Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy 24 éves...

Mi a véleményetek egy 24 éves kétgyerekes anyukáról aki még hivatalosan nem dolgozott?

Figyelt kérdés
Sosem érdekelt mások véleménye, most mégis felteszem a kérdést. Valahogy nem úgy alakult az életem, ahogy elképzeltem, ennek ellenére nem bánom, de mégis valahol zavar. 14 éves koromtól suli mellett szünetekben, majd hétvégén 12-16 órás szalagmunkás voltam, itt ismerkedtem meg a párommal is, a főnök fia a volt, amit akkor még nem tudtam. 17 voltam amikor összejöttünk, 20 mikor megszületett a fiunk. Gyes alatt elvégeztem egy főiskolai fsz képzést, persze munkát nem kaptam. Közben teherbe estem a tesóval, nem volt kérdéses a maradása, hisz terveztük habár nem mostanra. Valahogy mindig úgy gondoltam diploma, munka majd gyerek. Másképp lett. Nektek mi a véleményetek?
2014. ápr. 10. 23:02
1 2
 1/15 anonim válasza:
39%
Ha a főnök fia, akkor csaknem nyomorogtok.
2014. ápr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Ha megtehetitek, akkor miért ne? Fiatal vagy még, van időd "karriert építeni".

Én 29 vagyok és mindig csak határozott idejű szerződésekkel dolgoztam 3-4 hónapokat vagy diákként, közben 2 szakot elvégeztem, szereztem felső fokú nyelvvizsgát, mégsem fogok gyakorlatilag semmit érni a munkaerőpiacon, miután lejár a gyesem (akkor leszek 31 gyakorlatilag pályakezdőként). Majd hoz valamit az élet, egyelőre a babámra koncentrálok :)

2014. ápr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Én 28 évesen dolgoztam először, addig suliba jártam. És még gyerekem sincs. Manapság semmi különös nincsen abban, ha ilyen fiatalon még nem dolgoztál, pláne ha ráadásul közben gyerekeid is születtek.
2014. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Hát nem takarodtam, elvégeztem három szakot az egyetemen. Amúgy meg nem a szüleim tartottak el, a 90-es években még kaptunk annyi ösztöndíjat havonta, ami elég volt a koleszra és a megélhetésre is.
2014. ápr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
76%
Az más. Ha a suli fizet hogy oda járjak, akkor 60 éves koromig sulizok. Mint a Titkok könyvtára című filmben a srác.
2014. ápr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Én senkit nem szoktam megszólni - és szerintem másnak sincs joga hozzá - ha a gyereket akit vállalt szépen neveli, foglalkozik vele. Hogy eközben az anya otthon van, az apa megy GYED-re amíg anya dolgozik, ahhoz senkinek semmi köze.

Persze hosszabb távon célszerű ha a nő is meg tudna állni egyedül a lábán ha válásra kerül a sor vagy akár a családfenntartó férfit baleset éri, de ez az ő érdekük.

2014. ápr. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Mint 2 gyerekes anyuka, végül is gyerekek mellett lediplomáztál, gondolom jó anya is vagy, mindent elvégzel otthon. Ha ilyen életre vágytál, és működik neked, akkor nem hiszem, hogy bárkinek is joga lenne kritizálni téged. Én azt szoktam mondani, hogy mindenki a maga sorsának kovácsa. HA neked ez az élet tetszik, akkor ne érdekeljen mások mit gondolnak. Vannak akik rosszabb helyzetben vannak mint te.
2014. ápr. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem teljesen normális,sokkal jobb,mint amikor a nők 38-40 évesen szülik az elsőt aki nehezen jött össze mert csak halogatták befásultak,és azt hangoztatják aki hamarabb szül gyerek és felelőtlen.Anyukámnak is 2 gyereke volt 23 évesen,volt diplomája és már dolgozott is két éve,anyósomnak 3 gyereke volt 24 évesen habár Ő neki csak érettségije van,de jól élnek.
2014. ápr. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha tisztességesen neveli a gyerekeket,akkor nem tudom miért megszólni?Lesz még ideje bőven dolgozni.
2014. ápr. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy a gyermeknevelés is munka, csak sokan nem ismerik el annak, no és pénz sem jár érte. Ha a nagy átlagot veszem, akkor a sorrend az, hogy 18-19 évesen érettségizünk, majd továbbtanulunk, ami reálisan 5 év. Ha mellette dolgozunk, az jó, de nyilván nem főállásban tesszük ezt. Ezután van, aki munkába áll, és van aki családot alapít. Ugyanott vannak mások is, mint Te, csak más sorrendiséggel. 62 éves korodig lesz még időd munkahelyen is dolgozni, ne félj! :)
2014. ápr. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!