Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért hívják a nők apának a...

Miért hívják a nők apának a férjüket miután gyerekük születik?

Figyelt kérdés

Rengetegen vannak akik mindig minden körülmények közt ha a férjükről beszélnek úgy emlegetik, hogy apa vagy apja. Ez iszonyat furcsa és érthetetlen számomra.

Beszélgettem egy ismerősömmel és egy csomó ideig azt hittem a saját apjáról beszél, miközben valójában a férjéről beszélt. De nem csak nála, mindenkinél ezt tapasztalom errefelé.

Mert az még okés, hogy a gyerekének úgy mondja: "Itt van apa" például, de ha gyerek nélkül kettesben vannak és úgy szól a férjének, hogy "apa, gyere már ide" az fura. Vagy másoknak mesél "apával elmentünk túrázni" ez fura.

Csak szerintem gáz az ilyen? Vagy nektek ez a normális?

Arról még nem is szólva, hogy óvodában dolgozva több gyerekkel is találkoztam aki bekerült és nem tudta az anyja vagy apja nevét, mert csak azt hallotta állandóan hogy anya/apa. Szerintem ez nem normális dolog. Mit gondoltok ezekről?


2014. ápr. 9. 19:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha masokkal beszelek akkor a neven hivom a ferjemet, vannak szituk amikor en is azt mondom h az apjaval. Ebben semmi furcsa nincs szamomra. Az meg h a gyerek elott csakis apanak szolitom a ferjemet nalam total normalis! Szamomra az a gaz es elfogadhatatlan ahol a gyerek a keresztneven szolitja a szuleit.
2014. ápr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem így beszélek róla, de annyira gáznak sem tartom, szokás kérdése, amolyan otthoni szleng.

Bár állítólag pszichológiai szempontból nem egészséges, de ezt nem tudom, nem vagyok szakértő, csak hallottam.

Szerintem az óvodások között sokszor előfordul az is, hogy éppenséggel tudja az apja, anyja nevét, csak nem mondja meg, ha kérdezik tőle, mert éppen olyanja van.

Ízlések és pofonok, van aki meg babócázik, pocaklakózik, aprótalpúnak, és hasonlónak hívja a gyerekét. Ez is egy szokás. A "normális" elég tág kategória, sokminden belefér, legfeljebb van akinek tetszik, van akinek nem.

2014. ápr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
46%
én így hívom, mióta babát tervezünk az óta :) amíg nem fogant meg addig is így hívtam bármilyen butyutának is tűnik. Valahogy nálam a házasság azt jelentette hogy végképp egy család lettünk és nálam a normális családmodell apa anya gyerek.
2014. ápr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

28 vagyok a szüleim még mindig így becézik egymást,meg néha a nevükön.

EZt már Én is észrevettem csomó mindenkinél,ez amolyan lehet első gyerek után biztos rajta marad az emberen :)

Én nem tartom gáznak csak furcsának.

2014. ápr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is fura, apának hívni a párunkat meg a rendes apánkat is állandóan. Nekem egy kicsit bizar lenne.
2014. ápr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Becenév... :-) Kicsit lüke, de annyira nem gáz... :-)

Mondjuk az én szüleimnél ez nem volt szokás, ők mások előtt mindig Jancsizták meg Csillázták egymást. Óvodás koromban meg is tudtam mondani a nevüket. Úgyhogy arról nincs tapasztalatom, hogy az anyuzós-apuzós szülők gyerekei tudják-e a szüleik nevét, de ha egyszer lesz gyerekem, ebben a dologban valószínűleg a szüleim példáját fogom követni.

2014. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Most hogy belegondolok anyukamat mostohaapukam is anyanak hivja :) es forditva is igaz. Apukamek pedig a nevukon szolitjak egymast.
2014. ápr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
én is így hívom, de csak, hogy az 1 éves kisfiunk megtanulja. Ha kettesben vagyunk, akkor maci, bébi, szívem, stb...
2014. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%
Azért,mert tőled tanul a gyerek. Van egy ismerősöm elég rossz beceneve van az apának,a gyerek is úgy hívja,múltkor meg hallottam,hogy az édesanyját Eszternek hívta a 4 éves kisgyerek,(gondolom otthon ezt hallja)nem gondolnám,hogy ez egészséges dolog.
2014. ápr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hívom Apának a férjem, a jövőben sem szándékozom így hívni, de szerintem elég könnyű rászokni. Napi 24 órát töltök a gyerekekkel, nekik persze úgy mondom, hogy "Apa dolgozik", "felhívom Apát", "nézd, megjött Apa". A férjemmel kettesben meg napi 2 órát töltök maximum. Nem lenne nehéz akkor is tovább apázni.
2014. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!