Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiscsoportos lányomat kiközösí...

Kiscsoportos lányomat kiközösítik a csoporttársai. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Lányom szeptemberben kezdte az óvodát. Már a beszoktatáskor összebarátkozott egy kislánnyal. A kislány 2 hónapja nem jár ebbe a csoportba, mert elköltöztek. A lányom mondta hogy a csoporttársai nem barátkoznak vele. Beszéltem az óvónővel ő azt mondta próbál beszélni a gyerekkel hogy barátkozzanak a lányommal de ő sem tud a gyerekekre hatni. Mikor a lányomért mentem az oviba rossz kedvű volt, mert egyedül játszott az udvaron és a csoportszobában is. Ő is próbál a többiekkel barátkozni, de sajnos elutasítják. Mit tennétek? Óvodaváltás? Ha igen most vagy szeptemberben? Úgy sajnálom szegényt:(
2014. márc. 31. 22:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%
Azt azért elmondom az egyik válaszolónak, hogy nem csak a durva, hisztis gyerekeket közösítik ki. Az én ovodás és kisiskolás korom kész rémálom volt nekem, csak mert szemüveges és duci voltam...Óvodában volt idő mikor az egyik szemem le is volt tapasztva. Hát nagyon nehéz volt nekem...Pedig csak a külsőmmel volt baj, mégis csúfoltak, kiközösítettek. Nagyon gonoszak tudnak ám lenni a gyerekek ok nélkül is...
2014. ápr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
64%

Ez igen egyszerű.


Gondolkozz gyerek fejjel.

Ki volt a "menő" az ovidban? Akinek volt jó játéka vagy valami jó "cucca". Próbálj óvatosan megtudakolni a lányodtól, hogy mi most a legmenőbb dolog az oviban.

Ha tárcád engedi vedd meg neki.

Tuti ezzel felkelti csoporttársai figyelmét, és játszanak vele.


Tudom, ez megvásárlós trükk, de használ. Lényeg, hogy a lányodnak ne így jöjjön le.

Hidd el, ez be fog vállni.

2014. ápr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!! Mindeninek ment a zöld kéz!!

Ebéd után szoktam haza hozni. Ma azt mesélte: senki sem játszott vele, ha odament valakihez nem engedték velük játszani. Játszótérre szoktunk járni. Általában a 8 éves nővérével szokott hintázni, csúszdázni. Sokszor nagyobb gyerekek vannak kint. 14-15 évesek.

2014. ápr. 1. 14:19
 14/14 A kérdező kommentje:

Màsik csoportba nem bìrom àtrakni, mert 3 csoport van. Kiscsoport, középsô csoport ès nagy csoport. Mondta a lányom: Ebèdnél rossz kedvû volt, nem volt èhes, ült az asztalnàl. Az óvónõ gorombán mondta: A szüleid nem tanítottak meg enni. ?

Kèszülnek a húsvétra ès minden csoportból kivàlasztanak 3 esetleg 4 gyereket akik segìtenek dìszìteni miközben a többiek az udvaron vannak. A lányomat is kivàlasztottàk, de õ nem szeretne segíteni az udvaron szeretne lenni. Nem merte mndani az óvónõnek. Az òvónõ nèha kedves néha szigorù:-(

Eddig nem vettem èszre hogy goromba lenne màsokkal. Inkább engedd a màsiknak, nehogy veszekedès legyen belõle.

2014. ápr. 1. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!