Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy hete megszünt a munkahelye...

Egy hete megszünt a munkahelyem! Most úgy néz ki, hogy tehes vagyok /orvosnál nem voltam de minden jel arra utal/ Ha most elmegyek dolgozni, megmondjam? Vagy titkoljam a próba idő alatt! Ha nem tudok elhelyezkedni, akkor jár nekem valami szülés után?

Figyelt kérdés
2008. júl. 24. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp jelentkezz be a munkaügyi központban, nehogy biztosítás nélkül maradj. S ha veszélyeztetett vagy a minimálbér után kapsz táppénzt. S ott tudnak pontos infót is adni.

Ha netán sikerül munkát találnod amíg bírod és nem látszik ne szólj. Én már hallottam olyat, hogy azért nem alkalmaztak vkit, mert terhes volt. Én azért nem találtam hónapokig mert gyerekem van. Szóval ez ilyen gáz.

2008. júl. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem mentél passzív táppénzre?

Sajnos, ha munkanélkülin vagy, az ettől az évtől kezdve nem számít biztosított jogviszonynak!!

Ha találsz munkahelyet, ne mond el, hogy terhes vagy!! Tapasztalat mutatja, hogy saját érdekedben nem szabad elmondani.:(

2008. júl. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Velem ugyan ez volt.6hetes voltam mikor kirúgtak az új munkahelyemről.szerencsére volt talonban egy hels ahova én nem szóltam vissza.felhívtam és közöltem mi a helyzet,hogy babás vagyok..mondtam én magamba én addig el sem indulok.A lényeg,hogy határozottidőre felvettek és igy 32hetes koromig tudtam dolgozni.De mikor kirúgtak és mikor lejárt a szerződésem mindkét alkalommal passzív táppénzre mentem.Utánne meg az egyik ismerősön jelentett be egy pár nap miatt,hogy el tudjak menni szülés szanira.Én megmondanám újra ha ilyen helyzetben lennék és kérném legalább határozott időre vegyenek fel,nem fogok hiányozni stb...nekem bejött így,de lehet ez is munkahely függő dolog.

Munkanélkülire ne menj nem mész vele semmira csak tgyást kapsz max,gyedet nem-jan 1től lett ez a jogszabály.Mindenképpen kell valami bejelentettség neked ,mert csak így kapsz meg minden támogatást.16napos baba mamája,szólj ha kérdésed van még,hátha tudok segíteni:)

2008. júl. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!