Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak sokan úgy...

Miért vállalnak sokan úgy gyereket, hogy nincs semmi félretett pénzük?

Figyelt kérdés
2014. márc. 10. 12:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
79%
Több oka lehet: pl nem akarnak életük végéig gyerek nélkül élni, vagy a gyerek/ek után járó összegek jól jönnek a kasszába.
2014. márc. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem mindenki tud félretenni, ha nincs miból.
2014. márc. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
16%
Mert felelőtlenek, vagy a gyermekeiken akarnak élősködni.
2014. márc. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
81%

Mert egy gyereket alapvetően nem lehet pénzben mérni. Az ellátásához kell ez nem kétséges.

Mikor az első gyermekem megszületett nekünk sem volt egy kanyink se félretéve, de volt saját lakásunk (hitelmentes) autónk, jó munkám, de mindenekelőtt szerettük egymást, és úgy gondoltuk, hogy meg fogjuk közösen oldani a problémákat. Ez eddig sikerült is, remélem a későbbiekben is fog...

2014. márc. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
ma 12:46 de akkor minek gyerek? Hogy ő is a nyomorban éljen?
2014. márc. 10. 12:48
 6/33 anonim ***** válasza:
53%

Nem mindenki tervezi tudatosan az életét.

"Olyan nem volt, hogy valami nem lett"

"Majd a JÓisten megsegít" meg ehhez hasonló szlogeneket biztosan hallottál már.

2014. márc. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem ez színtiszta önzőség. Azt hiszik, hogy maga a gyerek megszülése nemes dolog, pedig az élet minősége sokkal jobban számít, mint a mennyisége.
2014. márc. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
77%
Én nem érzem, h felelőtlen voltam, vagy épp azért szültem, h élősködjek rajta! Ez undorító... Bevállaltam, mert szerettem volna gyereket, férjem 7 éve vagyunk együtt, boldogságban élünk. Néha nehéz, de a fiam meg kap mindent amire szüksége van és ez nem a pénztől függ. Egy gazdag családban is lehet lelki sérült gyermek, mert épp mondjuk keveset foglalkoznak vele és inkább pénzzel akarják pótolni a szeretetüket... Kis fiam, kiegyensúlyozott gyermek, egészséges, boldog, szeret barátkozni is, nem félénk, visszahúzódó, nem hisztis. Soha nem volt félre tett pénzünk, de nem járunk szakadtan, egyszerűen nincs plusz amit félre rakhatnánk, pont meg élünk. 2 év múlva tervezem a következő babát. Attól, h nincs félre tett pénz, mindent megtudtam neki venni a terhesség alatt és utána is. Persze, örülök, ha valakinek sikerül félre tenni, de nem igazán látom szükségét... De senki nem egyforma, mindenki másképp gondolkozik.
2014. márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Jégtánc ***** válasza:
87%
Attól hogy nincs az embernek félretett pénze még nem jelenti azt hogy nyomorba szül.Nekünk sincs félretett pénzünk,életbiztosításokat leszámítva ráadásul albérletben élünk .( Jujj micsoda bűn:)))) ) Ettől függetlenűl a férjem nagyon jól keres,megyek vissza én is nemsokára dolgozni,szintén nem minimálbérért. Vállaltuk mert szerettünk volna közös gyermeket.Amire szüksége van meg tudjuk venni,nem szorulunk meg hó végén sem,ha valami nagyobb kiadás közbejön azt is meg tudjuk oldani és még utazgatni is szoktunk.
2014. márc. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
87%
Meg nem minden baba tervezett.
2014. márc. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!