Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Barátnőm 4 éves kislányának...

Barátnőm 4 éves kislányának és 5 éves kisfiának szeretnék összeállítani foglalkoztató füzet (ek) et. A számítógéphez nagyon értek, a gyerekhez pedig egyáltalán nem. Miket rakhatnék bele?

Figyelt kérdés

Az ötévesnek egész jókat találtam, tízes számkörben számolós, meg például környezetvédelmi témában feladatok, hova kell rakni a szemetet, le kell kapcsolni a villanyt, és ehhez kapcsolódóan memóriajáték, meg keresd meg a párját, meg különbségkereső két kép között, labirintus, hogy a madár vissza tudjon menni a fészkébe, a béka a tóba, szóval szerintem vagány lett.


De a négyéves kislánynak mit lehet beletenni? A különbségkereső nem túl nehéz még? A labirintust szintén annak érzem, a pontösszekötőhöz nem ismeri a számokat, a színező oké, de egyrészt azt százat vehetnek, másrészt öt-hat színező oldal után elég unalmas lesz.


Kérlek, írjatok ötleteket, mi kerülhetne bele!


2013. júl. 18. 13:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ilyenek, hogy mi hiányzik a kislányról/kisfiúról (orr, száj, fül)
2013. júl. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Matricát is tudok gyártani, de nincs koncepcióm, hogy mihez és milyen matricákat csináljak.

Például egy hány darabos kirakót tudna megcsinálni? Nyolc az sok? Ha mondjuk egy állat képét nyolc darabba felvágom, ki tudja rakni? Jaj, megannyi nehéz kérdés...

2013. júl. 18. 13:21
 3/14 Kerria ***** válasza:

Barátnőm a kislányának innen szokott nyomtatni dolgokat. Nézd meg Te is, és ez alapján szerintem több fajtát is össze tudsz hozni.


[link]

[link]

2013. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!
2013. júl. 18. 13:53
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon jó mind a két link, amit küldtél, csak megint abba a problémába ütközöm, hogy nem tudom, melyik felel meg egy négy éves szintjének. Jaj, hogy lesz így nekem gyerekem...?
2013. júl. 18. 13:58
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


szerintem egy 4 éves a 30 darabosat is simán kirakja.

Nézz rá a tesloff-babilon kiadó honlapján a LOGICO PRIMO szettek feladataira, ott van 3-4 4-6 éves korosztálynak való is. Abban vannak jó ötletek.

Illetve a Dinasztia kiadónak a LÜK BAMBINO feladatlapjaira, ugyancsak ez a korosztály.

Remélem, tudtam segíteni.


Ja és még valami: szinezőket ingyen le tudsz tölteni és kinyomtatni nekik- tematikusan (kedvenc mesehőssel pl.)


4 évesen a különbségkereső mehet, esetleg olyasmi, hogy folytassa a sormintát (virág, levél, virág ? stb.)

Logikailag összetartozó dolgokat kösse össze pl. ház-kerítés, kakas-tyúk, kisfiú-kislány stb.


memóriajátékot is már tud 4 évesen is játszani.

Szép napot

2013. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy nem írok érdemlegeset, csak a linkeket meg szeretném nézni később...így megmarad.
2013. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönööööm! Remek ötletek! Tényleg egy harminc darabosat is kirak? Jó ég, még jó, hogy nem egy nyolcdarabosat csináltam neki.

Színezővel már megvagyok! :)

2013. júl. 18. 14:08
 9/14 Kerria ***** válasza:
52%

Ha most nem is tudod, mi sem tudhatjuk a 4 és az 5 éves is milyen szinten van, így tegyél bele nehezebbet, könnyebbet. Emiatt jó az óvodás feladatlap, mert ami most nem megy neki, az később igen :)


Ha meg van benne könnyebb, az a sikerélményét növeli.

2013. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

a 30 db-os válaszoló vagyok :)

Persze, hogy kirakja.

A 2 éves kisfiam kirakta a 8asat.

A kirakók dobozát ha megnézed, akkor a 30 db az általábn 3+ életkor jelölésű.

Én lehet, hogy egy szebb 50 db-osat is megpróbálnék, főleg, mert ott lesz a nagyfiú, aki majd segít vagy együtt rakják ki.

A régió játékboltokban nagyon sok akciós puzzle-t láttam.

Lehet, hogy ezt nyomtatni, kartont venni hozzá stb. drágábban hozod ki és nem is olyan jó minőségben.

Szép napot:

2013. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!