Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Itthon mindent én csinálok....

Itthon mindent én csinálok. Túlreagálom?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves kisfiúnk, vele vagyok itthon gyesen. a párom 12 órázik hétfőtől péntekig. panelba lakunk, tehát kerti munka nincs. a lakásban én csinálok meg mindent. de számomra elég felháborító, hogy ha esetleg megkérem a párom, hogy vigye le a szemetet, még neki áll feljebb, és mindig azt vágja a fejemhez, hogy ő dolgozik 12 órát. tegnap este például mondta hogy csináljak neki szendvicseket, mondtam hogy oké, akkor vidd addig a gyereket fürdeni. erre totál kiakadt és nekem esett, hogy jóó, akkor majd ő megcsinálja magának. kérdeztem, hogy ez most komolyan teher neki? erre a válasz "ő dolgozik 12 órát", mint mindig...már kezdem nagyon unni. hiába mondom, hogy én itthon nem körmöt reszelgetek ám egész nap. tisztaság van és rend, főzök minden nap, külön a gyereknek is, és mindemellett tanulok az államvizsgámra. túlreagálom, hogy mindig a munkával takarózik? az a baj, hogy rossz példát látott otthon az apjától :(
2014. ápr. 17. 14:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
szeptembertől dolgozni fogok, a gyerek megy bölcsibe és munka után ugyanúgy főznöm kell majd, és rendben tartani a lakást, bevásárolni és játszani a gyerekkel. de számomra ez természetes. attól, hogy valaki dolgozik szerintem még a családra is kéne időt szakítani és besegíteni a gyerekkel kapcsolatos teendőkbe, mivel az elméletileg nem teher...
2014. ápr. 17. 14:25
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Ezt a ferfiak nem ertik meg mivel nem ok vannak a gyerekkel egesz nap otthon,nem ok csinaljak meg a hazimunkat stb. En is ki lennek akardva ha a szemetet se vinne le. Nem hiszik el hogy a gyerekkel plusz a hazimunkaval jobban kifarad az ember mintha 12 orat dolgozna. Tessek csak kiprobalni foleg ha a gyereknek rossz napja van es csak sir......en nem turnem el,mondjuk az en parom hetezni jar,csak pentek estetol vasarnap estelig van itthon,neki is van olyan napja hogy inkabb pihenne mert hosszu volt a hete,de ha megkerem hogy porszivozzon fol vagy fozzon meg gond nelkul megcsinalja.
2014. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Julie S ***** válasza:
68%
Nem reagalod tul. Te otthon 24 orazol, o munkahelyen 12 orazik. A csalad azert csalad, hogy a tagjai segitsek egymast - faradtan, kipihenten, barmilyen allapotban.
2014. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

ha így nézzük akkor te dupla annyit vagy műszakban.

mondjuk én megértem, vagyis szerintem ez így korrekt, hogy apuka dolgozik, anyuka vezeti a háztartást, azért valljuk be, jut rá idő, egy kisgyerek alszik 12-15 órát, mi meg 8at, a háztartás meg főzéssel 3-4 óra max. naponta.

de hogy a gyerekét nem képes megfürdetni, játszani vele fél órát, az már kiveri a biztosítékot nálam is.


én dolgozom, majd bevásárolok, megyek a gyerekért, utána játszóterezünk és jövünk haza főzni, takarítani...

aztán ha férjem hazajön akkor lefürdeti a gyereket és játszik vele, szerintem ez alap

2014. ápr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Na mintha csak az én párom lenne! Pedig ő csak 8 órában dolgozik, de így sem hajlandó itthon egy szalmaszálat sem arrébb rakni. Sőt fel van háborodva ha megkérem valamire pl cserélje a villanykörtét mert én nem érek fel oda. Mert szerinte én itthon akkor pihenek amikor csak akarok, gondolom az él a fejében hogy délben én is itt szunyókálok a gyerekkel pedig pont akkor csinálom a legtöbb dolgot ha a gyerek kifeküdt! Nála is az a probléma hogy ezt látta otthon, az anyja reggeltől estig robotol munka mellett az apja meg hazamegy és lefekszik pihenni. Hétvégén amikor szabad meg az a kifogás hogy ő csak ilyenkor pihenhet egy kicsit, hát de én is!!!! Nem tudom mit lehet ilyen helyzetben tenni de ha te rájöttél írd meg!
2014. ápr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk egy szemetet le vihet,de azért megértheted te is,hogy napi szinten 12 órát dolgozik,és ezért az elég fárasztó,otthon pihenni szeretne nem zsémbeskedni.Nem hiszem,hogy az egekig kellene magasztalni azt,hogy mi meg otthon gyereket nevelünk,jó néha vannak kiborító napok,de szerintem sokkal jobb itthon a gyerekkel,mint 12 órát a munkahelyen esetlegesen hülye főnök vagy kollégák között.Nekem könnyebb.Mellesleg senkinek nem tartottak pisztolyt a fejéhez hogy szüljön.Neked most ez a munkát,neki meg az.Majd ha te is vissza mész dolgozni,akkor lehet felezni a házimunkát.
2014. ápr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6-os: nekem inkább azzal van a problémám, hogy nem foglalkozik a gyerekkel, mert "ő dolgozik"...


5-ös: tényleg ugyanolyan a két fickó! mondjuk a kérdésben nem írtam, de ő sokszor érezteti is velem, hogy nem keresek, nem csinálok itthon semmit. :( és ez a sok apróság már annyira telik abban a bizonyos pohárban, hogy néha arra gondolok, jobb lenne nélküle, mert bosszant az apró megalázásaival, lenézésével. az ő apja alkoholista volt, verte az anyját, nem dolgozott, már nem él. jó példa, igaz? mint, írtam szeptembertől én is dolgozom, kíváncsi vagyok, akkor hogyan változik a helyzet.

köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2014. ápr. 17. 21:19
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
én nem a kérdésre válaszolok, mivel tapasztalatom nincs, még pocakban van a baba. itthon vagyok már 10hete kb, de még nem volt probléma, rend van és friss meleg kaja minden nap. remélem ez a baba érkezése után sem változik majd, igaz a párom "csak" 8órát dolgozik, 3 műszakban...remélem nem leszünk zsémbes házaspár :)
2014. ápr. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező, a leírásod alapján 100%-ot teljesítesz az otthoni munkával, a gyermekneveléssel. Az apukát egy tiszta, rendes otthoni környezet várja készétellel. Teljesen elfogadhatatlan, hogy a munkára hivatkozva nem segít be, a te munkaidőd ugyanis hozzá képest még több. Valahogy jó lenne egy higgadt beszélgetéssel rávilágítani, hogy a gyereket nem magadnak, hanem kettőtöknek szülted, ti közösen vagytok egy család, ahol ki KELL vennie a maga részét. Ha nem teszi, és megszokja (ahogy már talán meg is szokta), hogy munka után hazamegy és elvan mellettetek, és nem változik valami az ő részéről, akkor gyaníthatóan a párkapcsolatotoknak annyi lesz. Még rosszabb, ha a gyermek átveszi a közöttetek lévő feszültséget. Neki nem kell úgy viselkednie feltétlenül, ahogy otthon látta.


Bízzátok a gyermeket egy pár órára nagyszülőkre (ha van), és üljetek le beszélgetni. Állítsd kész tények elé, hogy márpedig most végig kell hallgatnia téged, ne szóljon közbe és próbálja meg a te szemszögödből is megnézni a dolgokat.

2014. ápr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ a 9-es hozzászólónak is! valóban van párkapcsolati probléma is, tényleg nem tudom, hogyan lesz tovább, mitől fog ez vajon javulni...?

Sokan javasolták és ki is próbáltam, hogy itt hagyom rá a gyereket, én pedig elmegyek a barátnőimhez, és addig maradok amíg birom. ezzel csak az volt a gond, hogy én reggel léptem le, reggeli után. a gyereket megetettem, kaja volt otthon előző napról és tisztaság is volt. tehát apa dolga csak annyi volt, hogy figyeljen rá, megetesse, és szórakoztassa a gyereket. este már otthon voltam, én fürdettem én altattam. ha így nézzük, tényleg érthető, ha azt hiszi, én itthon semmit nem csinálok. irigy vagyok azokra, ahol a férj készséggel segít otthon, ha látja hogy az asszony kimerült.

egy ismerősöm férje 8 órát dolgozik hétköznapokon, és hétvégén gyakran elküldi az asszonyt, hogy menjen fodrászhoz, vásárolni, körmöshöz, találkozzon a barátnőivel, mert ő átlátja ezt az anyaság dolgot, no meg azt, hogy ki is kell mozdulni néha gyerek nélkül is. az én páromat elnézve, ez elképzelhetetlen az ő szájából...a figyelmesség nem az erőssége. nőnapra is magamnak vettem virágot. no de nem panaszkodom, most nem ez a téma!

2014. ápr. 18. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!