Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék egy kis tesót a...

Szeretnék egy kis tesót a fiamnak aki 3 éves. Tapasztalatokat szeretnék csak arról, hogy milyen ekkora korkülönbséggel a testvérek közti viszony? Féltékenység az elején stb?

Figyelt kérdés
Egy fiatal anyuka.
2014. márc. 13. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én fiaim között 1.5 év van! A nagy 2.5 a kicsi 1 éves! Már nagyon aranyosan eljátszanak, rosszalkodnak! :) Sajnos a nagyfiam elég féltékeny rá, sokat bántja, ezellen próbálok küzdeni, de nem sok sikerrel...védőnő szerint ez "normális", szerinte fél év még és helyre áll a rend! :) Remélem így is lesz, mert sajnálom a kicsit, de ugyan akkor a nagyfiamat is, mert neki sem egyszerű feldolgozni, hogy már nemcsak ő van! Ettől függetlenül nagyon szeretik egymást, ölelgetik és puszilgatják egymást. Szerintem nagyon jó a kis korkülönbség, ha most még annyira nem érzékelik, pár év múlva már nagyon jól ellesznek! Nekem az eleje nagyon egyszerű volt, aludt a kisfiam, tudtam foglalkozni a naggyal, mostanában nehezebb, mert már mindekttő egyforma törődést igényel!
2014. márc. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mit gondolsz a 4 év az tűrhető lesz? :)
2014. márc. 13. 12:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim között 23 hónap van.

Véleményem szerint azért érzelmileg egy 2 éves, messze van egy 4 évestől! :)

Valószínűleg te majd el tudod magyarázni a nagynak, hogy mi történik, miért kell többet foglalkozni a picivel...stb.

Nálunk mostanában vannak gondok.Lányom 3 éves, kisfiam 15 hónapos..a nagy szereti bántani a kicsit..nevelési célzattal, meg játékféltés miatt is..és persze jó adag féltékenység is van a dologban..Nagyon apás a nagylányom, így nem is én vagyok a bibi, hanem mikor a kicsi apázik..szinte látszik a lány kicsi fején az elborulás! :) Hiába szeretgetem meg olyankor..meg hát akkor meg engem támad be a kicsi, mert ő meg anyás!! :D Na mindegy..nem könnyű az tuti.. :D


De a családban pont most lesz ilyen korkülönbség (4 év) 2 gyerek között.A nagytesó borzasztóan várja a hugit, már most mindenben segít..teljesen be van zsongva!!!


Egyébként a féltékenység elkerülhetetlen..tök mindegy 1 vagy 10 év különbség van a gyerekek között..csak kezelni kell tudni jól!

2014. márc. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Babeli Zurzavar ***** válasza:
a gyerekeim kozott 16 honap a korkulonbseg, mindenki azt mondta nem lesz testver-feltekenyseg, az altalaban a 2-2,5 ev kulonbseguektol kezdodik... hat ez nem igaz:-) en azt hiszem, feljodeslelektanbol azt tanultam es azt latom a kornyezetemben, hogy mindegy mekkora a korkulonbseg, a pici kb 6 honapos koraban tudatosul a nagyban, hogy ez bizony nem trefa, ezt a gyereket innen senki nem viszi el:-) ez van epp nalunk is, Anyukam, Apukam nem.nyulhatnak ugy a kicsiheu hogy a nagy 2 percen belul ott ne kepesszen egy kis figyelemert! summa summarum, tesofeltekenyseg mindig van, 3 evnel kisebb korkulonbseget mar ugysem tudsz csinalni, de en a helyedben 4-nel tovabb sem huznam!:-)
2014. márc. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom júniusban lesz 4 éves,a kistesó májusban érkezik.Már nagyon várja,izgatott,pakolgatja a játékait,hogy majd miket ad a tesónak,most mostuk,vasaltuk a kisruhákat,öröm volt nézni ahogy rendezgette,és mondta,hogy majd mindenben segít,kiválasztja,hogy mit vegyen fel stb stb. Az én lányom már régóta szeretne tesót,nagyon bízom benne,hogy minden rendben lesz köztük.Én a 4 évet ideálisnak gondolom,aztán majd meglátjuk :)
2014. márc. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy kicsit gondold át. Gyerekről beszélsz, nem tengeri malacról. Ne kistesót szülj a gyerekednek, hanem még egy gyereket, ha egyáltalán akarsz...
2014. márc. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Babeli Zurzavar ***** válasza:
77%
Utolsó! Ezt a gondolatot mennyi ideig érlelted abban az okos fejedben?! Ha épp nincs jobb dolgod mint gonoszkodni azt tedd verbálisan a körülötted lévőkkel...
2014. márc. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is 4 év lesz, de még nem tudok nyiltakozni, a kisöcsi a pociban van, 39 hetes. De a kislányom nagyon vàrja, bepakolta a kicsi plüssöket a kiságyba. Biztosan lesz féltékenység, de remélem tudjuk majd kezelni. =)
2014. márc. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tengerimalac? Kicsit felháborító volt ez a kijelentésed! Úgy gondolom, hogy egy ilyen rosszindulatú embernek mint Te vagy a megnyilvánulásod, alapján....gőzöd sincs a gyermek nevelésről, vagy egyáltalán egy gyermekekkel kapcsolatos, kérdésekről. Te csak azért vagy itt regisztrált, hogy kiéld azt a negatív, rosszindulatú,antiszociális éned??!! Egy gyermeknek előbb-utóbb testvér kell, hogy ne legyen, egyedül a világban.(Ez az én véleményem) Neked, meg egy pszichológusra, mert úgy gondolom, baj van a világ nézeteddel! Vagy saját magaddal inkább....
2014. márc. 15. 18:17
 10/11 anonim ***** válasza:

A te második gyerekednek kell majd pszichológus, hiszen már a születése előtt is el van könyvelve, hogy ő a nagyobbik gyereked tulajdona, úgymond egy játékszerrel ajándékozod meg az első gyerekedet, mert szerinted KELL egy testvér. A tengerimalac hasonlatot szerintem félreértetted. Olvasd el mégegyszer a kérdésedet és gondolkodj már egy kicsit. Kistesót szeretnél a fiadnak... Mintha valami játékot, vagy kisállatot akarnál neki venni ajándékba. Nem szabad így gondolkodni. Ha szülsz még egy gyereket, akkor ne úgy gondolj rá, hogy testvérrel ajándékozod meg a másik gyerekedet, ugyanis a kistestvér is egy önálló, autonóm ember lesz, ugyanolyan jogok illetik meg, mint az első gyerekedet, ő is ugyanúgy a gyereked lesz, nem pedig a másik gyereked játéka.

Egyébként megsúgom, elég nagy hülyeség, amit írtál, hogy majd nem lesz egyedül a világban, ha van testvére. Ugyanis nincs garancia arra, hogy felhőtlen lesz a kapcsolatuk, ahogyan arra sincs, hogy nem történik valami bármelyikükkel.

2014. márc. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!