Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 36 évesen nem vagyok túl öreg...

36 évesen nem vagyok túl öreg egy harmadik babához?

Figyelt kérdés

A minap felmerült a férjem és köztem a harmadik baba gondolata.Van egy 9 éves és egy 2.5 éves fiunk.Őszintén nagyon szeretném ha kislányunk lenne,de én sajnos ezt nem tudom befolyásolni.

Pár nap múlva elfogy a tablettám és a mensi után már nem szedek többet..

De ma megrettentem egy kicsit,hogy én már túl vén vagyok egy pici babához.Az első fiam 3 hónap alatt jött össze a kisebbik 1.5 év alatt.Attól is félek,mi lesz ha beleélem magam és hónapról-hónapra csalódnom kell mint legutóbb,az idő telik és egyre korosabb leszek.Szóval kételyek gyötörnek,és nem tudom hogy ez természetes e vagy én reagálom túl.


2013. okt. 10. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
valahol szerintem termèszetes, hogy aggòdsz...de nem kell tùlparàzni, ovuteszttel valamilyen szinten befolyàsolhatod.Csak nem szabad ràgörcsölni, egyèbkènt nem vagy öreg ha nem èrzed magad annak....
2013. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Természetes, hogy kételyek gyötörnek. Sikerül-e "időben", hogy bírja a szervezeted, stb.

Én 36 évesen szültem a másodikat, nem érzem magam öregnek hozzá. Nekünk az első 8 hónap után, a második az 1. hónapban összejött, úgyhogy a "kor" nem akadály :)

Sok sikert!

2013. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Természetes hogy félsz,most még ezt nem reagálod túl,majd később,ha esetleg nem sikerülne összehozni a babát olyan hamar.

Nem,nem késő még :-) Hát aki 40+ szül??? Őket sem nézi le a normális ember,a többi meg csak irigy :-)

Szorítok,hogy ne kelljen sokat várni az újabb gyermekáldásra!! :-)

2013. okt. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egy évvel idősebb vagyok, és a másodikkal próbálkozunk egy ideje. Én is azt érzem hogy idős vagyok, és biztos ezért nem jön össze, de akarjuk és 10 év múlva megbánnám hogy nem próbálkoztunk, mert 10 év múlva már nem is tűnne olyan öregnek a mostani 37 évem.

Te meg egyáltalán nem vagy öreg a harmadikhoz. A barátnőm is hasonló időkben szülte a három gyereket mint te.

2013. okt. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én simán vállalnám, és fogom is. 30 vagyok, elsőt várjuk, de 3-at szeretnénk. Az aggodalom természetes, de ez meglenne akkor is, ha fiatalabb lennél. Mindig félti az ember a gyerekeit.
2013. okt. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy öreg és ha szeretnétek babát akkor rajta vágjatok bele, mert később bánni fogod! Barátnőm 43 évesen szülte a makk egészséges 4. hónapban össze jött babát. Unokatestvérem 38 évesen otthon szüléssel szülte az első babáját aki makk egészséges és 1. hónapban összejött. Anyukám 36 évesen szült engem 3. gyerekként, makk egészséges vagyok várom a babámat így 26 évesen. Anyuéknak már volt 2 fiúk egyik 5 másik 8 éves és ekkor szült engem, elsőre összejöttem. Egyáltalán nem öreg az anyukám, nagyon fitt, sokat kirándulnak, csavarognak apuval, sokat segít nekem is, sokat vásárolunk együtt és nagyon várja az unokáját. :D
2013. okt. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok,köszönöm a bíztató szavakat! :)
2013. okt. 10. 17:23
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Nos,én nem nézem le aki későn szül,csak nem támogatom, 35 év felett már kockázatos és nem is egészséges,de mivel már 3. így azért más a helyzet,az a kockázatosabb ha az első gyereket szülik 34-35 év felett.Ha testileg,lelkileg kész vagy rá akkor szerintem lássatok hozzá, a doki nagyon fog majd rád vigyázni,és figyelni.Sok sikert!
2013. okt. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én a 36. szülinapom előtt két hónappal szültem a 3. babámat.

Semmi gond nem volt- a fogantatása egyéjszakás volt...:) Nem részletezem.

A terhesség problémamentes- csak untam már, hogy a dokik állandóan a korom miatt idegesítettek és el akartak küldeni magzatvízvételre meg genetikára. MIvel jók voltak az eredményeim és egy másik doki véleményét is kikértem nem mentem el a szúrásra... ezen felháborodtak... ott is hagytam az egészet és kerestem új dokit, új kórházat. Szóval szép lett volna a terhesség, ha nem izélgetnek állandóan a korom miatt.

A szülés egy álom volt- mindesestül alig két óra, és alig fájt az egész.

A gyerekünk egy igazi angyalka, pár hetes korától átalussza az éjszakát, jó evő, jó alvó, alig vettük észre egy éves koráig hogy van egyátalán... :)) Pont ma 20hónapos, azért eléggé kinyilt már, de írtó csudapofa kisember!!

Én aztmondom hajrá!!

(3kisfiam van egyébként)

2013. okt. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nincs miért idegeskedned.Sok sikert!
2013. okt. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!