Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom feldolgozni a...

Hogyan tudom feldolgozni a kisbabám halálát?

Figyelt kérdés
Édes Pici Angyalkám 6hónaposan meghalt. tüdőgyulladással vittük kórházba,semmi előjele nem volt,csak annyi,hogy olyan kis aluszékony volt,és kevesebbet evett,mint egyébként,illetve szaporán vette a levegőt. Sem láz,sem köhögés,náta...semmi! Egy napja volt rajta ez a nagy alvás igény,és jele nem volt a betegségnek,de mégis annak tűnt e miatt. A kórházban megállapították a tüdőgyulladást,bár nekik is csalóka volt,mert még a tüdőhangok sem igazolták ezt. Befektették az intenzívre,hogy megfigyeljék. Másnapra úgy leromlott,hogy nem tudták levenni a lélegeztetőről. Mikor nem javult az állapota már 10napja egy különleges vérvizsgálattal megállapították,hogy veleszületett immunhiányos a baba. Ezért nem produkált lázat sem,és ezért nem gyógyult a betegségből. A 6hónap alatt sosem volt beteg,még náthás sem volt,majd kicsattant az erőtől és energiától. Semmi jele nem volt. A kezeink közt halt meg 3hét küzdelem után. Végignéztük 13órán keresztül ahogy a kis szive egyre lasabban ver. Végig a kezét fogtuk öleltük,csókoltuk,beszéltünk hozzá. Semmit nem érzett,mert végig altatásban volt a pici. A mi lelkünk nem gyógyul,nincs éjelem se nappalom,a lelkem meghalt. Nem tudom hogy dolgozzam fel? Értetlenül állok,nem hiszem el,egyik napról a másikra megváltozott minden. Az Édekertből a pokolba jutottunk! Segítsen valaki jótanáccsal,esetleg aki ne adj Isten volt hasonló helyzetben annak is várom a segítségét!

2014. ápr. 22. 12:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%
istenem elbögtem magam!!!!! öszinte részvétem kivánom hogy teljes valojában éld át a gyászt hogy könyebben fel tudd dolgozni.
2014. ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Őszinte részvétem! Nagyon sok erőt kívánok a feldolgozáshoz!
2014. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Őszinte Részvétem Nektek! Úristen! Kifakadt belőlem a sírás!

Nem is tudom mit irhatnek.... Nagyon nagyon sok erőt kívánok és talán azt hogy teljen minnél gyorsabban az idő, mert az talán segít!

2014. ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Öszinte részvétem!!! :( Kérjetek orvosi segìtséget ha màr úgy érzitek!!!Nagyon sajnàlom!! :( :(
2014. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 zabmester ***** válasza:
94%
Nagyon sajnálom, fogadd őszinte részvétem... Valóban csak az idő segít, illetve esetleg megpróbálhatnátok elmenni egy gyászcsoportba, az nagyon hasznos lehet, ha olyanokkal vagytok együtt, olyanokkal beszéltek erről, akik szintén átestek hasonlón. Így talán könnyebb lesz feldolgozni, de persze még így is nehéz.
2014. ápr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Imola Ágnes ***** válasza:
88%
Mégcsak belegondolni sem tudok, hogy mit érezhettek most. Próbáljatok arra gondolni, hogy neki ennyi adatott, és ez alatt az idő alatt megtanított benneteket az önzetlen szeretetre. Ti pedig mindent megtettetek, hogy érezze a szülői szeretetet, míg veletek volt.
2014. ápr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Úristen!

Tudod mit: szerintem ezt nem lehet feldolgozni. Max az idő fogja tompítani azt a mérhetetlen fájdalmat, amit most érezhettek. Sírjatok nyugodtan, az nem szégyen. Ha eszetekbe jut bármi, ami vele kapcsolatos, akkor beszéljetek.

Tudom, a két szitut nem lehet összehasonlítani, de amikor mi gyerekek voltunk, és meghalt valakink, anyukám mindig azt mondta, beszéljünk ha eszünkbe jut valami, ne maradjunk csendben.

Sok-sok erőt kívánok nektek! Hülye mondás, de igaz: az idő mindent megold!

2014. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem az én lányom is 6 hónapos megörűlnék ha valami történne vele ezentúl soha még csak csúnyán se nézek rá soha az életbe, nekem is kijöttek a könnyeim.

Találtam egy oldalt: angyalokszulei.hu

Ezen az oldalon vannak hasonló helyzetek esetleg te is leírhatod a történeted .

Kitartás!!

2014. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom :(


Nem igaz, hogy az idő mindent megold. Nem lesz jobb, ezt ne is várd. Feldolgozni nem lehet, de majd megtanulsz együtt élni az érzéssel. Idővel persze.


Ami nekem "segített" az az, hogy ki tudtam írni magamból. Illetve a sorstársak. Egyedül csak ők értik meg, min mész/mentek keresztül.


Ne szégyellj segítséget kérni, legyen az orvosi, vagy emberi...


Nagyon sok erőt kívánok Neked!

2014. ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Alattomosan támadt egy olyan génhiba amiről nem tudtunk. Szülés után minden babát alaposan kellene megvizsgálni,hogy ilyen ne történhessen. Nekem és a férjemnek semmi bajunk,és a családban sem tudunk ilyen tragédiáról. A babánk mégis ennek az áldozata lett. T-sejt hiány! Ráadásul mint azt azóta megtudtuk,már a babavárás alatt is meglehet állapítani. Élete minden napján imádtam és ezerszer mondtam el,hogy mennyire szeretem,és sosem hagytam egy percig sem sírni,együtt töltöttünk minden másodpercet,együtt aludtunk. Ez az aminek nagyon örülök,hogy ezek a hónapok így teltek. maradéktalanul boldog volt a picink.

Az utolsó óráiban csak néztem a monitort,hogy egyre lassabb a szívecskéje,és csak beszéltem hozzá,hogy ne féljen!

Ő a mi kis Angyalkánk: [link]

2014. ápr. 22. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!