Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenkor keltsem fel mindig...

Ilyenkor keltsem fel mindig lázat mérni?

Figyelt kérdés

Kisfiam homloka melegebb volt elalvásnál, ezért megmértem lázát. Még nincs, de már úgy hoztam haza a bölcsiből,hogy folyt az orra. Ilyenkor hogy nézzem,hogy alvás közben megy-e fel a hője? Mert mindig felkelteni lázat mérni nem szeretném?

A kezem olyan hideg,hogy nem érezném rendesen!


2014. ápr. 4. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne keltsd fel! Ha felmegy a láza, úgyis felébred. Ha beteg, az alvás a legjobb gyógyszer.
2014. ápr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Ezt nem tudtam,hogy felébred,ha lázas. Két éves, de éjszaka lázas talán kétszer volt eddig, de mindig úgy,hogy este kutya baja sem volt, és nem ébredt éjjel,hanem valamiért megnéztük és észrevettük.

Múltkor az apja jött haza későn, adott neki puszit és ő érezte.

2014. ápr. 4. 21:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben ébred fel, de ha annyira felmegy, hogy azonnal csillapítani kell, akkor felébred. Több gyerekorvostól hallottam, hogy csak 38,5 fölött kell lázat csillapítani, ha a gyerek nem nyűgös.
2014. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én gyerekem soh nem ébred fel ha lázas, sőt, olyan mint ha elájulna, arra se ébred fel, hogy beadom neki a kúpot.


finoman melléfekszem, a hátára vagy oldalára fordítom ha hason alszik, beteszem a hónalja alá a lázmérőt... ha csipog akkor kijövök a szobából és megnézem mennyi.

szerintem legjobban puszival érzed, puszild meg a füle alatt a nyakánál meg a homlokát, érzed ha meleg és csak akkor kell megmérni

2014. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zabmester ***** válasza:

Szerintem sem kell felkelteni, hadd aludjon. Álmában harcol a legjobban a szervezete a betegséggel, a láznak is ez a funkciója, csillapítani is csak akkor kell (egy bizonyos szint alatt persze), ha a beteget zavarja.

Ha nagyon aggódsz, akkor pedig próbáld álmában megmérni a lázát, de felkelteni nem szükséges.

2014. ápr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!