Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első szülinapra milyen menűt...

Első szülinapra milyen menűt adjak a vendégeknek?

Figyelt kérdés
Nem ebéd lesz, csak egy kis családi összeülés. Nem akarom az egész napot a konyhában tölteni. Pl. Töltött karaj - ezt előző nap kisütöm és hidegen szeletelem, de más ötletem nincs. A sütit rendeljük, csak a kicsinek sütök külön, amit szétkenhet.
2014. márc. 24. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem töltött karaj a hidegtálra illik nagyon, szép vékonyra szeletelve :)

francia saláta, rá a karaj, sonkatekercs vagy kaszinó tojás. veszel 2-3 bagettet, szépen felszeleteled és meg is van oldva :)

vagy mellé még csinálhatsz kenőket, pl. kőrözött, sajtkrém, májkrém, padlizsánkrém, tojáskrém...

én még ezek mellé sajtokat szoktam kitenni és zöldségeket, nagyon guszti és finom és mind gyors, ha meg előző este csinálod akkor még finomabb lesz ;)

2014. márc. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk fasirt golyó volt tojásos kukoricasalátával. Nálunk is délutani összejövetel volt. Mindenki hozott valami sütit is. A tortáját mi csináltuk anyukám cukrász.
2014. márc. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van egy kiadós, nagyon finom, egyszerűen elkészíthető receptem:

Őzgerincet kivajazod, kibéleled baconnel, hogy kilógjon a vége, a végén ezzel kell betakargatni a húst.

80 dkg csirkemell nagyon apróra kockázva, sózva borsozva(szerintem elég a 60 dkg, nekem elég tömős volt így)

15 dkg reszelt sajt (többet tettem, nem rontja el)

4 ek tejföl (1 dobozzal volt benne)

1 fej vöröshagyma

2 gerezd fokhagyma

2 tojás

petrezselyemzöld

3 ek liszt

só, bors


Mindent összekutyulni, beleönteni az őzgerincbe, betakargatni baconnel és 170 fokon előmelegített sütőben 40 percig kell sütni. Ha addig sült, sütőpapíros tepsibe kifordítani és még addig sütni, míg a másik oldalán is megpirul a szalonna.

2014. márc. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi mindig ezt csináljuk, amit a 3. válaszoló írt. Hozzá kukorica saláta, nagyon egyszerű. Esetleg pici fasírtgolyókat. És töltött tojást. Főtt tojást ketté vágod óvatosan, sárgáját kikevered sóval, borssal, pici mustárral és majonézzel és visszatöltöd. Tetejére rakhatsz egy pici petrezselymet. Hozzá valami guszta bagettet felszeletelsz, esetleg egy pár olívabogyót kiteszel. Kész is.


Mindent megcsinálhatsz előző nap. Sőt, a fasírton kívül az a jobb, ha mindet meg is csinálod.

2014. márc. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!