Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan viselted, amikor a jól...

Hogyan viselted, amikor a jól evő gyermeked egyik napról a másikra elkezdte elutasítani az ételeket? Hogyan kezelted a helyzetet?

Figyelt kérdés

A lányom 14hónapos és egy pár napja egyszerűen megőrjít azzal, hogy nem hajlandó enni. Mindenhol azt olvasom, hogy a gyerekek tudják, hogy mikor mennyi ételre van szükségük, de annyira bosszant, hogy eddig olyan jóízűen evett bármit amit adtam neki, viszont pár napja nagyon válogatós lett, alig-alig eszik főtt ételeket. Ami eddig a kedvence volt, már azt sem nagyon fogadja el. A gyümölcsöket viszont nem utasítja el, akármikor. Próbálkoztam azzal, hogy előtte hagyom a tányért, de ő csak vadul kavargatja az ételt a kanállal. Ha pl. reggelizik, akkor elé rakom a tálcára a "katonákat", egy-két darabot megeszik, aztán a többit elkezdi sepregetni jobbra-balra, majd dobálja össze-vissza. Néha már nagyon felbosszant :(

Már van 10foga, eddig egyik kijövetelénél sem utasította el az ételt. Fogalmam sincs, hogy most mi lehet vele.


2012. dec. 20. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Lányom két éves lesz. Ugyan ez volt nálunk 1 hónapon át. Mindent elutasított, ledobott, alig evett valamit. Utána rájottem hogy már a leghátsó rágófoak jottek (3 már kint volt és a negyedik útban volt). Ahogy kijottek a fogak, visszaállt az étvágya is.
2012. dec. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is időről időre előjönnek ilyen időszakok, nem szoktak sokáig tartani, pár napig, maximum egy hétig. Engem igazán, magasról nem érdekel. Elé teszem az ételt, leülünk együtt ebédelni, és ha nem kér, nem eszik. Én sem vagyok minden nap egyformán éhes, őt pedig egyébként is úgy lekötik az egyéb dolgok, hogy elképzelhető, hogy egyszerűen nem ér rá enni. :)

Ha állandósul a probléma, az persze más, de odáig még soha nem jutottunk. Egy-két nap nem evésből viszont szerintem egyáltalán nem kell ügyet csinálni.

2012. dec. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak ilyen időszakok, hol a foga jött, hol szeparációs szorogós időszaka volt, hol más kötötte le jobban, volt amikor nem tudtam semmire ráfogni, csak nem evett...Pár nap alatt rendeződött. Soha nem kínáltam neki más alternatívát (úgy voltam vele ha 1 héttel ezelőtt szerette a krumplifőzeléket akkor most is szeretnie kell). Nem halt éhen, nem fogyott le!:) Volt, hogy engem is felbosszantott, de nekem is anno azt mondták el fog múlni, és tényleg!
2012. dec. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!