Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy jelentenétek be a családn...

Hogy jelentenétek be a családnak, hogy babát vártok, ha? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az első terhességemre úgy reagáltak,hogy "jaj,de hát olyan fiatalok vagytok,hogy fogjátok felnevelni?" Megjegyzem,22 voltam,a párom 27,biztos,jól kereső külföldi munkahellyel. Mindegy,ezen túl voltunk. Most úgy néz ki,hogy jön a tesó (3 napja késik,teszt pozi),de nincs 2 hete,hogy egy közeli családtag elvetélt,6 évnyi próbálkozás után. Heti kapcsolatban vagyunk velük,így előbb-utóbb úgyis észrevenné,de félek,hogy ki lesz akadva :S sajnálom,amin keresztül kellett mennie,de mi ettől még lehetünk boldogok,nem? Félek elmondani,mert tuti sírni fog,nem tudom,hogy hogy lehetne közölni ezt? Minél tovább titokban szeretném tartani előtte,hogy teljen az idő a vetélés óta,így talán mégsem lesz annyira rossz neki. Butaság ezt szem előtt tartva titkolózni?
2014. ápr. 4. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez most az ő tragédiája, de a vetélésétől függetlenül az élet megy tovább. Ezt sajnos el kell fogadnia. Biztosan fájni fog neki, de az idő majd feledteti vele és remélhetőleg összejön neki még egy baba. Saját példámból kiindulva nem jó ha elfolytod a boldogságod. Én is babát várok, 2 hónap múlva szülök, de egy bizonyos "jóakaró" miatt nem élvezhetem annyira a terhességet, mint szeretném és ez nagyon rossz. Szívem szerint belekiabálnám a nagyvilágba, hogy anyuka leszek, de emiatt az ember miatt mégsem tehetem ezt nyugodt szívvel. És nagyon rossz. Készíthetem a pocakos fotókat apukával, de úgy néz ki csak saját célra. Éld meg ezt a boldogságot, ne hagyd elveszni. Boldog babavárást! :)
2014. ápr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen,butaság. Ötször vetéltem el,hiába sajgott a lelkem, tudtam örülni más boldogsàgànak.
2014. ápr. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Le a kalappal kérdező.Ritka,aki ilyenkor figyel arra,hogy a másiknak mi esne rosszul.
2014. ápr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azért mond el neki minél előbb, mert ha később mondod, akkor érezni fogja a lesajnálást, hogy na azért nem merte elmondani, mert nekem ilyen problémás a dolog. nekem ez sokkal rosszabbul esne. inkább minél előbb, ebből érzi majd a bizalmadat. persze nem dicsekedve kell előadni. de te ismered az illetőt
2014. ápr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sógornőmnek négyszemközt mondtam el. És nagyon örült, persze volt sírás mindkettőnk részéről. Azt mondta, hogy biztos néha kicsit szomorú lesz, de egyébként nagyon örült neki. Nemsokára szülök, de egyáltalán nem éreztem úgy egyszer sem, hogy nem örülne velünk együtt.
2014. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp a 12. hét után mondanám el bárkinek is a páromon kívül. Az még legalább 8 hét, azaz több, mint 2 hónap eltelik neki. Elmondhatod neki külön is, szabadkozni nem kell, ez az élet rendje.
2014. ápr. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Persze,még nem szeretnénk senkivel sem közölni,még a párom sem tudja egyelőre :-) remélem nem lesz nagyon padlón,próbálom valahogy leplezni a kitörő boldogságom az előzmények fényében.
2014. ápr. 4. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!