Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A harmadik is fiú, csalódott...

A harmadik is fiú, csalódott vagyok?

Figyelt kérdés
Két fiam van, 3 gyermeket szerettünk volna, persze harmadjára iszonyúan vágytam egy lányra, de nagyon korán kiderült, hogy ő is fiú... Hát elkenődtem... Persze láttam uh-on és már most szeretem annyira édes, de ha belegondolok, hogy ugyanazokat "kell" majd csinálnom mint az első kettővel elfásulok... Nagyon szerettem volna átélni milyen egy lány gyermekkel, babázni, fodros ruhát venni neki, elkészíteni a haját, vagy csak egyszerűen megnézni a Barbie mesét a tv-ben, ha nagyobb lesz csajos programot szervezni ami az elmúlt 5 évemből teljesen kimaradt, hiszen a fiúkat nem érdeklik a lányos dolgok... Az első fiamnál még elvoltam a Bob mesterrel, az örökös legózással, meg tologassunk autót stb, a másodiknál már erővel kellett rávennem magam, hogy vele is üljek le és csináljam ugyanezeket, de érthetően nem igazán szerettem... Most kezdhetem elölről... Nem akarom tehernek érezni a fiú babázást, de félek, hogy mégis így fogom érezni... A két fiam 5 és 3 évesek, már most iszonyú sokat veszekednek, sőt már néha verekednek is, megy a balhé folyton, ha belegondolok mit művel majd 3 fiú hát megijedtem rendesen...
2014. márc. 10. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

Gondolj bele másnak még gyermeke se lehet!

ne legyél önzö anyuka. örülj neki hogy ujra teherbe estél és ne igy álljál hozzá mert késöbb a sors még ezt megbosszulhatja.

2014. márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mindig van egy okos aki azzal jön hogy másnak még gyereke sem lehet...


Nyilván örülök, írtam, hogy már most szeretem, de engedtessék meg nekem az érzés, hogy csalódott legyek még ha szégyenteljes is...

2014. márc. 10. 10:40
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem 2 lányom van és 3-ra is kislányt szerettem volna, aztán kiderült, hogy fiú és most már annyira-de annyira örülök. Tudom más helyzet van nálam, mert nekem már van lányom, de most úgy bízok benne, hogy a fiam nem lesz nyafogós, hogy mindegy lesz neki, hogy milyen ruhát vesz fel, hogy nem kell féltenem 13 éves korától a rossz fiúktól. Szerintem olyan jó az is, ha 3 egynemű gyerek van, persze tudom, hogy te is tudod és sejtem, hogy csalódott lehetsz egy kicsit és lelkiismeret furdalásod van, mert csalódott vagy... Férjemnek 3 fiútestvére van és egy lány (aki csak úgy becsúszott) ott pl a lány nagyon kívülálló (persze nyilván ez személyiségfüggő). Szuper pasi csapatod lesz akik agyonkényeztetnek :)
2014. márc. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. márc. 10. 10:43
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Első kisfiam után a második terhességemnél kiderült, hogy Ő is kisfiú. Iszonyú csalódott voltam, még el is sírtam magam utána, annyira szerettem volna egy kislányt. Aztán jóval később egy ultrahangon kiderült, hogy ez a kisfiú halálos beteg. Megszületett, majd néhány hónap múlva el is veszítettük. Azóta már született egy kislányom, de azóta tudom azt is, hogy mindegy, milyen nemű az a baba, aki hozzád készülődik. Nem példálózni akarok, de hidd el, semmi más nem számít, csak az, hogy egészséges legyen a babád. Elhiszem, hogy jó lett volna csajos programokra járni, csajos ruhákat venni, copfot kötni stb., de próbálj úgy hozzáállni ehhez az egészhez, hogy nem eleve fásultan várod az újabb fiúcskát, hanem gyűjtsd össze a pozitívumokat. Arról nem is beszélve, hogy a két nagyobb fiú is fog tudni vele autózni, legozni, nem is biztos, hogy rád fog ez hárulni. És az sem biztos, hogy verekedni fognak folyton. Minden jót kívánok! :)
2014. márc. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Kicsit megértelek. Két fiam van. Rettentően szeretnék egy kislányt. Annyira jó volt anyukámmal a viszonyom, olyan jó lenne, ha nekem is lenne egy ilyen lányom. Mert a fiúk akárhogy is nézzük mások, elveszik tőlünk a nők. Én emiatt vágyok egy kislányra. Viszont 2 éve nem akar jönni se kislány se kisfiú. Mostmár annyira rettentően vágyok egy kisbabára, hogy nem is gondolok a nemére.

Te sem fogsz, ha megszületik. Büszke 3 gyerekes anyuka leszel. Lesznek, akik majd mondják, hűűű 3 fiú, biztos nem könnyű. De te annál büszkébb leszel, hogy igen!!!Mert igazi fiús anyuka vagy!

Gratulálok a pocaklakóhoz! Remélem hozzánk is eltalál már végre a harmadik gólya:)

2014. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Bar nem vagyok a te helyzetedben (ket lanyom van), teljesen megertelek. Persze annak kell a legjobban orulni, hogy egyaltalan lehet gyereked es hogy egeszseges mind, de akkor is...en is igy ereznek a helyedben, mar csak azert is, mert mindig kislanyra vagytam.

1. Terhessegemnel azt mondtam, ha o kislany lesz, mindegy milyen nemu lesz a 2. Kiderult, hogy kislany, orultem is nagyon. Mikor terveutuk a kistesot,'akkor azt mondtam mindegy csak egeszseges legyen. Aztan egyre jobban vagytam arra, hogy o is kislany legyen. Az lett :)

Majd, ha esetleg 4-5 ev mulva lesz 3., o fiu kellene legyen, hogy a ferjem vagya is teljesuljon, de en nehezen tudom elkepzelni magam kisfius anyukakent :)

2014. márc. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Én is azt hittem, hogy lányos anyuka leszek, és most várom a második kisfiamat. Amikor megtudtam, nem voltam csalódott, inkább kicsit hiányérzetem volt, hogy lehet sosem tudom meg milyen lenne a kislányunk. Az első kisfiunk tiszta apja, és abban bíztam, ha lányunk lenne ő rám hasonlítana. Harmadik gyermekünk még nem tudjuk, hogy lesz-e. Teljesen nincs kizárva, de ha lesz is csak később. Én úgy gondolom, hogy biztos oka volt annak, hogy két kisfiút kaptunk.
2014. márc. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
Amikor már a kezedben tartod, nem adnád semmilyen kislányért. És hidd el, mikor felnőtt fiatalember fiaid körében leszel, nem lesz nálad büszkébb anyuka a földön.
2014. márc. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jaj első nem kell ez a nagyon unalmas szöveg,hogy másnak pedig,mert akkor kezdhetjük,hogy más éhezik stb.mindenkinek meg van a saját problémája.nekem egyelőre 1 fiam van de nagyon,nagyon szeretném ha majd lesz 2. Ő mindenképp lány legyen ez van és kész,és biztosan elkenődök ha esetleg nem az lesz.Az embernek vannak érzelmei.
2014. márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!