Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 éves baba étellel kapcsolato...

1 éves baba étellel kapcsolatos kérdések + tapasztalt háziasszonyoktól kérdések bővebben lent?

Figyelt kérdés

1 éves a babám, én meg egy nagyon béna háziasszony, alig van néhány étel, amit meg bírok főzni. A babám majdnem minden nap bébiételt eszik, kivéve persze a gyümölcsök és a tejtermékek. Pl borsófőzeléket, sóskát, spenótot, ilyesmit tudok főzni, abból adok is a babámnak, de hát nem ehet minden nap ugyanazt. Én rendelni szoktam magamnak a kaját.

Kérdéseim, kéréseim tőletek:

Ti mernétek adni a babátoknak abból a kajából, amit rendeltek ételfutároktól?

Miket főzhetnék, ami nekem is jó, babám is eheti, és nagyon egyszerű elkészíteni? Nem nagyon szereti a darabosat, mindent le kell neki turmixolni. Húst és krumplit/rizst pl hogy adjátok a babátoknak? Mivel higítjátok, hogy ehető állagú legyen?

Köszönöm előre is a segítségeteket!


2009. dec. 17. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

másfajta főzelékeket is adhatsz neki, az egyszerű: tök, lencse, brokkoli, sárgaborsó, répa...

a húst és a rizst én hozzáturmixolom a zöldséghez, úgy adom neki. ha nem eszi a darabosat, akkor hozzáturmixolhatsz mindenhez egy kis főtt tésztát is.

nem tudom, honnan rendelsz, de ha frissnek tűnik, szerintem adhatod neki, ha olyasmit rendelsz, amit ő is megeszik.

az enyém 15 hónapos, és nem szoktam nagy ügyet csinálni, főzök zöldségeket+ húst sóval és turmixolom. szoktam még hozzá rizst vagy tésztát tenni. az enyém sem eszi meg a darabosat ebédre, csak az én kajámból falatokat.

olyat is csinálhatsz neki, hogy veszek egy céklát(nem konzerv), megsütöd sütőben, és turmixolod krumplival és hússal. ez nagyon finom édes, zamatos, biztos szeretné a babád, és nagyon egészséges is.

én ha nincs más ötletem vagy nincs más otthon, akkor a klasszikus krumpli-répa-hús párosítást szoktam neki főzni.

amúgy az enyém is eszik bébiételt, hetente legalább 2szer

:)))

2009. dec. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is rendeljük a kaját, és a lányom (15 hónapos), már régóta ezt eszi. Imádja a leveseket, bármilyen levest megeszik. Már régen nem töröm össze/turmixolom neki, mert szerencsére ő megeszi a darabosat.

De én amit mi eszünk, azt összetörtem neki, ha nagyon száraz volt, akkor pici levest raktam mellé, azaz azzal higitottam.

Babafüggő amugy, h elfogadja, szereti-e azt, amit Ti esztek. A lányom nem igazán szerette a bébiételeket, inkább a főtt ételt ette.

2009. dec. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
kimaradt: próbáld neki adni, és kiderül, h beválik -e.
2009. dec. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljál meg neki főzni darált húsból például bolognait amihez egészen apróra töröd a tésztát mielött megfőznéd. Vagy szintén darált húsból egy pörköltös ragut amit bármilyen főtt zöldséggel összekeverve adhatsz neki, például kelkáposztával (mint a rakott kel), karfiollal, brokkolival, cukkinivel.

Egyébként szerintem is adhatod neki amit rendelsz ha tényleg frissnek tűnik.

2009. dec. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2009. dec. 18. 17:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs azzal, hogy nem tusz főzni. Senki se úgy szültett. Mindenki tanulta. Lassan kezdjél megtanulni főzni mvel egy anyukának nagy szüksége van rá. Ezen az oldalon is van olyan rész ahol bármit megtudhatsz a főzéssel kapcsolatban. Receptet, praktikákat. Csak akarni kell. Nem nagy dolog főzni és hamar belejösz.

Ha olyat rendelsz az ételfutárral ami számára is ehető akkor miért ne. Nekem is sokszor belekostol abba amit én rendeltem. De azért jobb amit magad készítesz de azért, hogy szokja az ételek ízét arra jó a futáros is. Mert lehet, hogy megfőzől valamit és a kicsinek nem lesz a kedvence. Így legalább kitapasztalod, hogy mi izlik neki jobban és ami bejön neki azt megpróbálod máskor saját kezűleg elkészíteni. Bzonyára azért eszik pépeset mert sokszor ette a bébikaját. Lassan térj át arra amit ti esztek. Ne adj bébikaját neki. Én ilyen idős korban a rizst meg a krumplit nem turmixoltam hanem oda adtam neki úgy ahogy van esetleg a villával összenyomtam a krumplit. Igaz én nem szoktattam rá az agyon turmixolt bébikajákra. Nem akarlak elkeseríteni de az enyémnek ilyenkor már rántott csirkemell volt a kedence. Már egy ilyen idős gyereknek nem kell hígítani a dolgokat. Főzzél borsólevest meg iyleneket neki és a zöldségeket add oda. Ne turmixold csak villával nyomd össze. A kiflit add oda a kezébe és tanuljon rágni.

2009. dec. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom se nagyon eszi a darabost. De lehet hogy a foga hiánya miatt van? Még csak 2 van neki.....Elmúlt egy éves!
2009. dec. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!