Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülállóként havi 210e...

Egyedülállóként havi 210e Ft-ból meg lehet élni 2 gyerekkel albérletben?

Figyelt kérdés

Sajnos egyre inkább érik bennem a döntés, hogy elhagyom a páromat :( Viszont nagyon aggasztanak az anyagiak, főleg hogy nincs semmilyen vagyonom, sem megtakarításom.

Van a nevemen egy 17 éves autó, de az nagyon ramaty állapotú, max. 200e Ft-ot ér, ha egyáltalán megvenné valaki.

A párom lakásában lakunk, amire ugyan a hitelt már 2 éve én fizetem, de abból nem számíthatok semmire.

A fizum nettó 150e Ft, a gyerekek utáni csp+gyes 62e Ft, mert az egyikük sajnos tartós beteg.

Kb. 50e Ft körül van egy albérlet, plusz a rezsi még min. 50e (Bp-i viszonylatban), a gyerekek fix kiadásai kb. 30e Ft (suli, ovi, edzés stb), a maradék 110e Ft vajon elég lehet hármunknak egy viszonylag minőségi életre?

Tehát hogy normális, tápláló ételeket együnk, hogy rendes ruhában és cipőben járjunk, hogy időnként elmenjünk ide-oda, pl. állatkert, strand, mozi, játszóház, fagyizás stb.

Nem luxusra gondolok, csak hogy ne kelljen egyikünknek sem nélkülöznie és szégyenkeznie a lyukas, szakadt cuccai miatt.

Gondolom valami gyerektartás is jár ilyen esetben, reális a 25e Ft gyerekenként?

Köszi a válaszokat!



2014. febr. 9. 09:12
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Bocsi, elírtam az összegeket, tehát:

bevétel: 210e Ft

albérlet+rezsi: kb. 100e Ft

gyerekek kiadásai: kb. 30e Ft

Tehát kb. 80e Ft maradna + az esetleges gyerektartás, ez elég lehet?

Köszi!

2014. febr. 9. 09:16
 2/23 anonim ***** válasza:
67%
Ssszerintem igen és a gyetektartás nem esetleges hanem igenis jár!
2014. febr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
40%
ha még +50 lesz a gyerektartás akkor már meg lehet belőle élni(kaja,gyógyszer )esetleg egy-egy fagyi.De nagyon ruházkodni nem kell ebből az összegből.Esetleg mindenki egy darabot minden hónapban.Attól függ mik az igények.
2014. febr. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%
Nekem elég lenne mert nincsenek nagy igényeim. A gyerektartás meg nem kívánságműsor, kivéve ha az apa lelép külföldre stb. és nem fizet.
2014. febr. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%

Bizony, bizony. Gyerektartást ne felejtsd el, mert az jár, és azzal már szépen kijöttök majd! Bár az albérletre inkább 60-70+ rezsit számolj. Én is mostanában nézegettem, mert kisfiammal mi is költözünk :(. Nektek is min. 2 szobás kéne, az pedig csak nagyon ramaty van ezalatt.

De szerintem amúgy ki fogok jönni ebből. Beteg kisfiad szorul rendszeres olyan ápolásra, ami plusz költségekkel jár?

2014. febr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%
utolsó vagyok: amúgy turkálókból már elég szépen fel lehet már öltözködni olcsón, nem kell szakadt cuccokban járni, max. nem kapnak minden héten új farmert a céundából
2014. febr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Az esetlegességet arra értettem, hogy apuka jelenleg nincs bejelentve sehová, tehát hivatalosan nincs jövedelme és sajnos nem tudom mire számítsak, ha bejelentem neki, hogy mostantól vasárnapi apuka lesz...


60-70e már egy albérlet? Atyaég! Mondjuk mi jelenleg egy Bp. melletti kisvárosban lakunk, a gyerekek ide járnak oviba-suliba, nem is akarnám őket kivenni, tehát itt a környéken kell nézzek valamit, talán az nem egy belvárosi színvonal lesz árban, bár nyilván a lehetőség is kevesebb.


Szerencsére "csak" táplálékallergia miatt jár az emelt csp, így "csak" a diétázás kerül plusz költségbe, az kb. 10-15e Ft, nem tudom pontosan, mert már több, mint 3 éve így főzök :)


Ja, azt nem írtam, hogy a cafeteriám keretében jár havi 9e Ft egészségpénztári hozzájárulás és évi kb. 280e Ft Szép-kártyán, meg van egy céges autóm, amit szinte korlátlanul használhatok.


Most, hogy így végiggondolom, nem is olyan reménytelen a helyzet, inkább csak a hirtelen felmerülő költségek miatt aggódom, meg ha neadjisten munkát kéne keresnem...


Amúgy hol írtam, hogy kisfiam van? :)

2014. febr. 9. 09:40
 8/23 anonim ***** válasza:
42%
A gyerektartas a gyermeket gondozó szülőnek jár - ez akar az apa is lehet, ha a gyerekeket nála helyezik el, ezt nem kellene elfelejteni,,,,,
2014. febr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Bogyó84 ***** válasza:
56%
Én havi 75ezer forintból nevelem 3 gyermekemet.Bár én kezdek tönkremenni egészségileg de legalább nekik megvan amire szükségük van.
2014. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%
Ennyiből bőven meg lehet élni, ha nem költötök luxusra, otthon főzöl stb.
2014. febr. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!