Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi plusz anyagilag egy...

Mennyi plusz anyagilag egy gyerek?

Figyelt kérdés
Nem tervezek még gyereket, de kíváncsi lennék, hogy születéstől fogva kb. 18 éves koráig havi szinten mennyi kiadás egy gyerek nevelése? Most vegyük azt, hogy nem elkényeztetve, csak átlagos szinten.
2014. márc. 12. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ezt így nem lehet megmondani :)

amikor kicsi akkor havi 30E-ből ki lehet hozni.

aztán ahogy nő, úgy nő az ár is. nálunk csak az ovi havi 15E, plusz ugye a ruhák, játékok, kaja, rezsi, stb. lebontva havi 50E most biztos van :)

és hol van még ettől a tanszer, laptop, kirándulások, táborok, külön órák...

2014. márc. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha befektetésként próbálod vizsgálni, akkor tiszta ráfizetés, ne is próbálkozz vele.
2014. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 30-50 ezer megy el havonta egy gyerekre. Amíg kicsik a tápszer, pelenka ami sok kell, és nagyon gyorsan növik ki a ruháikat. Ha már nagyobb akkor a szakkörök, különórák, sport, tanszer, ruhák stb. Könyvre sose sajnálom a pénzt, de azok nem olcsók, játékoknál figyelem az akciókat. Aztán ahogy nőnek lesz igényük saját számítógépre, telefonra..
2014. márc. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk még kicsik,pelus kell,ruhát/cipőt szezonálisan kell csak venni.Így gyakorlatilag a pelus ami havi kiadás,ez kb 10e-ből megvan.

De előre 18 éves korig nem lehet megmondani...meg aztán mindenkinél más az igényszint.Én megveszem turiban/börzén a ruhát,játékot,főzök nekik,szoptattam mindkettőt,ez rengeteg megtakarítás.De még csak 3 éves a nagy,szóval messze vagyunk a 18tól:)

2014. márc. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kicsi 21 hónapos, a nagy lassan 4,5 éves. Kicsinek pelenka, piperék, néha 1-1 babajoghurt, bébiétel, legalább 15e havonta. Nagy magánoviba jár, nem azért mert máshová nem adtam volna, hanem mert nem veszik fel, havi 70e körül van. Sportfoglalkozások, tornák 10e/hó. Épp a hétvégén számoltam össze, hogy a következő szezonra (tavasz-nyár) hány pár cipőt kell venni, hát legalább 6-8 pár kell a két gyereknek. Ruhák, cipők, többlet étel, nagyon sok. Az enyémek imádják a sajtokat, joghurtokat, rengeteg fogy belőlük. Sok zöldséges ételt főzök, az se spórolós télen, jelenleg az ananász a kedvenc gyümölcsük, szó nélkül megeszik.

Később jön az iskola, különórák, rengeteg autózás fuvarozni, fogalmam sincs hol a határ.

Ahogy előttem írták, anyagilag nem megtérülő a befektetés :)

2014. márc. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Babakorban kb havi 30-35(egy anyatejes mondjuk havi 15-20ezer),aztán ugye jön a bölcsi, az ovi az ebéd 10-15ezer és ehhez hozzájönnek egyebek,tehát,ha úgy számolom,hogy ugye a rezsi is nő több élelmiszert veszek,nyilván neki még mondjuk joghurtot több gyümölcsöt akkor is havi 30 körül van,suliba a külön órákkal,sporttal,zeneiskolával megugorhat havi 50re is simán.
2014. márc. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
na még egy mondat,ami lemaradt aztán később természetesen még több ruhákkal stb 60-80
2014. márc. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!