Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon létezik legális...

Tica0121 kérdése:

Magyarországon létezik legálisan a bőr alá ültethető nyomkövető babáknak, kisgyermekeknek?

Figyelt kérdés
Rettegek attól, hogy elrabolják a gyermekemet. A különböző órás vagy okostelefonos megoldásokat nem tartom jónak, hiszen ilyen esetben az első, hogy az értékeiket elveszik a gyerekeknek és átöltöztetik őket....
2014. ápr. 3. 14:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igen, ilyenekről tudok, ami nyakláncnak vagy karkötőnek tűnik. Olyanról is tudok, ami okostelefonra alkalmazás, de az a helyzet, hogy amikor elvisznek egy gyermeket vagy fiatalt, akkor rögtön átöltöztetik, leveszik róla az ékszereket, így szerintem ez elég lutri. Max azt lehet megtudni, hogy hol dobták ki... de köszönöm, hogy nem letorkoltál! :)
2014. ápr. 3. 18:33
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rémlik, hogy van Japánban, vagy USA-ban van már ilyen.

Magyarországon én azt hiszem, hogy törvénybe ez még így nincs iktatva, de szerintem tiltva sem.

Képzeld, lesz idő, hogy szinte MINDEN embernek a kézfején vagy a homlokán lesz ilyesmi azonosító, és azt ők önként tetetik magukba. Azt hiszem a motiváció ugyan az az aggodalom lesz talán, amit te is átélsz.

2014. ápr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

a pécsi lány esete után nekem is eszembejutott a nyomkövető, de még nem találtam én sem tökéletes megoldást. Nem akarom tudni hogy mikor hol jár pontosan a gyerek, de - es ez most durva- most pl 2 hétig kerestek egy ismerősömet - mire meglett, holtan. Nem vagyok parás amúgy, de az ilyenektől be tudok kattanni.

Bocs, segíteni nem tudok, szerintem ez Magyarországon nem (sem) legális. Főleg nem bőr alá.

2014. ápr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
68%
Lehet fujjogni,meg lepontozni,és simán berakatnám a kicsinek....2 fiú után született egy lányunk.Az apja szinte remeg érte.Persze a fiúkért is,de a lányka más.A barátnőmmel beszélgettünk erről a közelmúltban,és Ő,mint 1 gyerekes anyuka még illegálisan is vállalná a "chippeltetést",annyira aggódik a lányáért.Persze nem azért,hogy a későbbiekben állandóan kontroll alatt tartsa az ember.Magyarországon nem létezik,ezáltal nem is legális.
2014. ápr. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
és=én
2014. ápr. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
69%
Én is megértelek. ÉS ha lenne ilyen, alkalmaznám is. Manapság sosem lehet tudni. Felnőtteknél sem rossz. 18 év után ne a szülők lássák, hanem pl. a rendőrség, és ha gond van, akkor legyen hova fordulni.
2014. ápr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem tart mindenki elmeháborodottnak!
2014. ápr. 4. 09:18
 18/21 anonim ***** válasza:
Valahogy úgy lehetne normálisan megcsinálni,h pl. csak a rendőrség kapcsolhatja be a keresést. Tehát ne éljen vele vissza a szülő, hanem tényleg csak akkor használják ha kell. De tuti meg lehetne hackelni v ilyesmi úgyhogy itt is bukna az ötlet. Ha lesz is ilyen, akkor az emberrablók első dolga lesz kiiktatni, teljesen biztonságos megoldás nincs:(
2014. ápr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szégyellje magát mindenki, aki szerint ez a nyomkövetős baromság helyénvaló. Talán orwelli világot szeretnétek?!
2016. jan. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Nyomkövetős baromság? Lehet, hogy orwelli és a kötelező bevezetését én is ellenzem (de higgyétek el, előbb-utóbb ez lesz), viszont a 4 éves kisfiam autista, gyakorlatilag nem beszél, viszont Houdinit megszégyenítő képességei vannak a szökésre (pedig vigyázunk, figyelünk rá, elhihetitek). Még csak el sem tudja mondani, kicsoda, hol lakik, stb. Én betetetném neki, ha lehetne. Szóval, szerintem vannak helyzetek, amikor nagyon is indokolt.
2016. szept. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!