Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes eltitkolni egyedülálló...

Érdemes eltitkolni egyedülálló anyaként, másfél éves gyereket egy ideig?

Figyelt kérdés

Munkakeresésre gondolok. Van most egy hely, amit nagyon nagyon szeretnék, meg is felelek az elvárásoknak, most hívtak be állásinterjúra. 26 éves vagyok, nemrég végeztem az egyetemen is, szóval szerintem alapvetően nem gondolják, hogy anyuka vagyok...pláne egyedül.

Félek, hogy a családi állapotom miatt nem engem vennének fel. Bölcsibe jár, anyukámék is be tudnak segíteni néha, ha szükséges.


Másik oldalról viszont gyerekekkel kellene foglalkozni nagy részben, amihez meg lehet, hogy jó pont, hogy nekem is van sajátom. Természetesen mindenképpen elmondanám majd, csak arra gondoltam, hogyha kimondotan nem kérdeznek mondjuk rá az interjún, akkor szóba kell-e hozni?


Azért ide írtam, és nem más kategóriába, hogy van-e valakinek ilyennel tapasztalata, hogy mondjuk azért nem vették fel valahova, mert a gyerek...


köszönöm a válaszokat.



2014. márc. 18. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha nem tudják, lehet nem vesznek fel a korod miatt, nehogy hamarosan szülni akarj menni...
2014. márc. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Családdal kapcsolatos kérdéseket a törvény szerint fel sem tehetnek, így azt sem, hogy van-e gyereked.
2014. márc. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megmondhatod, hogy tudsz bánni a gyerekekkel, mert van a családban/ismeretségi körben, már ha erre rákérdeznek.


A gyerekről én nem tennék említést, ha nem kérdezik konkrétan. Persze, nem kérdezhetik- elvileg- de ha mégis, hazudni nem érdemes.

2014. márc. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szólók is írták, nem kérdezhetik meg, de én óvodában dolgoztam óvónőként(magán), és tudom, hogy az óvodavezető meg szokta kérdezni az állásinterjúkon, hogy szeretne-e gyereket a jelölt. Amúgy ez az adott vezetőtől, munkahelytől függ. Nálunk vettek fel egyedülálló anyukát, és ha mondod, hogy megoldható a gyermek felvigyázása, akkor ez nem lehet gond. Ja, és akiket felvettek, mind azt mondták, hogy akarnak gyereket, szóval egy ilyen intézményben nem lehet ez kizáró ok.
2014. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a Te személyiségeden múlik. Mennyire tudod lazán kezelni, ha utóla kérdőre vonnak, miért nem szóltál a gyerekről. Egyébként természetesen nem vagy köteles szólni, ráadásul nem is kérdezték, úgyhogy némi magabiztossággal csont nélkül meg tudod válaszolni ezt a kérdést.


Gond meg nem lehet belőle, hiszen anyukádék segítenek.

2014. márc. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!