Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek miben merül ki a...

Nektek miben merül ki a keresztszülőség fogalma? "Mit vártok" a gyermeketek keresztszülőjétől?

Figyelt kérdés
Rá meritem bìzni,ek szokta vinni a gyereket? Közeli a kapcsolatuk,szeretik egymást? Anyáknapjára pl ő is elmegy az ünnepségre? Más egyéb?
2014. ápr. 13. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 2 eves lányom és tényleg nagyon lehet számítani a keresztanyjára. Tehát ha valami elintézni valòm van rábízhatom a lányomat. Vagy csak ugy elviszi magához játszani, ha már nagyon nyügös a kisasszony :)

Nagyon nagy segítség egy keresztszülö! Csak olyat kell választani akiröl tudod,hogy szereti a gyereket,megbízhatò és a közelben van!

És tudod AZT is,hogy egy par év mùlva nem tünik el,mint a saját keresztszüleim! :)

2014. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hát sok tapasztalatom nincs a keresztszülőségről, az enyéimet ott és akkor láttam először és utoljára mikor kereszteltek :)

de én amit elfogok várni tőle az az hogy szeresse a gyereket, ha teheti havonta minimum 1x jöjjön el hozzá, (össze-vissza van a család, így nem olyan a távolság amit napi/heti szinten meg lehet tenni) ajándékok nem fontosak, de ugyan akkor az emlékezzen a szülinapra, névnapra, legyen benne az egyéb ünnepekben. az hogy jöjjön ha kell...ezt nem veszem fontosnak, mert ő is dolgozhat vagy van gyereke tehát ez mikor hogy. kb nekem csak ennyi. :)

2014. ápr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Mi két, nagyon közeli, egymással is jó kapcsolatban lévő barátunkat választottuk ki, sok testvérünk van, nem akartunk a családból keresztszülőt - szerettünk volna ezzel két számunkra fontos embert "beemelni" a családunkba. Remekül sikerült. :)


2. Minden héten találkoznak, bár az egyikőjük most éppen 4000 kilométerrel arrébb van hat hétig, de hetente skypeol a keresztlányával - ez volna az egyik elvárásunk, a rendszeres kapcsolattartás.


3. Amit még várok: ŐK MAGUK. :) A világképük, az életmódjuk, az értékrendjük, és az a példa, amivel a mi, (övéikkel egyébként egyez)ő prioritásaink a lányunk életében erősödhetnek.


4. Természetesen bármelyikükre rájuk bíznám a lányomat, de eddig nem adódott még ilyen szituáció. De ha segítség kellett, mindenben számíthattam rájuk.


5. Elvárom továbbá azt, hogy a mi vallási világnézetünkkel is egyetértesenek.


6. Ajándékot sokszor kap tőlük a kislányunk, ünnepekre mindig, egyébként is. Ezt nem várom el, de jól esik, hogy gondolnak rá. :) Ők is kapnak tőlünk, részt veszünk a másik életében, és ők is részt vesznek a mi életünkben is (a családjainkéban is).

2014. ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!