Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 gyermekes anyukák! Anyagilag...

3 gyermekes anyukák! Anyagilag jobban kijöttök hogy nem két gyereket van? Megéri 3. babát vállalni a juttatások miatt? Én mindig is hármat szerettem volna (már van 2), nem merünk bevállalni még egyet!

Figyelt kérdés
2014. ápr. 10. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi 3-an voltunk gyerekek, sok kedvezmény volt, de csak addig, amíg a legnagyobb iskolás volt. Amint befejezte, minden megszűnt, ami 3 gyerekeseknek jár.
2014. ápr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Nézd, nekünk is csak 2 gyermekünk van, de gondolkodtunk a 3-on, ezért válaszolok.


Megéri 3. babát vállalni? Szerintem az ember ne azért vállaljon gyereket mert megéri vagy sem. Ha akartok, akkor vállaltok, tűzön-vízen át. Ha kérdéses és kétséges és az anyagiak teszik függővé akkor annak a babának nem kell megszületni (egyelőre, amíg az elhatározásotok és az anyagi helyzetetek olyan nem lesz,hogy gondolkodás nélkül vállaltok hármat).


Mi lemondtunk a harmadikról,nem csak az anyagiak miatt, hanem mert időben, energiában szerintem bőven elég a két gyermek, én úgy gondolom hogy két szülő kétfelé tud szakadni, háromfelé nem, így egy gyermek mindig kicsit háttérbe szorul. Én a lelki maximumot, hogy legyen időm a gyermekeimre figyelni és megadni nekik minden szeretetet és odafigyelést, két gyermeknek tudom biztosítani. Nem tudom, hogy akinek 3 van az hogy oldja meg, szerintem sehogy és kimondva kimondatlanul bizony egy gyerek mindig háttérbe szorul.


Lehet, hogy az adókedvezmény miatt mondjuk 80ezerrel több lesz a havi bevételetek a 3 miatt, de attól mert 3 gyereked van nem olcsóbb a kenyér a boltban, a gyógyszer a patikában és később a sok külön foglalkozás, kirándulás, nyaralásról nem is beszélve.

Mi most havi 400ezerből élünk négyen úgy, hogy hónap végére nem marad semmi és még hitelünk sincs. Szerintem egy 5 tagú család kb 600ezerből tud normálisan emberi szinten megélni,ha van/lesz ennyitek vállaljátok be.

(persze nem lehet tudni mit hoz a jövő, egy tollvonással eltörölhetik az adókedvezményt, mint ahogy Bajnai ezt annak idején meg is tette,szóval erre ne alapozzatok).

2014. ápr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Csak az utolsóra szeretnék reagálni, bocsi. Érdekes, mi havi 250 000 Ft-ból élünk négyen, van 50 000 Ft-os hitelünk, és még egy kicsi marad is a hó végére. Persze mindenkinek mások az igényei, de az hogy 5 emberre 600 000 Ft kell, azt már egy kicsit sznobságnak tartom, bocs. És megyünk nyaralni, jár a nagy külön táncra, van ruhájuk, ételük, játékuk, van autónk, szóval nem élünk szegénységben. Igaz, harmadikat biztos nem vállalunk, de akár lehetne is, főleg, hogy már csak 5 év a törlesztés, utána még az az 50 000 Ft is megmarad.
2014. ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
#3 - félretett pénzetek is van? Ha egyikőtök elveszti a munkáját/tartósan gyógykezelésre szorul, akkor meg tudtok élni valamiből néhány hónapig?
2014. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen van, kb. 4-500 000 Ft a félre tett pénzünk. Igaz nem sok, de egy-két hónapig elvagyunk belőle. Tavaly a férjem elveszítette a munkáját, és három hónapig kapta a munkanélkülit, aztán szerencsére talált munkát, és újra visszagyűlt a félretett pénzünk. Addig egy kicsit meghúztuk a nadrágszíjat, de nem lett tőle semmi bajunk.
2014. ápr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
A kettes válaszoló által meghatározott összeg szerintem is nagyon túlzó. Mi hárman meg tudunk élni 340 ezerből úgy, hogy van 50 ezer hitelünk, lakáskassza, egyéb megtakarítás és hó végére még 70 ezer körül meg is marad. Pedig nem nélkülözünk, rendesen étkezünk, gyerkőcnek is megvan mindene. Úton van a második gyermekünk. Mire ő megérkezik a bevételünk 400 ezer körülre nő, és abból úgy számolunk, hogy még többet tudunk majd félretenni.
2014. ápr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag biztos megterhelőbb a 3 gyerek. (nekünk kettő van, még gondolkodunk)


A gond nem a kisgyermekkorral van, hanem ha nagyobbak lesznek. Már a gimnázium is iszonyat pénz, hiába az ingyen tankönyv, ha a könyvtári példány 6 évvel ezelőtti, és már nem is egyezik a mostanival, emellett a különórák is többe vannak, nyelvóra, nyelvvizsga, emelt szintre felkészítés. A ruhákat nem kell olyan ütemben cserélni, de lényegesn többe kerülnek, ha igénye van a márkásra. Mihelyst a legnagyobb főiskolára, egyetemre kerül, megszűnik a támogatottsága (családi pótlék és az adókedvezmény is)

Pont akkor, amikor a legtöbbe kerül.


Mi is számolgatunk még, ha félre tudunk addig annyit tenni pluszban, hogy fedezni tudjuk mindhárom taníttatását, akkor belevágunk. Egyébként nem.

Ráadásul a kedvezményeket bármikor visszavonhatják, egy tollvonás, és már nincs is adókedvezmény...

Szerintem csak akkor érdemes belevágni, ha akkor is fel tudjátok nevelni, ha holnaptól mondjuk megszűnik a cs.pótlék és az adókedvezmény.


Mondjuk függ attól is, hogy most mennyiből éltek, milyen idősek a gyerekek (minél idősebb, annál többe kerül).

2014. ápr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekünk van és mi is sokat gondolkodtunk rajta. Már nem vagyunk fiatalok. A másik kettő is ovodás még.

A férjem maximálisan ki tudja használni az adókedvezményt és ez nagyon jó! A GYED-del és a családikkal tőbbet kapunk, mintha dolgoznék. Az oviban féláron esznek, majd az iskolában is van tankönyvtámogatás.

Persze a ruhát meg kell venni, de én turiból veszem, mert itt a közelünkben nagyon jók vannak! Csak a cipőre költök inkább többet, abból csak újat és jó minőségűt veszek nekik. Lányom és fiaim vannak, tehát egymás ruháját is tudják hordani.

Később lesz csak több a havi kiadás, mert a sport és az angol például nem kedvezményes, és elég sokba kerül. Ezen felül az óvodai kirándulások, színházak, csoportpénz, isten tudja mi még az többszörös. A szülinapokról, a későbbi táborokról nem is beszélve.

Nekem inkább az a nehéz, hogy mindhárommal elegendő időt töltsek. Sokszor van lelkiismeretfurdalásom. De nem csinálnám másként! Csak egy kicsit fiatalabban vállaltam volna őket...

2014. ápr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
.
2014. máj. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 gyerek van, mi is 3-at terveztünk eredetileg. Ez az adókedvezmény nagyon jól hangzik, a férjem soxor mondja is, hogy most kéne, kiszámolta, hogy 100 000 ft-al lennénk beljebb, ha a csp-ot is hozzászámolnánk. De én is úgy érzem, hogy "csak" ezért nem akarom. Alig győzöm a két gyereket ellátni, ráadásul most megyek vissza dolgozni , így is kész művészet lesz két fele hozni-vinni őket, hiszen nincs segítségem, a férjem utazással együtt napi 12 órát van távol. Gyakorlatilag egyedülálló anyaként működökök, így nem tudnám megoldani. Anyagi szempontból pedig, jelenleg 350-ből élünk, de nagyon magas a hitelünk. Kijövünk, de férletenni nem tudunk. Ha 3 gyerek lenne, 450-et kapnánk, plusz ugye fél áron lenne az étkeztetés is ha azt hozzászámoljuk 2 gyereknél, akkor kb. pont úgy jönnénk ki, hogy vissza se kellene mennem dolgozni. Ha visszamegyek dolgozni akkor 500-ból fogunk megélni. Ismét bevállani egy harmadik gyereket, azt jelentené, hogy jó eséllyel elveszíteném a jól fizető állásom, aztán , ha megszüntetik az adükedvezményt akkor meg nézegethetnénk.

Nehéz ügy, de én úgy vagyok vele, hogy ha saját erőből tudunk magasabb szintet elérni, és ismét vágyni fogok egy babára, akkor belevágunk. Ha ez a kettő nem lesz meg, akkor jöhet bármilyen adókedvezmény, akkor nekünk nem lesz 3. gyerkőc.

2014. máj. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!