Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hasfájós babánál mégis mik...

Hasfájós babánál mégis mik azok az ételek amiket lehet enni? Mindenhol az szerepel mi az amit nem szabad, de mégis mi az amit nyugodtan ehetek, amivel nem okozok magamnak fentlevős éjszakákat? 1hós baba anyukája

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyéni beállítottságtól függ. Van olyan pici, akinek a töltött káposzta (anyatejen keresztül) meg se kottyan, de van, aki nagyon szenved miatta. Azt szokták mondani, hogy olyan ételeket ehetsz, amitől te nem vagy rosszul, ami téged sem puffaszt fel. Emellett meg kell figyelni, hogy melyik étel fogyasztására hogy reagál a pici. A legjobb, ha reggel eszed a kérdéses ételt, így éjszakára nem lesz gond. Ha nem akarsz kísérletezni, marad a rántott leves, hús, krumpli/rizs kombináció. Amúgy az én babám is hasfájós volt, ehettem bármit. Nálunk az okozta, hogy evés közben túl sok levegőt nyelt. Nekünk a Gripe Water segített. Ha jól emlékszem 1hónapos kortól adható.
2012. márc. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:

Nem leszel ettől boldogabb, de erre a részre is ugyanaz vonatkozik, mint a "mit nem szabad" részre: ki kell próbálni, hogy mit bír a picid.

Ha már olvastál többféle kockázati listát, akkor azokból jól ki tudod szűrni, hogy a kimaradó ételek lesznek azok, amik vélhetően jobban tolerálhatók. Ezekből válogass egyelőre és azokat, amiket neccesnek érzel, inkább hanyagold egyelőre. Vagy mondjuk kóstold a reggeli-délelőtti órákban, így ha a babádra is hat, akkor remélhetőleg nem az éjjeli alvás idejére jönnek ki a tünetek, hanem még napközben.

2012. márc. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Anikó1985 ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de erre én is kíváncsi lennék. Engem az idegesít, hogy néhol tiltó listára raknak olyanokat, amit máshol ajánlanak. Na akkor most mit együnk? De hogy válaszoljak is: ajánlom a főtt rizst, tojást, főtt krumplit, répát, főtt húsokat. Néhol azt írják, hogy napi fél liter tehén tejet meg lehet inni (ide bele kell számolni mindenféle tej terméket), de azt is hozzáteszik, hogy kiütés lehet a babán tőle.
2012. márc. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:

De lányok, ne várjátok azt, hogy majd más megmondja nektek, hogy TI mit ehettek, vagy a TI BABÁITOK mit bírnak! Tudom, hogy akinek hasfájós a babája, annak ez alapból elég nagy fejtörést tud okozni, de nem fogtok olyan leírást találni, ami tutira megmondja, hogy nektek mi lesz biztosan jó és mi nem.

Ahogy feljebb írtam, a sokféle táblázat arra próbál inkább utalni, hogy mikkel kell óvatosan bánni (bár ezek sincsenek tiltólistán, mert nincs ilyen lista!), és ami ebből kimarad, nyilván az a kevésbé kockázatos. De ha megnézitek az itteni archívumot is, sajnos megesik néha, hogy egyes anyukák 3-4 féle ételen kívül nem tudtak mást enni, mert a baba mindenre érzékeny volt. - Más meg gond nélkül ehetett K-betűseket, puffasztókat, savasakat (köztük én is), mégse volt soha semmi gondja. Ez teljesen egyéni. Nézelődjetek, mérlegeljetek, aztán úgyis marad a végső próba és majd kiderül.

dietetikus-hallgató

2012. márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit szabad és mit nem, de a kórházba szülés után a következő menük voltak, volt pl. borsófőzelék, karfiolleves, és egyik nap frankfurti leves..ha gondot okozna akkor gondolom nem adták volna vagy de?? A mai álláspontok szerint bármit lehet enni..
2012. márc. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Kórházi menük, khm.. Nekem anno komoly epe- és bélműtét után 2. nap rizibizit adtak sült csirkével.. hiába volt a kórlapomon, hogy diéta.

A kismamák is ugyanazt a menüt kapják, mint a legtöbb másik osztályon, nem hiszem, hogy a legtöbb kh-ban külön főznének rájuk..

Szóval én már szkeptikus vagyok.

2012. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!