Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen körülmények kellenek a...

Milyen körülmények kellenek a gyermekvállaláshoz?

Figyelt kérdés
Saját véleményre vagyok kìváncsi,mennyi bevétel,milyen körülmények?
2014. márc. 31. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

1. legalább egy éves munkaviszony hogy kapjál tgyás/gyed/gyes és társait

2. biztos párkapcsolat, nyilván a legjobb a házasság de legalább egy-két év együttélés

3. a rezsin (hitelen) túl a háztartásra meg magatokra kb. 80.000, gyerekenként pedig további 50.000 Ft havonta. Ez azt jelenti hogy egy átlagos családnál minimum 250.000 Ft-os keresetetek legyen közösen.

A gyereknél induló költségként még minimum további 200.000 Ft-ot számolj, ebben nincs benne a magánorvos, szülés költsége, de a kezdő babacuccok ennyiben minimum benne vannak. A magánorvos (terhes gondozás) kb 80.000, a szülés maga orvostól függ, de 60.000-150.000 Ft.


És nekem alap volt a családi, kertes saját ház és a házasság, de ez már nyilván tőled függ, ha te világ életedben panel lakásba érezted jól magad, akkor természetesen oda is lehet babát vállalni, egy saját szoba szerintem a minimum neki.

Sokan szülnek albérletbe, ezt én nem szeretem mert bármikor ha felmondanak, nem csak magadért felelsz, és egy gyerekkel sokkal nehezebb új albit találni mint egyetemistaként beköltözni valahová negyediknek pl.

Tehát inkább saját lakás, akár hitel mellett.

Szerintem ezek elégségesek körülményként.

2014. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

EGy kicsit más szemszögből mint az első:


1-2 PONTTAL TELJSEN EGYETÉRTEK.


"3. a rezsin (hitelen) túl a háztartásra meg magatokra kb. 80.000, gyerekenként pedig további 50.000 Ft havonta. Ez azt jelenti hogy egy átlagos családnál minimum 250.000 Ft-os keresetetek legyen közösen".

MINDIG ELCSODÁLKOZOK, AMIKOR VALAKI GYEREKENKÉNT 50.E FT-OT JELÖL MEG MINIMUMNAK. NEKEM 2 GYEREKEM VAN, A NAGYOBBIK MÁR OVIS, DE OVIVAL EGYÜTT NEM KÖTLÖK A KETTŐRE 50.E FT-OT. PERSZE NYILVÁN SZOKÁSTÓL IS FÜGG, MERT HA MINDEN NAP BÉBIÉTELT ADTAM VOLNA 2X, AKKOR KÖNNYEDÉN KIJÖNNE AZ 50 ROPI.

MINDEN ESETRE, KI KELL SZÁMOLNI, HOGY HA MINDEN KÖTLEZŐ KTG-ET KIFIZETTEK (REZSI, HITEL) MENNYI MARAD KAJÁRA. HA AZ ELÉG HÁRMOTÓKNAK ÚGY, HOGY CSAK GYEDET KAPSZ, AKKOR JÖHET A BABA. SZERINTEM EGY BŐ 100 EZER FORINTNAK MEG KELL LENNI, ÉS AZÉRT NEM ÁRT, HA TUDSZ GYÓGYSZERT VENNI, VAGY FÉLRETENNI ESETLEGES PLUSZ KIADÁSRA, MINT PL. TÉLIGUMI AZ AUTÓRA STB.


"A gyereknél induló költségként még minimum további 200.000 Ft-ot számolj, ebben nincs benne a magánorvos, szülés költsége, de a kezdő babacuccok ennyiben minimum benne vannak. A magánorvos (terhes gondozás) kb 80.000, a szülés maga orvostól függ, de 60.000-150.000 Ft."

MAGÁNORVOS NÉLKÜL IS LEHET SZŰLNI, EZ ESETBEN AZONBAN NEM ÁRT TÁJÉKOZÓDNI. ELSŐ GYEREKEM MAGÁNNÁL SZŰLTEM, MÁSODIKAT SZTK-N, ÉS A MÁSODIK ÉPPEN OLYAN JÓL ELLÁTOTT, CSAK ÉPPEN INGYEN.

A KELENGYE BIZONY BELEKERÜL EGY KISEBB VAGYONBA, DE KÉZ ALÓL ÉRDEMES KÖRÜLNÉZNI, SOK MINDENNEN LEHET SPÓROLNI.


AZ ALBÉRLETTEL SEM ÉRTEK EGYET. MI SAJÁT (HITELES) LAKÁSBAN LAKUNK. HA UGYANEZT A LAKÁST BÉRELNÉK, SOKKAL TÖBBET TUDNÁNK FÉLRETENNI, GYAKORLATILAG EGY MÁSIK LAKÁS ÁRÁT FÉLRE TUDTUK VOLNA TENNI. RÁADÁSUL MENNÉK VISSZA DOLGOZNI, DE NEM TUDOK AZ UTAZÁS MIATT, KÖLTÖZNI MEG A HITEL MIATT. SZERINTEM SEMMI NINCS ABBAN, HA ALBÉRLETBE SZÜL VALAKI, HABÁR AZ IGAZ, HOGY GYEREKKEL SOKKAL NEHEZEBB TALÁLNI.


nálunk amúgy az össz bevétel 350 nettó, ebből hitelek 140, rezsi: 50, egyéb (súlyadó, biztosítások, benzin stb) 30. Úgyhogy 130 marad kajára /ruhára/ szórakozásra. Ebből mi férletenni nem tudunk, de hamarosan lejár az egyik hitel. Tudom, hogy egysek szerint ez felelötlenség, viszont én meg úgy vagyok vele, hogy tudtam, hogy rövid időn lejár a hitelem, most tudok még spórolni, mire iskolai ktg-ek is lesznek, egész más lesz az anyagi hátterünk. És spec. nem érzem úgy, hogy a gyerekeim bármiben hiányt szenvednének, egészségesen nevelem őket, vannak játékaik , eljárunk évente kétszer nyaralni, egyedül az a rossz, hogy félretenni nem tudunk. De hamarosan ez is megváltozik. :-)

2014. márc. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

első vagyok.

én nem azért mondtam a saját tulajdonú lakást hitellel, mert azt gazdaságosabbnak találom, hanem azért mert úgy gondolom, egy albérlet nagyon kiszolgáltatottá tesz...8 év alatt 5-6 albérletben éltem a párommal aki mára már a férjem, ezt követően további 3 évet éltünk együtt a saját lakásunkban, azt hiszem van viszonyítási alapom.


Igazad van abban, hogy a gyerekenként 50 ezer nagyon relatív, nekem a sógornőm van előttem példának, ő ennyit költ egy gyerekre, igaz hogy a legjobb minőségű ételeket veszi meg, ugyanakkor pl nem járnak nyaralni, ezért úgy gondolom, ez kb. egy átlagos költség lehet, de júliusban ha megszületik a babócám, talán én is átértékelem majd :)


a magánorvost én sem tartom feltétlenül szükségesnek, épp ezért írtam külön költségként, mert a kérdező majd átgondolja, hogy ő akar e fizetni magánrendelését, vagy csak a szülésért vagy esetleg egyikért sem.

2014. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Megfelelő lakás körülmények. Ez lehet albérlet, sajat lakás, mindegy, a lényeg hogy ne szulovel/anyosekkal lakjanak.

2. Minimum 1-2 ev munkaviszony a nőnek, hogy ne gyesre szüljön es relatíve stabil munkahely a férfinek,

3. Stabil párkapcsolat, azonos értékrenddel es azonos nézetekkel a gyermeknevelesre illetően.

2014. márc. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!