Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szokás karácsonykor ajándékot...

Szokás karácsonykor ajándékot adni az óvónőknek, dadusnak?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor kb. mit? Másfél hónapja jár a lányom oviba, még nagyon az elején vagyunk, annyira nem is ismerem az óvónéniket (90%-ban a férjem hozza-viszi, mert én a kistesóval vagyok itthon)
2009. dec. 15. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem szokás, de illik. Ne lépd túl a pénztárcádat. Mi kávét veszünk és a bölcsibe 4 ember vigyázz rá, + a mindenes. Vagy bombon. Bőven elég.
2009. dec. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amikor a lányom elkezdett óvodába járni én is úgy tudtam, hogy illik. Vettünk mindenkinek egy-egy bombont (2 óvónő, dadus). A lányom adta át nekik. A meglepetésemre az egyik óvónéni majdnem hisztizni kezdett, hogy miért is vettünk. A következő évben ugyanez történt. Most már nem veszünk semmit. Figyeltem a többi szülőt, ők sem vettek semmit. Szerintem ez óvónéni függő. Lehet, hogy nálatok "szokás".
2009. dec. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Két iskolás gyermekem van, sosem vettünk a bölcsiben és az oviban sem.

Általában van csoportpénz, vegyenek/vegyünk közösen.

2009. dec. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Közben az élet megoldotta dilemmámat, most még itthon van "betegállományban" a lányom, és már nem is fog oviba menni az idén, mert szombattól már úgyis csak ügyeleti csoport lenne, a karácsony ünnepség sajnos ma volt, így arról lemaradtunk, úgyhogy inkább marad itthon velem meg a kistesóval.

De ezek szerint ahogy gondoltam, pl. egy doboz bonbon elegendő figyelmesség. Majd jövőre. :)

2009. dec. 15. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!