Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekorvos választásnak mi...

Gyermekorvos választásnak mi a menete?

Figyelt kérdés

27 hetes kismama vagyok. A védőnőnk már többször is rákérdezett, hogy választottunk-e már. Most találtam egy gyermekorvost, akit szimpatikusnak találtam, de ő nem a körzeti.

Rendelési időben kell felkeresnem? Mit kellene mondanom és vinnem hozzá?


2014. ápr. 8. 14:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy előtte telefonon kérjek időpontot? Új vagyok a témában. :)
2014. ápr. 8. 14:40
 2/7 anonim ***** válasza:
Én telefonon beszéltem vele először és utána kerestem fel.
2014. ápr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A férjem egyik volt tanárát akartuk gyerekorvosunknak, olyannyira nem körzeti, hogy a város másik végén rendel. Felhívtuk, adott időpontot, kiírta a recepteket, és ennyi volt, ki volt választva. :) Talán 32-33. hetes lehettem ekkor. Ja, a védőnőnk telefonszámát elkérte az első találkozáskor, mást nem kellett vinnünk.
2014. ápr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Először telefonon beszélj vele,h elvállal-e. Aztán ő majd megmondja,mit kel vinned.
2014. ápr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
Igen, hívd fel telefonon, mondd el, hogy szeretnéd hozzá vinni a babádat, hogy hol laktok, mikor születik a baba, és hogy vállalná-e. A többit majd ő elmondja, de szülés előtt nem kell leadni vagy bemutatni semmilyen papírt a gyerekorvosnak, az első, amit oda kell adni neki, majd egy példány lesz a baba kórházi zárójelentéséből. Kár ott rostokolni sok beteg gyerek közt a rendelőben, és az is lehet, hogy valami miatt nem tudja vállalni a körzetén kívüli gyereket (mondjuk nem tud elmenni az első vizsgálatra újszülöttkorban), akkor feleslegesen mentél személyesen. Az is lehet, hogy nem is kell bemenned, hanem majd csak ha megszületett, kell odatelefonálnod, és valakit beküldened a kezdő receptekért.
2014. ápr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is telefonáltam, mikor megszületett a baba, felvették az adatokat és másnap kijött.
2014. ápr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mind hasznos volt!
2014. ápr. 8. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!