Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ételeket eszik meg...

Milyen ételeket eszik meg szívesen 2 év körüli gyermeked?

Figyelt kérdés
Az én fiam elég jó evő volt pár héttel ezelőttig, de elkezdett válogatni. (sajnos) Egyszerűen már nem tudom mit főzzek, mi az amit szívesen megenne ő is. Reggeli/vacsi ötleteket is szívesen veszek!
2014. márc. 24. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Most írtam le egy másik kérdésnél, bemásolom ugyanazt, ha nem gond. (22 hónapos a lányunk.)


Reggeli: avokádókrém (avokádó+tejföl/szójatejföl+só+bors), padlizsánkrém (padlizsán+fokhagyma+főtt tojás reszelve+tejföl/szójajoghurt), ricotta, mézes-bazsalikomos körözött (túró+1 ek. méz, friss bazsalikom picire vágva, kiskanál pirospaprika), tonhalkrém (tonhal+joghurt+mustár), májkrém (csirkemájat főzöl, leturmixolod pici rozmaring ággal, borssal, sóval, és kevés tejszínnel)

Teljes kiőrlésű kenyérrel szoktuk enni.


Tízóraira mindig gyümölcs/gyümölcslé van.


Ebéd:


Levesek: akármilyen krémleves (hagyma, fokhagyma, cukkini, karfiol, mézes répakrémleves, meggy)


Főétel: kókuszos bundában sült csirke (a zsemlemorzsához keversz kókuszt, kb. fele-fele arányban, de lehet zöldfűszerkeveréket is pl. petrezselyem bazsalikom, ilyenkor pici citromot is csorgathatsz a csirkére előkészítés közben), svéd halpogácsa ( [link] sült halak, nálunk a pisztráng nagyon menő, de minden tengeri kütyüt is szeret a kiscsaj tejszínesen vagy csak natúran sütve is, fasírtokból nagyon izgalmas variációkat lehet készíteni, akár zöldségekből is, karfiolból pl. (karfiolt megfőzöl, összetörsz, sajtot teszel hozzá meg egy tojást plusz annyi lisztet, hogy gombóccá formázhasd, megforgatod zsemlemorzsában, és sütőben 190 fokon kb. fél óra alatt kész), vagy fűszeres csirkemell szeletek, csirkecomb (itt is a fűszerek teszik érdekessé: curry, rozmaring+bazsalikom, rozmaring+bors, medvehagyma, koriander stb. stb., szabadon amilyet jónak látsz), besameles penne tészta (teljes kiőrlésű tésztából szoktuk) - besamellel összekeversz tésztát, rászórsz pirított kolbász karikákat, és sajtot a tetejére, összesütöd picit, és kész, nagyon gyors. Készíthetsz házi csirkesonkát is - fólia alatt átsütöd a csirkemellett, és frissen sülve paprikába forgatod, egy napig hűtöd, nagyon finom. Marhahúsból szoktunk gyrost is néha - rozmaring, só, bors a husira, pitába teszed és saláta, ezt is nagyon szereti a lányunk.


Köret: kuszkusz, bulgur (spenóttal, paradicsommal), barna rizs többnyire, vagy házi pita/tortilla, teljes kiőrlésű lisztből, mindegyiket nagyon könnyű otthon elkészíteni. Mi gyakran eszünk salátát, a lányom is szereti, de sok kisgyereknek nem jön be. Leggyakrabban madársaláta vagy rukkola az alap, erre jön bazsalikom levél, koktélparadicsom, uborka, vagy akármi, ami van itthon. Gyakran teszünk bele pirított kenyérkockákát, olivaolaj pedig nagyon fontos, anélkül semmi sem az igazi. :)


Uzsira: valami süti gyakran van, ezekhez csak teljes kiőrlésű lisztet használok, cukrot meg normál cukrot, de nagyon keveset: céklatorta, répatorta ilyen olyan cookiek (mandulás, kókuszos, étcsokis, zabpelyhes leggyakrabban), muffinok (répás, céklás a nagy kedvenc a lányomnál), vagy ha épp sósra vágyik, mindig van itthon házi wasa kenyér, erre teszek pici vajat és sonkát pl.


A vacsi vagy az, mint az ebéd, vagy a reggelihez hasonló. Mikor mi.

2014. márc. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Atyám, normális ételeket nem esztek? Mire ez a nagyzolás? Undorító némelyik étel, szegény gyerek!
2014. márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a reggeli kakaó és müzli, a vacsora rendszerint kenyér (sajtkrémmel, margarinnal, néha humusszal), vagy valamilyen tészta, pl. diós. Ebédre nagyon szereti a borsófőzeléket, de mostanában nagy sikert aratott a tárkonyos húsleves sok zöldséggel, a paradicsomos húsgombóc és a spenótos galuska is.
2014. márc. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok: én csak leírtam, hogy mi hogyan étkezünk. Inzulinrezisztens vagyok, ezért igyekszem egészséges ételeket tálalni a családunknak. Mi ezt így szeretjük, mind, egytől egyig nagyon finom. :)



De köszi, hogy ilyen intelligensen fogalmaztad meg a véleményed! ;)

2014. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kislányunk pedig remek evő, nem érdemes sajnálni, ügyes nagylány, ő maga kér pl. spenótos bulgurt. :)
2014. márc. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenevő a kislányunk, amiért nincs oda, az a rántott hús.


Kedves 1! Mennyi idős a kislányod? Jár közösségbe? Nem akarlak bántani, de az oviban nem ilyen ételeket fog kapni és semmit nem fog enni egész nap.

2014. márc. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elsõ vagyok, két hónapja bölcsis, olyan helyre jar, ahol ehhez az étrendhez hasonló a felhozatal, itthon és ott is nagyon jól eszik. Az óvodát ugyanígy tervezzük. Mint mondtam, nekem így kell étkeznem, de egyébként is ezeket az ízeket szeretjük. Én is, illetve a férjem is így nőttünk fel, õ orvos lett, én ir-es. :-) tehát ő a munkájából én egyéb okokból kifolyólag, de mindketten ragaszkodunk ehhez.
2014. márc. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
(Én a válaszok miatt néztem ide,mert nagyon jól eszik, de nekem nincs ötletem (első harmad) és kedves első, nekem nagyon bejött, amiket írtál, főleg, hogy nekem is így kéne (és próbálok is) enni. Én köszönöm! :) )
2014. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!