Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Megromlott a párkapcs...

Anyukák! Megromlott a párkapcsolat! Alig 3 hónapos a kisbabám, ha külön megyünk, hogyan lehet lelkileg ezt feldolgozni? Szerettem volna család maradni.

Figyelt kérdés
2009. nov. 29. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
hát nagyon sajnálom,de mint irtad, szerettem volna,nos ez sajnos még nem elég,ha te szeretnéd.kettőn áll a vásár.Biztos hosszú út vezetett idáig,mert különben nem nagyon tudom megérteni azt az apát aki ott hagy egy 3 hónapos babával egy anyukát.gondolom jól átgondolt döntésetek volt.én is elváltam már egyszer,de nagyobb volt a gyermekem,én padlóra kerültem.nekem pszichológus segített feldolgozni és elhitetni velem,hogy egyedül is képes vagyok élni,létezni.nem tartott sokáig,max 4 szer voltam a dokinál,és végén már én kérdeztem őt,nem ő engem,de segített felnyitni a szemem,és nem sajnálni magam.neked,meg pláne nincs sajnos erre most időd,mert van egy picid akinek olyan életet kell biztosítanod,hogy ne érezze a hiányt.jól ki kell sírnod magad,le kell zárnod a múltat,aztán megrázni magad és emelt fejjel élni tovább.és aztán majd meglátod,jön majd valaki aki sokkal jobban fog értékelni,és szeretni mint a volt párod.és megváltozik az életed.fel a fejjel,ha sírnod kell sírj,de lépj át gyorsan hogy minél kevesebbet érezzen a babád abból,hogy te szomorú vagy.Ha elfojtod az érzéseidet az nem jó,mert elő fog törni akkor amikor talán nem kéne.sok sikert,kitartást,és nézz előre.
2009. nov. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi történt?Ha nem vagyok túl indiszkrét!
2009. nov. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Engem a párom 4 hónapos terhesen hagyott el, azt nem mondhatom, hogy nem viselt meg lelkileg, de a legfontosabb a baba volt a hasamban, igy nem hagyhattam el magam. Szerencsére a munkám akkor lekötött. Mikor megszületett a lányom és miután hazamentünk vele, időm sem volt depisnek lenni. Most már jól vagyok, a babám 9 hós, nagyon jól megvagyunk ketten, a szüleim sokat segitenek. "Apuka" ellenben depis lett azóta, úgy látom, hogy hiányzunk neki. Ha nagyon rosszul érzed magad, próbálj meg segitséget, támogatást kérni a szülőktől, barátoktól.
2009. nov. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nehezen. Szülők, közeli családtagok sokat tudnak segíteni. Ha úgy érzed nem elég, akkor fordulj szakemberhez. Ez nem szégyen! Adj időt magadnak, nem fog menni egyik napról a másikra. A baba legyen a legfontosabb a szabadidődben pedig próbáld lekötni magad, ha már túl leszel a sírós időszakon. És hidd el jön majd valaki akivel család lehettek! DE az a LÉNYEG, hogy NE HIBÁZTASD magad! Értékes ember vagy, amit valaki tényleg tudni fog értékelni!
2009. nov. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hasonlo krízisen áteshetunk mi is, tobbszor is, pedig tervezett baba volt a fiunk...nem írod,mirol van szo...ha a leggyakoribb probléma merult fel nálatok, azon lehet segíteni, csak igyekeznetek kell, már ha akartok. ilyenkor az anyukákban tombolnak a hormonok, nem találják a helyuket, fenekestul felfordult az élet, apukával nem annyira, anyuka a apukára nem figyel eléggé, apuka nem érti meg, h a párja is elfárad otthon...gyakran hallani ilyenrol, szoval ha nálatok is ez van, és akarjátok, nem kell szétmenni...

ha mégis nincs más megoldás, meg lehet szokni, a gyerek ad annyi erot, hogy nem mutathatod elotte a szomoruságot, hisz megérzi....csak nem lesz konnyu. bevallom, néha megkonnyebbulésnek érztem volna, ha magunk lennénk, ha nem kellene még valakire figyelmet szentelni, de tudom, h sokkal rosszabb lenne. és minél nagyobb a gyeerek, annál konnyebb vele, annál tobb oromot ad, és ezen nagyon jo osztozni azzal, akinek ugyanannyi koze van hozzá:)

kívánom, h jol alakuljanak a dolgok!

2009. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm !
2009. nov. 30. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!