Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire reális elképzelés...

Mennyire reális elképzelés két gyerekkel, pár millióval családostul kitelepedni Németországba, ott dolgozni, élni?

Figyelt kérdés

Egyenlőre a férjem megy ki,aztán mennénk ki mi a gyerekekkel,sok rokonunk van kint,szülésznő vagyok,szeretnék az egészségügyben elhelyezkedni,a férjem pedig bádogos-tetőfedő-ács.


A nyelvtudásom nagyon gyenge,bár évekig tanultam németet,ráadásul apukámék gyermekkorában csak németül beszéltek otthon a szüleivel és én szégyenszemre mégsem tudok jól,egy intenzív nyelvtanfolyamra járok majd hónapokig mielőtt kimennék.


Lehet,hogy teljesen irreális az elképzelésünk,talán jobb ha a férjem kint dolgozik én pedig maradok itt,felnőnek a gyerekek az apjuk nélkül,havi 3-4 napot lehetnek együtt vele...a szüleim nagyon féltenek bennünket .


2012. máj. 30. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Férjem is kiment Németországba lassan 1éve,gipszkartonozik. Én itthon maradtam,mert közben terhes lettem,de tervezünk,hogy 2013 nyarán kimegyek 2gyerekkel.

A lényeg az,hogy német cég legyen,német főnök,ne magyar,mert azok meglopják az embereket!

2012. máj. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!

És mennyire hosszútávra terveztek kint,esetleg végleg kint maradnáto a gyerekeitek jövője miatt ???


Te nem félsz?


Milyen végzettséged van,mit hallottál mennyire lehet benen elhelyezkedni ?

2012. máj. 30. 15:32
 3/10 anonim ***** válasza:

Ugyan, én a helyetekben belevágnék. Mindkettőtöknek jó szakmája, kinn nagyon jól megfizetik a szakmunkásokat, nekem hentes ismerősöm van kinn, hát had ne mondjam mennyivel keres jobban, mint itthon és mennyivel jobban él, még akkor is ha kinn sincs kolbászból a kerítés.


A nyelvet meg hamar megtanulod, pár hónap és menni fog mint a karikacsapás, ha tanultál régen is jönni fognak elő a dolgok, plusz nagy segítség lesz a nyelvtanfolyam.


Rengeteg ismerősöm van bár jobbára ausztriába, nagy részük úgy ment ki, hogy egy kukkot sem tudott németül, az egyik pl 35 évesen mindent itthon hagyott, egyik nap elindult, fél év alatt simán beszélte a nyelvet. Nagyon sokat számít hogy rá leszel kényszerülve a nyelvhasználatra.

2012. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"A lényeg az,hogy német cég legyen,német főnök,ne magyar,mert azok meglopják az embereket!"


Ismerőssel megy ki a férjem aki évek óta ott dolgozik,megbízható a cég állítólag.

Rengeteg rémtörténetet hallottam már,átvert,kiszolgáltatott emberekről akik nagy reményekkel mentek ki dolgozni ,szégyen,hogy a magyarok egymással is milyenek ott kint!

2012. máj. 30. 15:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Remek szakmátok van, mindketten azonnal el fogtok tudni helyezkedni!!!... :-D


Ne aggódj, ha kinn éltek, rá leszel kényszerítve a nyelv használatára, pár hónap alatt folyékonyan fogsz beszélni!...


Szerintem ne éljetek külön, mert bármilyen jó a házasságotok, 1-2 év múlva el fogtok hidegülni egymástól külön élve, a gyerekek sem fogják ismerni az apjukat...


A gyerekek jövője szempontjából a gyerekeknek is sokkal jobb lesz kinn!...


A barátnőm 10 éve él kinn Németországban, két kislánya született kinn egy pasitól, ahogy elköltözött tőle (mert megromlott a kapcsolatuk) azonnal kapott egy szociális bérlakást!... A gyerekeknek 18 éves korukig minden gyógyszer és orvosi ellátás INGYEN jár!...


Ne aggódj, nyugodtan települjetek ki, 1 év után haza sem akartok majd jönni!... :-))

2012. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Mi végleg kint akarunk maradni,hogy a gyerekeknek is jobb legyen. Nekem gimnáziumi érettségim van. Én picit félek,mert hallássérült vagyok,és így német nyelv 0. Férjem siket! Férjemnek van könyvelője kint,az fog segíteni nekem is munkát szerezni gyárban(nem mindenhol kell a nyelvvizsga)
2012. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A hallássérültséggel is rengeteg munkakör betölthető úgy ,hogy teljes értékű munkát tudsz produlálni,persze nem telefonos ügyfélszolgálati munkatársként.


Én is leginkább a gyermekeimért szeretnék menni,mert elvegetálhatunk itt is valahogy,de a gyerekeimet kell leginkább szem előtt tartani,nem lesz könnyű elindulni,de bízom benne,hogy hamar megszokják majd a gyerekek is.


A kisfiam 6 éves és olyanokat mond,hogy nem akar kimenni,mert ő nem német,hanem magyar és nem látthatja a mamáékat annyit mint idáig :-( .

2012. máj. 30. 15:48
 8/10 A kérdező kommentje:
látthatja = láthatja
2012. máj. 30. 15:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy tudnál/tudnátok ott élni, szívesen mennél, akkor szerintem mindenképpen egy reális elgondolás, hiszen mindkettőtöknek nagyon jó szakmája van, ezzel nem fogtok rosszul keresni. Feküdj rá a németre, aztán vágjatok bele, hajrá :)
2012. máj. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, könnyű mondani, hogy menjetek, csináljátok. De nem könnyű ezt gyerekkel.

Mi megpróbáltuk, de beletört a bicskánk. A férjem Ausztriában dolgozik, a fiunk fél éves volt, mikor kimentünk. Tanulgattam a németet, majd amikor betöltötte a 3at a fiam, beadtam oviba. Mit ne mondjak, abszolút nem foglalkoztak vele, mindig telefonáltak, hogy a gyerek sír, így nem tudtam dolgozni. Nem akarták, hogy megszokja, volt, hogy amikor mentem érte, azt láttam, hogy a sarokban ücsörög és senki nem foglalkozik vele. Pedig az igazgatónő kihívásnak tartotta, hogy megtanítsák a gyereket németül. Ebből én nem láttam semmit. Hetekig ment a huza vona, otthagytam a munkahelyem, napi 2 órára vittem, úgy sem szokta meg, a többi kiközösítette. Megbetegedett, ment 2 napot, újra beteg lett és ez így ment hónapokig. Meguntam és hazahoztam. Az első nap óta imád járni az oviba, sír ha hétvége van.

Én is tervezem, hogy csak megpróbáljuk újra, de nagyon féltem tőle a fiamat. Meg most várjuk a másodikat és nem szülnék kint semmi pénzért.

31hkm

2012. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!