2014. márc. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Marha nagy barátság lehet, ami az anyagiak függvényében alakul. És ha valamelyik véletlenül valami miatt megszorulna, onnantól mehet amerre lát? Nevetséges hozzáállás, a barátsághoz ennek köze nincs.

Főleg, hogy sokan csak rázzák a rongyot, közben nyögik a milliós hiteleket, az a fontos, hogy kifelé mit mutatnak.

Az ilyen "barátok" meg is érdemlik egymást.

2014. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen én is pont így gondolkodom, emiatt szégyellem nagyon magam... :( Nem tudom mi ütött belém, elvárnám, hogy ne a külső alapján ítéljenek meg, aztán ha én teszem és megkapom én is akkor bánt... Olyan helyen élek ahol nehéz barátkozni, külföld. Emiatt az internet. De nem fogom erőltetni, kell, hogy legyen bennem is tartás. Ha nem kedvel, hát nem kedvel, lesz más barát. csak gondoltam van még aki így érez...
2014. márc. 1. 20:53
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem rázzuk a rongyot.Nincs hitelünk se.Rendesen tanultunk,és most magas beosztásban dolgozunk,nagyon jó fizetésért.Ennyi,és nem több.
2014. márc. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, nekem még sosem jutott eszembe kiló vagy anyagi helyzet alapján barátkozni. Egyszerűen vagy szimpatikus valaki, vagy nem. Pl. az egyik legjobb barátnőmmel kb. semmi közös nincs bennünk, gyereke sincs, nem is akart soha, a férje 34 évvel idősebb nála, az anyagi helyzetünk is különböző, mégis mindig van miről beszélgetnünk, és szívesen meghallgatom, hogy hol nyaralt, sőt a fotókat is szívesen megnézem, annak ellenére, hogy azokra a helyekre sosem fogok eljutni, de nem is ez a legfontosabb az életemben.

Másképpen élünk, mégis szívesen beszélgetünk, találkozunk már több mint 10 éve.

2014. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont erről beszélek kedves 1. válaszoló, ha az ún. barátnődnek ne adj isten megváltozna az anyagi helyzete, akkor leépítenéd, mert már nem partner számodra?
2014. márc. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy valaki ki van sminkelve egy profilképen, a világon semmit nem jelent, az nem tükrözi feltétlen a mindennapokat. Ez a féltékenység dolog tényleg gyerekes, de írtad, hogy külföldön vagy, így más a helyzet picit. Én is külföldön szültem, voltam kismama, szóval megértelek. Gondolom a magyar kismamák társaságára vágytál, de talán nyithatnál egy nagyobb ajtót. Lehet, hogy nem lesz egy mély kapcsolat, de társaságotok lehet. Külföldön is vannak ringatók, babaúszás, játszótér, stb.
2014. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!