Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik nevet lehet így becézni...

Melyik nevet lehet így becézni? Hogy adnátok a vezetéknevet?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett a Bella név, de így magában nem adnám. Milyen neveket lehet Bellának necézni az Izabellán kívül? Mert az nem tetszik... Amire még gondoltam, az az Anabella vagy Anabell, ez mennyire megszokott név? Illik a vezetéknevünkhöz szerintetek?

A vezetéknevet hogy adnátok?

A férjem neve Kovács, az én lánykorim Lónay, kötőjelesen vettem fel. Ti melyik nevet adnátok?

Kovács vagy Kovács-Lónay?


Nem vagyok terhes, csak most ez így eszembe jutott, gondoltam megkérdezem, nem ezen fog múlni, csak véleményeket szeretnék :)


2014. ápr. 2. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Annabella, Arabella, Mirabella... Nekem az Annabella tetszik legjobban, szerintem megszokott annyira, hogy ne legyen fura, de ritka is annyira, hogy ne kelljen a vezetéknevet kötőjelezni (hacsak nem akarjátok). Nekem magában tetszik nagyon a Bella, dehát ez csak én vagyok. :) Esetleg Lilibell, bár nem hallottam még senkiről, akit így hívnak, csak a listán találtam a nevet, és valószínű többen becéznék Lilinek, mint Bellának.
2014. ápr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Annabella, Izabella, Arabella, Mirabella, Maribella, Rozabella, Bella - ezek azok, amik Bellának becézhetőek.


Az Annabella az egyik kedvenc női nevem. Szerintem a Kovács-Lónay-hoz nagyon jól megy. A Kovácshoz is, de azért igyekeznék inkább egyedibbé tenni a Kovácsot, ezért jó ötlet lehet a Lónay-t megtartani hozzá. Én legalábbis azt tenném.

2014. ápr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A hazassagkoteskor nyilatkozni kellett, hogy a születendő gyerekek milyen vezeteknevet kapnak majd, igy ez nem lehet kerdes....


Annabella , Arabella, Mirabella, Szabella, Lilibell, Krisztabell, Belinda - ezek anyakonyvezhetok is.

2014. ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

lehet kérdés, 10.000ft-ba kerül megváltoztatni. Kovács lett beírva, én szeretném a Kovács-Lónay-t.


Nekem még mindig az Anabell tetszik, E nélkül a végén :)

2014. ápr. 2. 11:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a Kovács-Lónay Izabella nagyon szépen hangzik:) szép elegáns,s rimel..
2014. ápr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Izabella volt az osztályfőnököm, nagyon nem szerettük egymást :)


Most az Anabellbe szerettem nagyon bele...


Kovács-Lónay Anabell... :)

2014. ápr. 2. 12:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Az Anabell nagyon szép.

Meg a Kovács-Lónay is tetszik. Viszont ez nem okoz majd neki problémát, ha majd férjhezmenetelkor ő is kötőjelesen venné fel a férje nevét? Tudom, ez még évtizedek kérdése, de a döntésetek közelebbi.

2014. ápr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
azt majd akkor eldönti :) de pl. úgy, h Kisné Kovács-Lónay, úgy fel lehet venni
2014. ápr. 2. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!