Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire aggódtok így, hogy...

Mennyire aggódtok így, hogy hivatalosan is influenza járvány van?

Figyelt kérdés
Ma is volt a hìradóban, hogy főleg gyerekeket fertőz, és itt egy újabb vírus, aminek már számos gyerek esett áldozatul :(. Kicsit hipochonder tudok lenni, és ez most alaposan felkavart. Hogy vélekedtek, hogy próbáljátok megelőzni / elkerülni?

2013. febr. 13. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel sem aggódom jobban, mint 1 vagy 2 vagy 3 hónappal ezelőtt.

Az influenzán kívül még számos más vírusos betegség van, amit elkaphatnak az emberek, nyilván a gyerekekre nézve rosszabb, mert nem olyan erős az immunrendszerük, mint a felnőtteknek, illetve könnyebben elkapják.

De eddig sem voltam kétségbe esve és most sem vagyok. Rendszeren kap vitamint a fiam, ködös-párás időben nem szoktam kivinni, alaposan és gyakran szellőztetek olyankor, meg amúgy is. Mivel még itthon van velem, így ha nem muszáj, nem viszem olyan környezetbe, ahol betegségeket kaphatna el.

De ha mégis megtörténik a betegség, akkor irány az orvos, aki megfelelő kezelést ad és általában pár nap alatt meg is szokott gyógyulni a fiam.

2013. febr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Sokkal jobban rettegek más betegségektől, amik alattomosabb, sokkal több áldozatot szed és sokszor már későn derül ki a betegség:(
2013. febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az ilyen betegségek áldozati sajnos a már amúgy is legyengúlt /beteg inminrendszerre lehet ennyire veszélyes...azért egy erős, amúgy egészséges szervezet felgyógyúl belőle...
2013. febr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A mi családunkban influenza= 3 nap láz, kis takony, sok sok mesenézés.

Szóval nem aggódok.

(egy hete nyomtam az ágyat a kicsikkel(3,5; 2évesek) és azon túl, hogy a lázmérő kiakadt más nem mutatta, hogy betegek, sőt)

(ami meg a magánvéleményem, hogy agyba főbe gyógyszerezzük magunkat, fantasztikus táptalajt adva a világ talán legintelligensebb vírusának, az influenzának)

2013. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem aggódok, mert beoltattam a gyerekeket.
2013. febr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Jégtánc ***** válasza:
Nem jobban mint egyébként.Valamiért mindig aggódunk mi szülők ,nem?
2013. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjem aggódós, és nagyon kért, hogy ne menjünk semmi extra helyre a gyerekekkel. Még itthon vannak velem, kistesó meg a hasamban. A férjem vásárol és intéz mindent, nekem nem kell a gyerekekkel emberek közé menni.

Szerencsére a kicsik hajlandóak mindenféle zöldséget-gyümölcsöt enni, plusz vitamint is kapnak, és az udvaron levegőzünk, vagy kocsival a nagyszülőkhöz megyünk. Persze így is elkaphatjuk az influenzát, de kevesebb talán rá az esély, és ennél többet úgysem tehetünk.

Az oltásban meg nem hiszek.

2013. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Disi ***** válasza:
Felénk a Dél-Alföldön nagyon sok gyerkőc lebetegedett, alig mentek bölcsibe néhányan. Csak éppen nem influenzától.
2013. febr. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 zabmester ***** válasza:
Kimondottan az influenza miatt nem aggódom, bár persze nagyon remélem, hogy a gyerek nem kapja el, de egy csomó más betegséget is össze lehet szedni, az influenzától sem félek jobban, mint mástól. A fiam szerencsére ritkán beteg, és akkor is 1-2 nap után már nagyon jól szokott lenni, eddig nem is volt még sose olyan betegsége, ami úgy nagyon leverte volna a lábáról. Inkább csak amiatt aggódom, hogy ha beteg, és nem mehet oviba, akkor nagyon nehéz lenne megszervezni, hogy ki maradjon vele itthon.
2013. febr. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahol én élek, mar régebben kihirdették, hogy jarvany van, de az oltasban nem hiszunk.

2 éve a fiam elkapta a madarinfluenzat. Enyhe hoemelkedés, kis kohogés és rossz kedv. Szoval nem volt annyira kétségbeejto a dolog :). Viszont az embereket annyira hiszterizaltak, hogy nekem ugyan nem volt semmi bajom, de mikor azt mondtam az orvosnak, hogy 3 napja a gyerekkel alszom, rogton kiirt egy hétre. :)

Mult héten a sertésinfluenzat sikerult hazahoznia, ez viszont mar sokkal durvabb volt: magas laz, borzalmas izomfajdalom, hanyas, kohogés. Es sulyosbitotta a helyzetet, hogy van egy 5 honapos kisbabank is, de eddig ugy tunik o meguszta, pedig én kozben elkaptam. Most a szovodménnyel kuszkodom és probalom siras nélkul lenyelni a teamat...

De hogy a kérdésre visszatérjek: nem aggodtam, hiszen pont annyi esélyunk volt ra, hogy elkapjuk, mint hogy nem (tavaly pl nem kaptuk el), masrészt pedig ahogy masok is irtak, annyi mas alattomosabb és veszélyes virus van még...

2013. febr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!