Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kb 6hetes terhes vagyok. Az...

Kb 6hetes terhes vagyok. Az orvos azt mondta nem ehetek répát és májat. Én persze utána olvastam és elvileg a répát nyugodtan lehet fogyasztani. Akkor most ehetek vagy sem? Kérem akinek van tapasztalata írjon!

Figyelt kérdés
2014. márc. 28. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Okos egy orvos.... Eheted mindkettot
2014. márc. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát én ettem mindkettőt és született (teljesen problémamentes terhesség és szülés után) egy egészséges, gyönyörű fiam.

De most így komolyan, ha valaki várandósság alatt párszor eszik szépen átsült, vagy levesben főtt májat, mi baja lehet tőle a magzatnak? Főleg a répától... Ettem főve, nyersen szintén, imádom. Nem lesz tőlük semmi baja.:)

2014. márc. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Répát? :O Na ezt nem hallottam még soha.

Májat is lehet enni. Nem minden nap, de gondolom nem minden nap tervezed azt enni.

Simán eheted mindkettőt.

2014. márc. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az A-vitamin magzatkárosító hatású nagy mennyiségben. Ezért nem ajánlják a kismamáknak a máj gyakori fogyasztását, mert rengeteg benne az A-vitamin. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy sosem ehetsz, de nem szabad heti szinten májat enni.

A répában tudtommal csak az előanyaga van, nem hinném hogy az is káros lenne.

2014. márc. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!