Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy 24 éves...

Mi a véleményetek egy 24 éves kétgyerekes anyukáról aki még hivatalosan nem dolgozott?

Figyelt kérdés
Sosem érdekelt mások véleménye, most mégis felteszem a kérdést. Valahogy nem úgy alakult az életem, ahogy elképzeltem, ennek ellenére nem bánom, de mégis valahol zavar. 14 éves koromtól suli mellett szünetekben, majd hétvégén 12-16 órás szalagmunkás voltam, itt ismerkedtem meg a párommal is, a főnök fia a volt, amit akkor még nem tudtam. 17 voltam amikor összejöttünk, 20 mikor megszületett a fiunk. Gyes alatt elvégeztem egy főiskolai fsz képzést, persze munkát nem kaptam. Közben teherbe estem a tesóval, nem volt kérdéses a maradása, hisz terveztük habár nem mostanra. Valahogy mindig úgy gondoltam diploma, munka majd gyerek. Másképp lett. Nektek mi a véleményetek?
2014. ápr. 10. 23:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
na lepontoztak azok akikről írtam gratulálok...
2014. ápr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :)

Igazából pont ez ellenkezőjére számítottam, megleptetek. Úgy gondolom, a gyerekek mindent megkaptak és meg is kapnak, a háztartás is rendben amikor nem szalad :)


Kedves első kommentelőre reagálva, úgy volt a főnök fia, hogy a vállalkozó aki vitt minket neki a gyereke. Ugyanolyan pénzért dolgozott mint bárki más. Nagylábon soha nem éltünk, sőt. De már most kezdünk helyrerázódni. Pont ez ihlette a kérdésem, mert sokak szemében ingyenélő vagyok mivel nagyon elférne az én keresetem is. Keleti országrészben lakunk, a munkalehetőség a semmivel egyenlő, ráadásul a szakmám sem ér szinte semmit, mivel innen sajnos csak kihalnak az emberek.

2014. ápr. 11. 12:16
 13/15 Julie S ***** válasza:
Nem a munkatol leszel jo anya, de sokszor meg boldog sem... foleg, hogy sok esetben alig fizetnek a munkadert.
2014. ápr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A te dolgod hogy eled az eleted de ha pl. elhagyna a parod mibol elnetek a gyerekekkel? Semmibol,ezert nem art, ha az embernek van nemi egzisztenciaja nemcsak a parjanak....
2014. ápr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs azzal, ha még nem dolgoztál, de már két gyerkőcnek az édesanyja vagy. Ha tisztességben neveled őket, a pároddal kiegyensúlyozott a kapcsolatod akkor nem lehet semmi baj. Jól tetted, hogy nem foglalkoztál mások véleményével. Hisz a Te életed, te tudod, hogy hogyan irányítod azt. Arról már nem is beszélve, hogy becsületre méltó az, hogy haladtál előre az életben (gondolok pl. továbbtanulás, főiskola) illetve próbálkoztál a munkakereséssel.


Nekem úgy alakult az életem, hogy 19 évesen leérettségiztem, onnantól kezdve kerestem a munkát. Szó szerint bármit elvállaltam volna, de egyszerűen nem volt egy munkalehetőség sem. Majd ősszel adódott egy nagyon jó külföldi ajánlat, amit persze meg is próbáltam, de a kinn tartózkodásom alatt kiderült, hogy terhes vagyok. Így bő egy hónap után vissza kellett jönnöm. Nekem sem volt még normális egy év hivatalosan bedolgozott napom, de örülök én és a párom is a családom is, hogy így alakult az életem/életünk. A 3 év gyes letelte után ismét próbálok majd munkába állni, bár akkor még nehezebb lesz, hisz gyermekkel már nehezebb munkát találni sajnos.

2014. ápr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!