Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért vallják manapság sokan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vallják manapság sokan, hogy a házasság mára csak papír és nem jelent semmit?

Figyelt kérdés

Szerintem ez több okból sem igaz.

Pl.:

- a házasok kaphatnak különböző kedvezményeket;

- könnyebben vehetnek fel hitelt (most ne menjünk bele, hogy mennyire jó vagy rossz dolog a hitel);

- szorosabb kötelék, nem válnak szét olyan hamar, mint a nem házasok, "nem a barátom/barátnőm", hanem "a férjem/feleségem" stb.


2013. okt. 5. 22:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
51%
A férfiak többsége nem akar nősülni, mert rosszak a tapasztalataik. Váláskor a nők anyagilag kisemmizik őket. Nekik elég, hogy van aki vezeti a háztartást, és kielégíti a szexuális igényeiket. A nők többsége szeretne feleség lenni, de mivel ez nem sikerül, azzal vigasztalja magát, hogy ez csak egy papír.
2013. okt. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
100%
Összetett okai vannak, amiért nem akarnak ma házasodni az emberek. Lehet anyagi, mert sajnálnak pénzt kiadni esküvőre. Felesleges cécónak tartják, a templomi esetében nem vallásosak. Lehetséges egy réteg, aki nem bízik a kapcsolatában, nem akar elköteleződni, mert hátha... egyszer már megégette magát stb.
2013. okt. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
43%
1-es tökéletesen leírta. Egy magyarázat azok részéről, akik szeretnének, de nem lesznek házasok a párjuk hozzáállása miatt.
2013. okt. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
30%
Ilyenkor a nők szokták mesélni, hogy közös megegyezéssel nem házasodnak. Férfitől ezt még nem hallottam.
2013. okt. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
100%
Hitelt pont ugyanúgy kap élettárs is, ez tapasztalat, nem is friss, jó pAr évvel ezelőtti. Nekem a házasság csak egy papír. Azt hittem a páromnak is, de amikor a 3. gyerekünket vártam, a párom begőzölt és megkérte a kezem. Szeretem, ig, y igent mondtam, de semmi felhajtás két tanú direkt nagyon rövid beszédet kértem. Semmi nem változtatott. 11 eve vagyunk együtt egyébként. De én nem házasság ellenes vagyok, hanem nekem nem fontos. Párom is ilyen volt csak meggondolta magát. Én ugyanúgy páromnak nevezem őt mint korábban. Ő egyszer nevezett "asszonynak" na attól a hideg rázott, kértem is, hogy ne.
2013. okt. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 gyilokcica ***** válasza:
67%

Semmi az ég világon nem változik az esküvő után.


Különböző kedvezmények? --- Ez komolyan indok egy házasságra? Röhej.


Hitel? --- Szintén az anyagiakkal jössz? Röhej.


Szorosabb kötelék? --- Persze, azért végződik minden második házasság válással.

2013. okt. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
87%

A nők többsége ma már nem akar férjhez menni, vagy ha igen, akkor házassági szerződéssel. Sok férfi ismerősöm ez utóbbit főleg sérelmezi.

Régebben egy nőnek a házasság szinte kötelező volt, a válás pedig szégyen, ha nem akarták, hogy megbélyegezzék, ma már szabadabbak vagyunk, választhatunk.

A férfiak még inkább hisznek a házasság intézményében, de a nők már inkább megtartanák az önállóságukat.

Persze ez csak általánosítás, tudom, tehát biztos van mindkét nemből ilyen is, olyan is.

2013. okt. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
67%
Mert tényleg az. Jogilag számít, hogy férj és feleség vagy barát és barátnő, az pedig tényleg csak papír.
2013. okt. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
84%
Csak a házasságokról készül válási statisztika. Arról nem, hogy egy emberöltő alatt hány élettársat nyű el valaki. Nyilván vannak tartós kapcsolatok is, de a válások száma nem érv a házasság intézménye ellen.
2013. okt. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
86%

Sokan "szabadok" szernének leni de kapcsolatban élni. Ők azok akik nem tudnak mit kezdeni a szabadságukkal,és vannak azok akiknek a kapcsolat kialakítás elejétől fogva benne van a pakliba,hogy "legfeljebb szétválnak ha .... Na ők azok akik igazából nem is tudják,hogy mit,kitt akarnak.

Persze vannak olyanok is akik szintén az miatt ,hogy igazán nem is tudják mit akarnak,mire vágynak,stb. ezért félnek felelősséget vállalni,elköteleződni azaz esküvel meg erősíteni a köteleződésüket. Na mindezeknek csak egy papír ill. annak nevezik az esküvőt,házasság kötést.

És vannak szerintem olyanok is akik félnek a jövőtől a mai magyar helyzet bizonytalanságai miatt és ezért nem mernek felelősséget vállalni,házasodni.

Szerintem.

2013. okt. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!