Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nézik le olyan sokan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nézik le olyan sokan (főként a házasok) még manapság is azokat, akik élettársi kapcsolatban élnek?

Figyelt kérdés
Főként az olyanok válaszát várnám, akik itt is kardoskodnak a házasság mellett és porig lepontozzák azokat, akik élettársi viszonyban élnek vagy a kommentjük amellé teszi le a voksát. Fogalmazzák meg nekem ezek az emberek, hogy miért nézik le ezt a kapcsolati státuszt. Tessék, szólaljanak meg, ne csak a piros kezeket nyomkodják a kérdéseknél!
2013. jún. 8. 21:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
69%
És az élettársi kapcsolatban élők miért hangoztatják úton-útfélen, hogy a házasság csak egy darab papír?
2013. jún. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
67%
Én nem kardoskodok a házasság mellett és senkit sem nézek le, viszont szerintem is elengedhetetlen feltétele a családdá válásnak a házasság. Az én szememben ez így kerek. De gondolom ez nevelés kérdése is, gondolok itt arra, hogy ki hogy nő fel. A házasság az én szememben egyszerűen egy szép kapocs két ember közt, amivel az egymáshoz való szoros kötődésüket fejezik ki.
2013. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Kérdésre nem illik kérdéssel válaszolni, kedves első. Mondjuk, a modor meg sem lep :D
2013. jún. 8. 22:14
 4/37 A kérdező kommentje:
Másodiknak köszönöm! Bízom benne, hogy érkeznek még hasonlóan intelligens válaszok is!
2013. jún. 8. 22:14
 5/37 anonim ***** válasza:
61%

bocsánat, ne általánosítsunk. Én is élettársi viszonyban voltam gyakorlatilag 4,5 évig. Nem nézem le azokat, akik élettársak, vagy nem akarnak házasodni, nincs ezzel semmi gond. Viszont a hülye kifogásokat nem szeretem, pl: elvesztem a személyiségem + az csak egy papír, vagy a nem akarok nagy felhajtást stb. Mindegyiket meg lehet magyarázni, természetesen ugyanez igaz a házasságra is.

De hangsúlyozom, semmi gondom az élettársi viszonnyal.

2013. jún. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Nem általánosítottam. Azt írtam, hogy sokan, tehát nem mindenki. Valamint azt, hogy főként házasok, tehát nem az összes házas ember. Ettől függetlenül köszönöm a te válaszod is! ;)
2013. jún. 8. 22:17
 7/37 anonim ***** válasza:
77%

nekem sincs bajom az élettársi viszonnyal,

nekem a házasság kicsit bensőségesebb,az egy olyan elkötelezettség ,az élettársi viszony meg nem annyira.,ott ha összevesztek te jobbra,ő balra és szia,pláne ha nincs gyerek. azért a válás már bonyolultabb.

megvan mindkettőnek az előnye és hátránya is.

2013. jún. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Remélem az is hozzászól, aki pontoz. Billentyűt ragadni is legyen merszetek, ne csak lehúzni! Annyira szánalmas... :/
2013. jún. 8. 22:18
 9/37 A kérdező kommentje:
A válás bonyolultabb? :) Nem tudom láttál-e már élettársi vagyonközösség megosztási pert.. munkámból kifolyólag, én igen. És biztosíthatlak róla, nem úgy megy az, ahogyan azt nagyon sokan gondolják. A válásnak évtizedek óta kikövezett jogi útja van, míg az élettársinak nincs. Sokszor sokkal komplikáltabb, elhúzódóbb, mint egy sima válás.
2013. jún. 8. 22:20
 10/37 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom. Én csak azokra szoktam haragudni, akik élettársi kapcsolatban élnek ÉS lekezelően beszélnek a házasságról (az csak egy papír, nem jelent semmit, semmi értelme, stb.). Nekem igenis sokat jelent. Amúgy teljesen megértem azokat is, akik az élettársi kapcsolatot választják, ez minden pár saját döntése és az a jó döntés, ami nekik, kettőjüknek jó, nem pedig az, amit mások próbálnak meg rájuk erőltetni. Senkit nem szabadna leszólni emiatt, de még magát a házasságot, vagy az élettársi kapcsolatot sem.
2013. jún. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!