Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek későn kezdett el...

Akinek későn kezdett el önállóan járni gyermeke, akkor mennyi idős volt, volt valami oka, kellett valamilyen foglalkozásra járni? Később látszódott valami a mozgásán?

Figyelt kérdés
Lányom 20 hónapos, csak kézenfogva jár, és elég billegősen, most elküldtek minket ortopediára, és konduktorhoz. Azt mondták, valószínűleg gyengék az izmai, amiatt nem találja meg az egyensúlyt. Pedig mozgékony, hamar kúszott, mászott, felállt, nem is értem, miért gyenge, erre majd még persze rákérdezek, csak kíváncsi vagyok mások tapasztalataira. Sokszor van olyan is, hogy ilyen mozgás problémák maguktól megoldódnak, nem? Más is van, aki későn kezd el járni, mégsem küldenek mindenkit ide-oda.
2014. márc. 30. 23:57
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat 18 hónapos, nem 20!!

5 hónaposan kúszott, 7 mászott, 10 felállt, 12 ült önállóan és bútor mellett lépegetett.

nem értem, miért nem találja az egyensúlyt... :(

2014. márc. 31. 00:37
 2/6 anonim ***** válasza:

Elviheted volna már hamarabb is konduktorhoz...

Barátnőm fia nem indult el 1 évesen, pedig már rég állt, kézenfogva ment. Elvitte tornászhoz, s 3 hónap kellett ahoz hogy elinduljon.

Heti 3x jártak tornára.

2014. márc. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
lehet csak nagyon fél még elengedni a kezedet :) egyensúly fejlesztésre a pörgetős "játékok" nagyon jók... pl: hintába bepörgeted, ráfekteted egy lepedőre és ott görgeted jobbra-balra , vagy bármi ilyesmi, amitől beszédül... nekem a lányom egyensúlyérzékét úgy tesztelték, hogy bepörgették függő fotelos hintán (nem tudom mi a szakszerű neve:) ) és mikor megállt nézték, hogy a szeme jár-e jobbra-balra... totál berezeg a szem, ha az egyensúllyal nincs probléma... ha pörgetés után simán ugyanúgy néz mint máskor akkor van egyensúly zavar... azt próbáltad már esetleg, hogy pl baba egyik kezét ő fogja, másikat Te és úgy sétáltatod..(tehát van mibe kapaszkodni) aztán egy idő után elengeded de úgy teszel mintha fognád... vagy valami kis műanyag rúddal... ami nem nehéz, ne legyen feltűnő neki, hogy elengedted :) de amúgy nem baj ha megnézi egy ortopédus, meg elmész 1-2 -szer konduktorhoz.. lehet tud okos tippeket adni, hogy segíts neki :)
2014. márc. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom lassan csinált mindent. Később kezdett kúszni, mászni, egyedül felülni mint a tesója. 17 hónaposan kapaszkodva már járt, de csak kézenfogva volt hajlandó közlekedni az utcán, egyedül nem. Aztán 18 hónaposan elindult egyedül is, addig kellett neki a biztonság, de egyensúlyzavara sose volt. Nekünk a gyerekorvos mondta, hogy ne siettessem, majd elindul. Már készültem Dévényeshez vinni. Ártani nem ártasz vele, ha megnézeted.
2014. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kiki01 ***** válasza:
A lányom 11 hósan kezdett lépegetni a bútorokat fogva, de csak 16 hósan indult el. Semmi baja, igaz a mai napig is elbotlik a saját lábában, de az azért van mert nem néz a lába elé. 2 éves amúgy.
2014. márc. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem meg pont a furcsa az, hogy mindent időben csinált és mégsem indul el.

egyébként nagyon jól tette az orvos, hogy továbbküldött, már az ülésnél is lehet tovább kellett volna küldeni mert a protokoll szerint ha 10 hónaposan nem ül akkor meg kell nézetni az izomzatát, ha jól értem nálatok ez is csúszott 2 hónapot.


ne fogd fel ennyire tragikusan, az csak jó ha foglalkoznak vele, kára nem származik belőle.

mi is jártunk fejlesztésre, tornára más miatt, nagyon jó dolog :) és nem utolsó szempont, hogy okosodik tőle, mert a mozgásokkal ugye az agy ingereket kap :)

2014. márc. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!